ANWB tevreden met nakomen door provincie gedane toezeggingen Sledehonden- rennen Manuela van der Mast Mariet Joosten behoort tot de top HEINKENSZAND Yfke van Oos ten (10) uit Heinkenszand hoeft zich de komende weken niet te ver velen. Ze vertegenwoordigt Zee land in de kinderjury die de beste kinderboeken kiest. Daarvoor moet ze 25 boeken lezen. Een grote op gave is dat niet, want Yfke leest veel. ,,Ik heb in deze vakantie al tien of elf boeken gelezen'', vertelde ze gis teren in de bibliotheek. Daar werd ze verrast door kinderboeken- schrijfster Sanne Rooseboom met het nieuws dat ze namens Zeeland zitting mag nemen in de 'Senaat van de Nederlandse Kinderjury'. Ze kreeg dan ook het jasje en de pet die bij het senaatschap horen, uitge- reikt. Begin juni moet Yfke de 25 boeken hebben gelezen. Dan bepa len twaalf kinderen uit alle provin cies in een geheime zitting welke boeken de zogeheten 'Pluim van de senaat' winnen. 'MTV'69 voelt nog steeds als familie' In 2014 scoorde meer dan de helft van de provinciale wegen in Zee land bij een enquête onder wegge bruikers een onvoldoende voor vei ligheid. De ANWB vroeg in 2014 alle provincies de gevaarlijke situa ties aan te pakken. Aan de voor avond van de verkiezingen keek de ANWB of de gedane toezeggingen nagekomen zijn. De invullers van de enquête ga- ven sterren voor de veiligheid (van 1 tot 5). Uitschieters naar beneden waren de N256 (Goes-Zierikzee), N290 (Terneuzen-Hulst) en N656/Molendijk (Tholen-St. Phi- lipsland). De Molendijk bij Oud- Vossemeer werd als bijzonder on veilig ervaren. Te bochtig en te smal voor de hoeveelheid verkeer die er rijdt, oordeelden de invullers. Fietspad Ze lieten ook weten welke wegen volgens hen het eerst zouden moe ten worden aangepakt. De ANWB is nu nagegaan wat er gebeurd is op de tien wegen waarop het meest ge stemd is. Bovenaan het lijstje stond de Molendijk. Daar is begin februari het felbegeerde vrijliggende fiets pad in gebruik genomen. De limiet is van 80 naar 60 per uur gegaan, er zijn snelheidsremmers en reflec- torschilden aangebracht en de be lijning is vernieuwd. Op de kruising van de N662 met de Marie Curieweg (Oost-Souburg Pluspunt is de verbetering van hoofdroutes als de N62 -Vlissingen-Oost) komt een ovonde (ovale rotonde). Ook bij de N256 Zierikzee-Goes richting A58 zijn maatregelen in voorbereiding. Er komt daar een fietspad bij de Zandkreekdam, ber men krijgen grasbetontegels. De provincie wil de limiet van 120 per uur nabij de A58 verlagen tot 100 en het deel op Noord-Beveland ver smallen. De N290 (Terneuzen-Hulst-Ka- pellebrug) wordt tussen 2019 en 2025 aangepakt. Het stuk tussen Terneuzen en Zaamslag vóór 2023, het oostelijk deel vóór 2025. De aanpak van de N673 (Yerseke, A58) wordt nu voorbereid en in 2021 uitgevoerd. Bij de aansluiting met de A58 komt op korte termijn een ovonde. Tussen Stavenisse en Tholen (N286) wordt gewerkt aan een vrij- liggend fietspad. Bij Poortvliet komt een parallelweg voor land- bouwverkeer, een deel van de weg krijgt een limiet van 60 per uur. Minpuntjes Minpuntjes vallen te noteren voor de N257 (Philipsdam), de N253 (Sluis-Schoondijke), N641 (Re- nesse-Serooskerke) en N255 (Kats/N256-De Banjaard N57). Daar is nog geen activiteit te be speuren, constateert de ANWB. Duidelijk pluspunt is de verbete ring van hoofdroutes als de N62, zegt de ANWB. De N62 kreeg een opwaardering als belangrijke ver bindingsweg voor de industrie en het noord-zuidverkeer. De om bouw van de Tractaatweg naar twee keer twee rijstroken is daar onderdeel van. Ook ten noorden van de Westerscheldetunnel wordt de N62 aangepakt. Medio 2019 moet het havenknooppunt Vlissingen- Oost omgebouwd zijn tot kruising met drie viaducten. Dat is ter hoogte van de dorpen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek, waar de Sloeweg (N62), Bernhardweg en Wester- scheldetunnelweg bij elkaar ko men. It donderdag 7 maart 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl •jtsüÊtÊét^ ZEELAND 5 Yfke van Oosten (midden) in de bibliotheek in Heinkenszand met zusje Benthe en kinderboekenschrijfster Sanne Rooseboom. Voor haar een deel van de boeken die ze voor begin juni moet lezen. foto johan van der heijden ZEELAND12 Zeeuwse wegen stuk veiliger De provincie maakt werk van de veiligheid op de provinciale wegen, sinds ANWB-leden de Molendijk (N656) bij Oud-Vosse- meer vier jaar geleden tot ge vaarlijkste weg van Zeeland uit riepen. Dat blijkt uit een inventa risatie van de ANWB. Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29