Vereerde Stam kijkt uit naar volgende stap Vermeer in voorselectie Feyenoord switcht met Stam van 'veel ervaring' naar beginner 22 Jaap Stam (46) tekende gisteren voor twee jaar bij Feyenoord. Van Dick Advocaat naar Jaap Stam, oftewel: hoe kan een profielschets zo veranderen? Jakobsen naar Parijs-Nice Hansdotter stopt ermee Klamer aast op podiumplek Het was een veelzeggend zinnetje in het officiële persbericht van Fey enoord. ,,Stam heeft de nodige er varing als trainer'', liet technisch di recteur Martin van Geel optekenen. Toen Giovanni van Bronckhorst kort na de winterstop vertelde dat hij na dit seizoen de deur achter zich dichttrekt in de Kuip, gaf Van Geel snel aan als opvolger 'een Ne derlander met veel ervaring' naar Rotterdam te willen halen. Dick Advocaat voldeed volledig aan die beperkte profielschets, ie mand met meer ervaring dan de 71- jarige Hagenaar is er in Nederland niet te vinden. Maar het verhaal is bekend: Advocaat haakte opeens af. Van Geel kwam uit bij de 26 jaar jongere Stam, die sinds enkele jaren bij Jong Ajax, Reading en nu twee maanden bij PEC Zwolle op eigen benen staat. Die was als trainer nog helemaal vrij toen Van Bronckhorst net voor de feestdagen intern bij Feyenoord al zijn hevige twijfels over continuering van zijn hoofd trainerschap had aangegeven. Van Geel dacht toen absoluut niet bij Stam uit te komen. Het zou Advo- caat worden. Tot hij dus afhaakte. ,,We kennen elkaar al heel lang, dus we weten bij Feyenoord wat voor iemand we binnenhalen'', zei Van Geel over Stam. Hij sprak vooral voor zichzelf, want hij haalde als technisch directeur Stam als speler naar Willem II en Ajax. Hoe kan het dat Feyenoord eerst vol inzette op een zeer ervaren trai ner, die één jaar aan het roer moest staan met in het achterhoofd dat Dirk Kuyt kon worden klaarge- We kennen elkaar al heel lang, dus we weten bij Feyenoord wat voor iemand we binnenhalen stoomd, zoals Advocaat dat ooit deed met Phillip Cocu als stagiair bij PSV. En vervolgens bij Stam uit komt? Een compleet ander type. Dat antwoord is simpel. Feyen- oord hield geen rekening met een nee van Advocaat (foto), schetste in die veronder stelling een profiel en dacht dat het scenario zou uitkomen. Toen de Hagenaar afhaakte, was er opeens geen alterna tief meer in die categorie. Perez Van Geel zocht verder en kwam uit bij Stam. De eis van Stam om zijn vertrouwde rechterhand Said Bak- kati mee te nemen naar Rotterdam, vormde geen struikelblok. Hoewel het bij Dick Advocaat in eerste in stantie niet de bedoeling was dat hij een eigen assistent mee kon ne men. En gezien het feit dat Stam voor twee jaar heeft getekend, kan Dirk Kuyt in alle rust aan zijn ont wikkeling als trainer werken. Ook dat is een koerswijziging. Is een rigoureuze switch in de profielschets van een trainer een doodzonde? Helemaal niet. Toen Fred Rutten niet verder wilde als trainer van Feyenoord, zocht Van Geel aanvankelijk ook naar ervaring. Die bleek na het afzeggen van enkele trainers niet voorhanden. Jean-Paul van Gastel was toen de gedood verfde opvolger van Rutten, maar de huidige assistent-trainer was tij dens een gesprek met Van Geel op vallend minder gretig dan Van Bronckhorst. Van Geel nam de gok en de prijzenkast puilt na vier sei zoenen 'Gio' uit. Met andere woor den: wat is wijsheid? En wat is een profielschets waard? Stam was pas sinds december werkzaam in Zwolle, als opvolger van John van 't Schip. ,,Ik heb het ontzettend naar mijn zin bij PEC, maar voor elke ambitieuze trainer geldt