Keffert e Real-Ajax als de ultieme kerstkaart Erik de Bruyn maakt nieuwe thrillerserie 2 WILLEM VAN DAM donderdag 7 maart 2019 Column Natüürlijk heb ik de kieswij- zer geraadpleegd. Want stemmen gS ik, de twintig ste. Alleen op wie? Eerlijk gezegd volg ik de provinciale politiek niet zo nauwgezet. Jaren geleden, toen ik nog verslaggever was, moest ik ambtshalve wel eens een vergade ring van Provinciale Staten bijwo nen. Dat waren doorgaans weinig opwindende voorstellingen, zodat ik vaak reeds na een half uurtje in dutte. Mogelijk heb ik daardoor wel eens een belangwekkend nieuwtje gemist. Mocht dat zo zijn, dan bied ik de lezers van deze courant (en mijn hoofdredacteur van toen) alsnog mijn welge meende verontschuldigingen aan. mijn stomme verbazing wees die uit, dat ik mij het meest thuis voel bij 50PLUS. Nooit geweten, nooit enige affiniteit gehad met de partij voor oude knarren. Oké, ik behoor tot de 50-plussers, maar als je een goudvis in een kom zielig vindt, hoef je je toch ook niet meteen in de armen van Marianne Thieme te storten? las ik het interview nog eens na dat Ernst Jan Rozendaal vorige week had met de provinciale leids man van 50PLUS, de heer Willem Willemse. Op de foto kijkt hij de lezer met een vertrouwenwek kende blik aan. Grijze snor, dito Zappa-sikje en een jaloersma- kende bos haar. De lijsttrekker heeft, zo geeft hij toe, tot dusver weinig indruk gemaakt in Provin ciale Staten. Dat komt: hij is een beetje zielig, als 'eenzaam keffer tje' met slechts één armzalige zetel wordt hij nauwelijks gehoord. En daarom hoopt Willemse straks met drie zetels in de Zeeuwse Sta ten terug te keren. Want: ,,Drie keffertjes hoor je wel.'' DE STELLING Vandaag: Zeeuwse wegen zijn veilig Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters consumenten kritischer op uitsaven 36 hardrijders betrapt Paard sterft na beklemming ZELZATE Krokus komt terug bij dodendraad paar supporters van Madrid en feli citeerden ze ons." Volgens het duo waren er veel Zeeuwen in Madrid. ,,Wat ook heel leuk was, is dat we vaak herkend werden door andere Zeeuwen, omdat we onze Skills Control-voetbaljassen aanhadden met Zeeuwse sponsornaam. Ajax-fan Marco Pijpelink uit Ter- neuzen beleefde met zijn vrouw Jessica en dochter Melissa de wed strijd tegen Real Madrid als een film. ,,Het is niet te beschrijven, zo goed als de sfeer de hele dag al was, en toen die wedstrijd." Wonder Toen de loting bekend werd, boekte Pijpelink direct een stedentrip mét toegangskaart voor de wedstrijd. Dat Ajax de thuiswedstrijd met 1-2 verloor van de Spaanse ploeg was een domper. Bookmakers gaven de Amsterdammers slechts 5 procent kans om zich nog voor de kwartfi nales te plaatsen. Maar de Terneu- zenaar bleef hoop houden op een wonder, en hij was niet de enige. ,,Op het plein waar de Ajax-suppor- ters zich verzamelden was het een groot feest, de sfeer geweldig en bijna iedereen geloofde dat het nog mogelijk was." Pijpelink is een doorgewinterde fan. ,,We zaten in het vak voor de uitsupporters achter de goal, op de vierde rij, maar alles was goed te zien. We kwamen snel op 1-0 en kort daarna op 2-0. Iedereen sprong op elkaar en het was na de tweede goal al redelijk duidelijk dat Real Madrid het niet ging redden." VLISSINGEN De in Terneuzen ge boren filmmaker Erik de Bruyn heeft een nieuw project: de Vlaams/Nederlandse thrillerreeks Grenslanders. De Vlaamse televisie zender Eén heeft gisteren de eerste trailer verspreid. Erik de Bruyn en de Vlaming Rik D'hiet schreven het scenario. De re gie is in handen van De Bruyn en Hendrik Moonen. Dat meldt Show- bizzsite.be. Het verhaal draait om de Belgi sche gerechtspsychiater Bert De- wulf, die zich het lot aantrekt van een mysterieus Afrikaans meisje dat dolend is aangetroffen in de grensstreek tussen West-, Oost- en Zeeuws-Vlaanderen. Tegelijkertijd onderzoekt de Nederlandse politie- inspecteur Tara Dessel een bloede rige schietpartij op een plezierjacht. Al snel blijkt er een verband te zijn tussen beide zaken. De hoofdrollen in de reeks wor den vertolkt door Koen De Bouw en de Nederlandse actrice Jasmine