Sneijden Ik heb het verknald 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Waylon (38) gaat het theater in. Met muziek en zijn verhaal. Over zijn countryhelden, maar ook over The Voice, het Songfestival en zijn privéleven. Quote van de dag Spanjaarden zijn rouwdouwers. Dat proef je in de wijn.- Je krijgt echt haar op de tanden als j die drinkt' INTERVIEW WAYLON Denk je iemand te kennen als lief en gezel lig, ontpopt ze zich ineens tot pittige tante. Ik heb het over Maaike Timmerman van WNL's Goedemorgen Nederland. Zij liet zich gisteren van haar scherpste journalistieke kant zien tegen voorman Tunahan Kuzu van Denk. En dat smaakte absoluut naar meer. Het was wel een beetje abrupt wakker worden. Normaal is Goedemorgen Nederland toch vooral prettig en gemoedelijk, een sfeer die naadloos past bij de ochtendroutine in de meeste gezinnen. Dus: het weg wrijven van de laatste slaap uit de ogen, snel een beschuitje smeren, de kinderen manen door te eten 'want jullie kunnen niet weer te laat komen', nog maar een kop koffie pakken en een halve blik op de krant werpen. Op de achter grond praten presentatrices en gasten (inderdaad, ik zit er ook wel eens) je dan bij over actuele za ken. Niks mis mee. Steun voor Michael Maleficent komt eerder donderdag 7 maart 2019 tijdens Goedemorgen Nederland de fruitbakjes te vullen. De clash tussen Timmerman en Kuzu vroeg simpelweg te veel aandacht. Bovendien ga ven de getergde blikken en andere lichaamstaal de stevige discussie nog een fijne, extra dimensie. Aanleiding voor Kuzu om vol op het orgel te gaan, was dat hij door WNL was afgebeld als gast- hoofdredacteur. Voor wie nooit kijkt: het pro gramma telt af naar de verkiezingen door elke dag een andere landelijke lijsttrekker die functie te ge ven. De omroep had de uitnodiging aan Denk echter een paar dagen geleden ingetrokken, omdat die het 'niet passend' vond na alle commotie over diens aanvallen op de persvrijheid. Daarom zat Kuzu nu gewoon als gast aan de desk. ,,Want we willen u bevragen'', aldus Timmerman. Kuzu zag het natuurlijk anders. Voor hem was dit het zo veelste teken dat mensen met een migratieachter grond nooit voor vol worden aangezien. Hij zwaaide met een dossier vol headlines om aan te tonen dat WNL zijn partij altijd negatief wegzet. Het gaat te ver om het gehakketak hier woord voor woord weer te geven. U moet me maar gelo ven als ik zeg dat Timmerman het formidabel deed. Ze bleef rustig en koel, had zich goed voor bereid, kon Kuzu met een paar stevige, hem on welgevallige feiten om de oren slaan en be noemde het als hij wegdook en niet antwoordde. Ze deed denken aan Eva Jinek, tijdens het met de Sonja Barend Award bekroonde interview met Farid Azarkan, die andere Denk'er. Ik zeg: in de gaten houden, die Maaike Timmer man. Clash MUZIEK Fans van Mi chael Jackson hebben gisteren in Londen ge protesteerd bij Channel 4 te gen het verto nen van de documentaire Leaving Never- land, over sek sueel misbruik. Ze riepen 'Fei ten liegen niet, mensen wel.' FILM Gistermorgen was het echter onmogelijk om Wijnkenner Ilja Gort is weer begonnen met Gort over de gre. De release van Disney's Malefi cent 2 wordt zeven maanden vervroegd naar 18 oktober dit jaar. Eerder was het de bedoe ling dat Malefi cent: Mistress of Evil op 29 mei 2020 in de bio scopen zou worden uitge bracht. Wesley Sneijder (34) heeft gisteren op Instagram een opvallende, ietwat cryptische onthulling gedaan over de reden van de scheiding met Yo- lanthe Cabau van Kasbergen. De voetballer treedt niet in details, maar legt wel de schuld bij zichzelf. ,,Ik heb het verknald. Meerdere keren.'' Wat er precies is gebeurd tussen Yo- lanthe (33) en Wesley, blijft onduide lijk. De oud-international vraagt wel zijn gezin met rust te laten. ,,Ik vraag nogmaals om respect voor onze pri vacy. We zijn nog niet gescheiden.'' De mogelijkheid om te reageren onder zijn Instagrambericht heeft Sneijder uitgeschakeld. Yolanthe Cabau zette, kort voordat zij en haar man de aanstaande breuk bekend maakten, een foto op Instagram waarop ze te zien is met hun zoontje Xess Xava (3). Daarbij stond de tekst: 'liefste altijd jij'. Anders dan bij Sneijder kunnen vol gers nog wel op Cabau's post reage ren. Dat wordt massaal gedaan, met vooral spijt- en steunbetuigingen. Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau van Kasbergen kregen in 2009 een relatie en trouwden een jaar later in het Italiaanse Castelnuovo Berar- denga, vlakbij Florence. Ze woonden de afgelopen jaren in de landen waar Sneijder voetbalde; achtereenvolgens Italië, Turkije, Frankrijk en Qatar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24