dat als de kans zich voordoet om bij een club als Feyenoord te gaan werken, je daar heel serieus over gaat nadenken. Na goede en open gesprekken met Martin van Geel over de mogelijkheden en on mogelijkheden bij Feyenoord, kwam ik er snel achter dat ik vol voor deze kans wil gaan. Ik ben PEC dankbaar voor het feit dat zij begrip hebben voor mijn ambities en er snel zijn uitgekomen met Feyen- oord." De komende maanden gaat Stam er eerst nog alles aan doen om met de spelers en de staf het seizoen bij PEC Zwolle goed en succesvol af te sluiten, zegt de toekomstig trainer van Feyenoord. ,,Daar zal voor mij de komende tijd echt de focus op liggen." donderdag 7 maart 2019 Profielschets kan in de prullenbak Mikos Gouka Rotterdam -Martin van Geel (Feyenoord) ZEIST Kenneth Vermeer (33, foto) is de opvallendste naam in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende EK-kwalificatie- wedstrijden tegen Wit-Rus- land en Duits land. De keeper van Feyenoord stond op 31 maart 2015 tegen Spanje voor het laatst onder de lat bij Oranje. Hij speelde vijf interlands. De voorselectie: Patrick van Aanholt, Nathan Aké, Ryan Babel, Donny van de Beek, Steven Berghuis, Steven Bergwijn, Marco Bizot, Daley Blind, Jasper Cillessen, Mem phis Depay, Virgil van Dijk, Denzei Dumfries, Daryl Janmaat, Frenkie de Jong, Luuk de Jong, Terence Kongolo, Matthijs de Ligt, Quincy Promes, Davy Pröpper, Marten de Roon, Pablo Rosario, Kevin Strootman, Kenny Tete, Kenneth Vermeer, Tonny Vilhena, Ruud Vormer, Stefan de Vrij, Wout Weghorst, Georginio Wijnaldum en Jeroen Zoet. Jaap Stam, vanaf 1 juni de nieuwe trainer van Feyenoord, kijkt uit naar deze nieuwe stap in zijn carrière. „Uiteraard, zou ik zeggen", aldus de huidig trainer van PEC Zwolle. Mikos Gouka Rotterdam WIELRENNEN Fabio Ja kobsen (22) maakt deel uit van de ploeg waarmee De- ceuninck - Quick-Step naar Parijs-Nice afreist. De Ne derlandse sprinter van het Belgische topteam moest zich afgelopen weekeinde nog ziek afmelden voor Kuurne-Brussel-Kuurne en sloeg dinsdag ook de GP Samyn nog over. ,,We hopen met Fabio een rit te winnen, maar hij is nog her stellende van ziekte. Dus het is even afwachten", liet ploegleider Tom Steels weten. Jakobsen debuteert in Parijs-Nice. SKIËN Frida Hansdotter (foto) beëindigt haar loop baan na dit seizoen. De 33- jarige Zweedse vindt het na 15 jaar mooi geweest. ,,Het wordt tijd om bye bye te zeggen", zei ze op de website van haar federatie. Hansdotter won in 2018 op de Winterspelen van Pye- ongchang goud op de sla lom. Bij het WK van dit sei zoen in eigen land viel ze niet in de prijzen. ,,Ik merk dat de motivatie niet meer is zoals die is geweest", zei Hansdotter. ,,Ik moet eerlijk zijn tegenover mezelf. Het is gewoon beter om te stoppen." TRIATLON Rachel Klamer (28) staat vrijdag als titel verdedigster aan de start van de openingsrace uit de WK-series in Abu Dhabi. De triatlete was vorig jaar de eerste Nederlandse winna res van een wedstrijd uit de hoogste internationale klasse. ,,Het geeft geen extra druk. Zenuwachtig ben ik nog niet, maar dat zal nog wel komen korter voor de wedstrijd", vertelt Klamer in een vooruitblik van de triatlonbond. Klamer komt zaterdag in Abu Dhabi ook in actie in de ge mengde estafette met Marco van der Stel, Jorik van Egdom en Maya Kingma. De triatlonbond hoopt dit team op de Spe len van Tokio te krijgen. L A Jaap Stam (links) en Martin van Geel in 2007 bij het afscheid van Stam bij AjaX. FOTO AJAX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22