Sendar. Verder bestaat de Vlaamse en Nederlandse cast uit Wim Wil- laert, Herwig Ilegems, Adanna Unigwe, Sebastien Dewaele, Fedja van Huêt, Monic Hendrickx, Ingrid De Vos, Chris Nietvelt, Anne-Laure Vandeputte, Astrid van Eck en Eve lien Van Hamme. Erik de Bruyn is onder meer be kend van de films Wilde Mossels (die zich grotendeels afspeelde op Dui- veland), J. Kessels en Het Hart van Hadiah Tromp, waarmee hij diverse prijzen in de wacht sleepte heb, is het aan keffertjes. Geloof me, ik weet waar ik het over heb. We hebben er zélf een gehad: een keffende chihuahua. Die hebben we de deur uitgeschopt, omdat hij iedereen naar de strot c.q. kuiten vloog. Dus 50PLUS? Dacht het niet. Geloof me, ik weet waar ik het over heb wen- Middelburger Justus (foto, links) had zich sen, zo laat hij vanuit de huurauto op weg naar het vliegveld van Va lencia weten. Broer Marnix (foto, rechts) zit achter het stuur en gaf hem het cadeau van z'n leven. De Walchenaren zaten in een thuisvak tussen de supporters van Real Madrid. Maar van vijandigheid was totaal geen sprake. ,,We waren in normale kleding omdat je niet weet hoe die fans zullen reageren, maar aan het eind van de wedstrijd kregen we zelfs een hand van een 2 dagen Movie Park Germany verblijf in een 4*-hotel Maar goed, de kieswijzer. Tot 50PLUS dus. Voor de zekerheid Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik zit niet te wachten op een nieuwe natuur organisatie 812 stemmen Noot van de redactie: Bescherm De Delta ziet zichzelf niet als een na tuurorganisatie MAAR toe SPORTSCHOOL LOPEN EN WEER TERU© ZIJN AL 2900 STAPPEN, HENK! YERSEKE De politie Zeeland West-Brabant heeft dins dag bij snelheidscontro les in Yerseke en Kruinin- gen in totaal 36 hardrij ders betrapt. 's Ochtends stonden de flitsers op de de Rijksweg in Kruinin- gen, waar de maximum snelheid 80 kilometer per uur is. In totaal werden 339 bestuurders gecon troleerd; zeven van hen bleken te hard te rijden. In de middag contro leerde de politie op de Kanaalweg in Yerseke. Van de 272 gecontro leerde voertuigen bleken er 29 te hard te rijden. BURGH-HAAMSTEDE Een drachtig wild paard is gisterochtend gestor ven nadat ze vast kwam te zitten in een wildroos- ter in natuurgebied Vroongronden tussen Burgh-Haamstede en Re- nesse. Ook het ongebo ren veulentje overleed. Het paard zat met de hoef vast tussen de spij len van het wildrooster. De brandweer wist de merrie te bevrijden, maar ze was flink gewond en verzwakt. Een veearts heeft de drachtige merrie laten inslapen. Het onvol groeide veulentje was niet meer te redden. Het is onduidelijk hoe lang het paard er precies heeft gelegen. Het wild- rooster moet ervoor zor gen dat de tientallen wilde paarden binnen het natuurgebied blijven. Ze komen terug, de witte krokussen op de grens bij Zelzate. Afgelopen oktober zijn bollen van de krokussen daar ge plant. Ze moeten herin neren aan de elektrische dodendraad waarmee de Duitse bezetters van België in de Eerste We- reldooorlog de Neder landse grens versper den. Waterbedrijf Aqua- fin had evenwel rioolbui zen op het krokuslint ge plaatst, waardoor de bol len (waarschijnlijk) zijn geplet. Aquafin heeft ini tiatiefnemer Stichting Verhalis beloofd geld te doneren voor nieuwe bollen. Marnix van Wijngaarden had op eerste kerstdag nog geen kerst cadeautje voor zijn broertje Jus tus. Totdat hij op het idee kwam om op internet kaartjes te zoe ken voor Real Madrid-Ajax. Hij kon er nog net twee op de kop tikken - 250 euro per stuk - en dinsdagavond zaten ze samen tussen de Madrilenen in stadion Bernabeu bij de historische Champions Leaguewedstrijd (1 4). Arjen Nijmeijer Maurice Steketee Madrid Grenslanders zal komend najaar te zien zijn op NPO3 en Eén. De trailer is te zien op de website van Eén. Als ik érgens een bloedhekel aan geen mooier Van der Valk Hotel GLadbeck 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1/ 2 dagen Movie Park Germany t.w.v. 78,00 p.p. 1/ Hotel op ca. 9 km. afstand gelegen Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Het Hollywood van Duitsland hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2