■M Azië Voordeelweek korting 5 SrSitöB'll t m donderdag 7 maart 2019 SLEDEHONDEN MARIET JOOSTEN DERDE OP WK Ze is Nederlands kampioen en werd derde op het WK in Duitsland. Mariet Joosten uit Heinkenszand zit bij de top van het sledehondenrennen. Met haar dieren reist ze in de winter naar sneeuwgebieden om te trainen en wedstrijden te rijden. Maar regelmatig zie je haar ook door de Zeeuwse bossen snellen. Uit een afgesloten be stelbus op de parkeer plaats van het Poelbos bij Goes klinkt gejank en geblaf. Wie dit ge luid niet kent, zal zich afvragen wat zich daar binnen voor drama afspeelt. Maar de kenner weet wel beter. Dit zijn opgewonden Sibe rische husky's. Blij, want ze mo gen rennen met de baas. Als Mariet Joosten de deuren van de wagen opent, is het hele maal gedaan met de rust. Het ge jank en geblaf galmen door het bos. Een voor een worden de hon den uit de bus gehaald. De kracht van de honden - die nu in topcon ditie zijn - wordt duidelijk als ze voor de slee op wielen zijn ge spannen. De bus, waar de slee aan vast zit, staat te schudden op de wielen. ,,Ik had een keer vergeten de bus op de handrem te zetten en die trokken ze zo vooruit", lacht Joosten. Negen jaar geleden is ze met de i t llü ÜBf i :p/A "M sledehondensport begonnen. Maar de liefde voor de husky be staat al veel langer. ,,Ik was nog klein, toen ik een boekje uit de bi bliotheek meenam over sledehon den. Vanaf dat moment wilde ik ook zo'n hond. Ik heb er tien jaar om gezeurd bij mijn ouders en toen kwam er een." Inmiddels heeft ze zeven honden waarmee ze traint. Tijdens wedstrijden lo pen vier honden voor de slee. Voor dit trainingsrondje spant Joosten zes honden in. Na een kleine tien minuten staat iedere hond op z'n plek. Nou ja, staan Ze springen, trekken en dansen in het rond, maar als de Joosten de slee losmaakt is het gelijk serieus werken. De slee schiet in volle vaart vooruit en binnen een paar tellen zijn ze uit het zicht. Makkie Zo'n rondje door het Poelbos is een makkie voor de dieren. Nor maal sleuren ze de slee door de sneeuw en over bergen. Daar is conditie voor vereist. ,,Ik begin meestal in oktober weer met trai nen", vertelt Joosten. Dan wordt getraind op kracht en conditie. Daarvoor gaat ze vaak naar het buitenland, want in de kou en sneeuw zijn deze honden in hun natuurlijke omgeving. Rond maart, als de temperatuur op loopt, gaan de honden met vakan- tie. ,,Als het rond de 15 graden is, wordt het te warm voor ze." Maar niet alleen de honden moe- Rond maart, als de temperatuur oploopt, gaan de honden met vakantie ten in topconditie zijn. Ook Joos- ten moet aan de bak. Ze rent mee, duwt mee als de slee de berg op moet. Het is de samenwerking die tot de beste resultaten leidt. En het zijn flinke afstanden die gelo pen worden op zwaar terrein. Op bijvoorbeeld een WK lopen de honden en baas drie dagen achter elkaar een parkoers van tien kilo meter. Dit jaar ging het heel erg goed. ,,We stonden na twee dagen op de eerste plaats. Maar toen werd een van de honden ziek en een tweede kreeg een blessure." Uiteindelijk werd Joosten nog derde en daar is ze gezien de om standigheden best tevreden mee. Genoeg Het trainingsrondje in het Poelbos zit er na ruim twintig minuten weer op. De honden hebben het erg warm, het is genoeg geweest. rondreizen al vanaf Kijk snel op nrv.nl/azie-voordeelweek of bel 070 30 76 700 neemt je mee GO Lekker rennen met de baas! Melita Lanting Heinkenszand 1 J Mariet Joosten aan het werk met haar husky's in het Poelbos. foto johan van der heijden -Mariet Joosten Klassiek Japan Groepsreis 16 dagen, al vanaf Ontdek oude tradities en moderne ontwikkelingen in Tokyo, Kyoto en Hiroshima Sumatra en Maleisië Groepsreis 19 dagen, al vanaf Reis in juli of augustus mee naar Bangkok, Sumatra, Maleisië en de Thaise stranden Prijs ind. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Relaxt Zuid-Thailand Groepsreis 15 dagen, al vanaf Beleef in een fijn tempo Bangkok, de natuur van het zuiden en het strand van Phuket NRV neemt u graag mee op een verre rondreis naar Azië. Thailand, Vietnam, Indonesië en Sri Lanka zijn slechts enkele landen uit ons uitgebreide aanbod. Boek nu en profiteer op al onze groepsreizen en privéreizen naar Azië tot 300 korting per persoon. Ook in de schoolvakanties! Beste van Sri Lanka Groepsreis 17 dagen, al vanaf Anuradhapura, de Leeuwenrots van Sigiriya en heerlijke stranddagen aan de zuidkust Hoogtepunten van China Groepsreis 22 dagen, al vanaf Van de Chinese Muur tot Hong Kong, beleef alle highlights van meeslepend China Vietnam Cambodja Groepsreis 23 dagen, al vanaf Een afwisselende reis van koloniaal Hanoi tot de beroemde tempels van Angkor Wat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33