TeamNL 23 Suzanne Schulting had wel een ander decor gewenst voor jacht op wereldtitel In de hotseat KALENDER Om onverklaarbare redenen is Sofia aangewezen als locatie voor de WK shorttrack, die morgen beginnen. De arena is fraai, maar Suzanne Schulting zal op eigen kracht moeten schitteren. Fans zullen er amper zijn. Met een dreun belandde Suzanne Schulting gisteren halverwege de middagtraining in de kussens. Ze moest een te enthousiaste inhaal actie bekopen met een stevige val partij. De doffe klap galmde door de immense Arena Armeets, waar so wieso elk geluidje op de tribune was op te vangen, tot het kraken van de schaatsschoenen aan toe. Het belangrijkste shorttrack- toernooi van het jaar heeft met Sofia een merkwaardige gastheer. De sport leeft helemaal niet in Bulgarije. Van de ruim 12.000 stoel tjes zullen er de komende dagen naar verwachting een paar honderd bezet zijn, vooral door vrienden en familie van de hoofdrolspelers. Aan de accommodatie ligt het niet. Tussen eindeloze rijen grauwe Oostblokflats en een enkel chic kantoorgebouw, valt de enorme hal in positieve zin op. Al is het bij bin nenkomst even wennen. De ijs- vloer oogt viezig bruin, alsof de Zamboni al een paar maanden ka pot is. Het klinkt ook anders als de shorttrackers aanzetten, een beetje alsof ze op natuurijs rijden. Dat komt omdat het een tijdelijke baan is, met een holte onder de vloer. De hal wordt gebruikt voor sporten, concerten en evenementen. Vorige maand nog speelde tennisser Robin Haase hier een toernooi. E Van de ruim 12.000 stoeltjes zullen er de komende dagen maar een paar honderd bezet zijn Shorttrackers zijn geen klagers, maar het contrast tussen Sofia en Dordrecht twee maanden geleden is groot. Op de EK in eigen land werd Schulting op weg naar haar titel gedragen door een golf van ge luid. Elke inhaalactie zorgde voor kabaal, dat gaf haar energie. Schul ting, extravert en niet wars van een beetje aandacht, had ook liever een ander decor gehad voor wat haar eerste wereldtitel moet worden. Maar, zo berust ook de concurren tie: het is niet anders. Schulting (21) is de topfavoriete, na een indrukwekkende winter waarin ze bijna alles won. Na het olympisch goud van vorig jaar past bij haar huidige dominantie eigen lijk maar één prijs: de wereldtitel. Bondscoach Jeroen Otter noemt het een grote test, want die favorie- tenrol is nieuw voor de Friezin. Die val gisteren leek overigens ernstiger dan hij was. Schulting kon de sessie snel hervatten. Aan de op getogen foto's die ze na afloop van zichzelf liet maken, viel haar goede humeur af te lezen. Ze staan inmid dels ongetwijfeld op Instagram. Als de mensen niet naar haar komen, komt zij wel naar de mensen. In de Bulgaarse hoofdstad Sofia gaat Suzanne Schulting op jachtnaar de wereldtitel. In de tien wereldbeker wedstrijden waar ze dit seizoen aan meedeed, eindigde ze negen keer op het podium. Schaatsen, wereldbekerfinale Skeleton, WK Wielrennen, Strade Bianche Shorttrack, WK AD Heineken Rabobank BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG donderdag 7 maart 2019 GO WK in een spookstadion Rik Spekenbrink Sofia TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via w teamnltweets, Bteamnlinsta of R EchtTeamNL. 7 EN 8 MAART 8 T/M 10 MAART 9 MAART 9 EN 10 MAART Strade Bianche ('Witte Wegen') is een van de zwaarste koersen op de wielerkalender, over steile en vaak onverharde wegen in Toscane. Voorafgaand aan de mannen rijden ook de vrouwen deze wedstrijd, die eindigt op het Piazza del Campo in Siena. De finale van de wereldbeker langebaanschaatsen heeft plaats op de Utah Olympic Oval in het hooggelegen Salt Lake City, altijd goed voor snelle tij den. TeamNL verschijnt met vijf tien schaatsers aan de start. Waaghals Kimberley Bos komt namens TeamNL vandaag en morgen uit op de WK skeleton. Het evenement wordt gehouden in het Canadese Whistler. Tien shorttrackers van TeamNL, vijf vrouwen en vijf mannen, doen mee aan de WK in Sofia. De opvallendste naam in de selectie is die van de pas 17-jarige Georgie Dalrymple. Suzanne Schulting in een atletische pose. Haar past dit weekeinde in Sofia maar één prijs: de wereldtitel. foto bsr ik NEDERLANDSE /LOTERIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23