Uitstel rechtszaak minicampings 'Britten' willen deze zomer Veere weer binnenvallen 7 RESTAURANT DUINZICHT BIJZONDER Duinzicht is een 'bijzonder gewoon' restaurant aan de rand van Koudekerke dicht bij het strand. donderdag 7 maart 2019 René Hoonhorst Koudekerke Pieter, Max, Melissa, Da niel en zes andere col lega's met een beperking zorgen er voor dat de gas ten gastvrij worden onthaald in het bij de gelijknamige camping horende etablissement. Ze worden verwend met zelfbereide, huisge- maakte gerechten, die beleefd en immer met een glimlach worden geserveerd. Het 'bijzonder ge wone' personeel werkt bij toer beurt in de keuken of in de bedie ning, hoewel een aantal van hen wel een voorkeur voor koken of serveren heeft. Een aantal bijzondere werkne mers werkte eerder bij Brownies and Downies in Vlissingen. Maar de locatie aan het Bellamypark bleek niet ideaal voor een lunch room, die 'van negen tot vijf' open was. ,,Mensen verwachten op zo'n plek toch een etablissement, dat ook 's avonds geopend is", conclu deert Monique Bentschap Knook achteraf. Zij was tot vorig jaar als begeleider verbonden aan de Vlis- singse vestiging, maar is nu heel blij dat ze met een clubje perso neelsleden met een beperking em plooi vond bij camping Duinzicht. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de personeelsleden met een beperking een tijdje onderdak vonden in Koudekerke, tot ze el ders in een nieuw eettentje te recht konden. Maar de proefperi ode beviel nieuwe werknemers én de eigenaren van camping Duin- Pieter (links) staat klaar om door Max in de keuken klaargemaakte hapjes bij gasten in het restaurant te serveren. foto lex de meester zicht zo goed dat parkmanager René van der Maas besloot het res taurant op nieuwe leest te schoeien. Personeelsleden met een beperking, gezinsvervangende te huizen én ouders zijn allen blij als mensen met een lichte vorm van Down of een aandoening in het 'autistisch spectrum' zinvol werk kunnen doen. En het restaurant kan prima fungeren als uithang bord van de camping. Het restaurant van Duinzicht fungeerde in het verleden vooral als lunchroom voor campinggas- ten en werd bij gelegenheid inge- Het eten en de bediening zijn hier tiptop in orde -René van der Maas, parkmanager zet voor besloten feestjes en par tijen. Van der Maas: ,,Die moge lijkheden bieden we nog steeds, maar we zijn vaker open. Aan de ene kant was het raar om in okto ber te beginnen, omdat het sei zoen voorbij was. Aan de andere kant hebben we de zaak rustig op kunnen bouwen. De lunchgasten die de afgelopen maanden kwa men, komen echt uit de buurt. We beginnen langzaam naam te ma ken en zijn over een paar weken als de camping weer open is lekker ingewerkt." Hoewel Duinzicht Bijzonder ge woon nog wat meer naamsbe kendheid mag krijgen, zag de parkmanager al dat een aantal gas ten graag terugkeert. ,,We werken zoveel mogelijk als een normaal restaurant. Het eten en de bedie- ning zijn, mede dankzij begelei ders, gewoon tiptop in orde. Maar ook de gunfactor is hoog. Veel gas ten vinden het leuk om door ge motiveerde mensen met een be perking te worden bediend." De werknemers zelf zijn bijzonder te vreden met hun nieuwe baan. Met tegenzin naar het werk gaan, is er niet bij. Kijk op de site bij /video Duinzicht Bijzonder De rechtbank stelt een besluit over de omvang van 59 Veerse minicampings uit. Daardoor mogen ze ook het komende sei zoen nog 25 eenheden plaatsen. Emile Calon Middelburg Een verzoek van juridisch adviseur Bram van Leeuwen om nog voor aanvang van het toeristenseizoen die uitbreiding van 15 naar 25 terug te draaien, is op formele gronden afgewezen. Maar de rechtbank vindt wel dat op niet al te lange ter mijn er duidelijkheid moet ont staan voor de 59 campings, voor de gemeente Veere en voor de cliënt van Van Leeuwen, minicamping De Heksenketel. Daarom is er al op 10 april een nieuwe zitting gepland. Dan buigt de meervoudige kamer van de rechtbank zich over de vraag of de gemeente al dan niet terecht Er moet binnenkort duidelijkheid komen of de 59 campings terecht mochten uitbreiden en andere niet de 59 campings toestaat om al jaren extra gasten te ontvangen terwijl vele andere niet mogen uitbreiden. Twee maten Van Leeuwen vroeg half februari aan de rechtbank de uitbreiding te rug te draaien omdat De Heksenke tel al jaren geen toestemming krijgt om meer gasten te ontvangen. Hij vindt dat de gemeente met twee maten meet en probeert daar al ja ren verandering in te brengen. Tij dens de zitting wilde de rechter weten of De Heksenketel failliet gaat als de andere minicampings nog langer meer gasten mogen ont vangen. Van Leeuwen erkende dat dat niet het geval is. Dat is voor de rechtbank reden genoeg het ver zoek van Van Leeuwen af te wij zen. Maar de juridisch adviseur is wel blij dat de rechtbank besloot al vol gende maand die zaak opnieuw op de agenda te zetten en dan inhou delijk te laten behandelen door drie rechters. ,,Dat geeft aan dat de rechtbank het een belangrijke zaak vindt." VEERE De 'Britten' vallen waarschijnlijk over een paar maanden Veere weer binnen, net als in 1809. Deze keer is het echter niet de bedoeling om daarna Antwerpen te verove ren. De invasie wordt ook niet uitgevoerd door echte militai ren. Zoals het plan luidt, gaat het deze keer om (amateur)ac- teurs die de invasie nog eens naspelen zodat het publiek daar getuige van kan zijn. Tien jaar geleden gebeurde dat ook en dat was een groot succes. Talloze belangstellenden kwa men toen naar Veere om ge tuige te zijn van die invasie. De 'generaals' hebben ook al een datum voor hun nieuwste invasie: 24 en 25 augustus. Op die twee dagen wil de Stich ting Schot voor de Boeg met re-enactment-acteurs die in val van de Britse troepen na spelen. Het is nog niet zeker of de in vasie echt doorgaat. De stich ting Schot voor de Boeg is nog geld aan het verzamelen. Het dagelijks bestuur van de ge meente is bereid via Toeristi sche Impuls vijfduizend euro te geven. Maar dan moeten de ondernemers van Veere ook zo'n bedrag op tafel leggen. WA Heerlijk eten en altijd een glimlach BOCK- SAt-TJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35