baldErman.nl Voor fantastische vakanties! baldErman.nl EUWS 11 Dorpelingen nerveus nadat boobytraps slachtoffers maken 399,- 'Geen verbod Hells Angels' Rekenkamer: valse start JSF De Duitse politie waarschuwt iedereen die te maken heeft gehad met tuinman Bernard Graumann. De tuinman lijkt postuum wraak te hebben genomen op mensen met wie hij ruzie had. Er vielen al een dode en twee gewonden. In het normaliter stille dorp Enken- bach-Alsenborn, vlakbij Kaiserlau- tern in het uiterste westen van Duitsland, zit de schrik erin. Nor maal gesproken komt er hooguit weleens een politieauto langs als in een storm een boom op de weg is gevallen of als een verveelde puber wat auto's heeft bekrast. Maar nu heeft het dorp te kam pen met 'explosieven vanuit het graf, zoals Duitse media berichten. Gisteren klonk er opnieuw een luide knal toen een vliegtuig door de geluidsbarrière ging. Daarna moesten de bewoners worden ge rustgesteld. Thriller Want Enkenbach-Alsenborn is op van de zenuwen nu het dorp een van de decors is in een thriller over een verongelijkte tuinman die boobytraps achterlaat voor mensen aan wie hij een bloedhekel had. Straf kan de 59-jarige hoofdver dachte, Bernard Graumann, niet meer krijgen. Hij zou zichzelf vrij dagavond hebben vergiftigd. Een trieste zelfmoord van een tuinman, zo werd aanvankelijk ge dacht. Alleen bleek Graumann 8 plannen ten uitvoer te hebben ge bracht om op explosieve wijze af te rekenen met mensen met wie hij al enige tijd ruziede. Waarover is niet bekend. Wel dat hij voor de slacht offers werkzaamheden in de tuin verrichtte. Vrienden had Bernard Graumann niet, wel ruzie met iedereen Huisarts Jörn Klinger (64) raapte zaterdag in Enkenbach-Alsenborn nietsvermoedend een voorwerp op dat voor zijn praktijk was neerge legd. Het bleek een boobytrap. Klinger was op slag dood. Dorpe lingen zeiden dat de arts zijn prak tijk met camera's en alarminstalla ties had beveiligd. Er zouden be dreigingen zijn geweest. Voor de praktijk zijn de laatste dagen veel bloemen en kaarsen neergelegd. Dr. Klinger was behalve arts ook een populaire amateurmusicus. Een dag later raakten in het nabu rige Otterberg twee vrouwen, een moeder en dochter, gewond toen een stuk hout ontplofte dat ze in hun kachel legden. Het brandhout zou met explosieven zijn geprepa reerd door Graumann. Haten Volgens de Duitse politie zijn er sterke aanwijzingen dat Graumann de boobytraps plaatste, omdat hij sommige mensen in zijn omgeving enorm kon haten. ,,Graumann had met veel mensen ruzie, zowel privé als professioneel'', aldus politie woordvoerder Bernard Erfort. De politie heeft iedereen die persoon lijke of zakelijke relaties had met de tuinman opgeroepen zich te mel den. Dat heeft zo'n zestig reacties opgeleverd. Nieuwe explosieven zijn niet gevonden. Volgens de bur gemeester van Mehlingen, waar Graumann woonde, was de tuin man 'heetgebakerd'. De zaak van de tuinman die na zijn dood toesloeg, krijgt wereld- wijd aandacht. Er is weinig bekend over de dader. Hij was getrouwd en vader van twee kinderen, onder wie een zoon die bij de politie werkt. Volgens Duitse media zou hij in 1985 zijn veroordeeld, omdat hij met een pistool had geschoten op de minnaar van zijn toenmalige vriendin. De politie wil dat niet be vestigen. Een buurman tegen de krant Bild: „Vrienden had hij niet, wel ruzie met iedereen." Anderen prijzen Graumann als een enthousiaste fossielenverzame laar. Hij prepareerde stukken voor tentoonstellingen in het Pfalzmu- seum voor Natuurkunde. Verder was de rancuneuze tuinman lid van een club die middeleeuwse tafere len naspeelt. Graumann maakte met buskruit spektakelexplosies bij de voorstellingen. Bij een huiszoe king is ook springstof gevonden. 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 6 www.bolderman.nl 11 dagen vlieg-bus Rondreis Klassiek Griekenland 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust donderdag 7 maart 2019 UTRECHT Motorclub Hells Angels is geen vereniging en kan daarom dus niet verboden worden. Dat zei advocaat Geert-Jan Knoops gisteren in de rechtbank in Utrecht. Hij reageerde daarmee op het verzoek van het Openbaar Ministerie om de motorclub te laten verbieden, omdat de Hells Angels geweld zouden verheerlijken. Vol gens Knoops gaat het om mensen in allerlei maat schappelijke functies die 'een keer per week naar een clubhuis gaan en een paar keer per jaar aan een run meedoen'. De afgelo pen jaren lukte het justitie wel om Bandidos en Satu- darah te laten verbieden. DEN HAAG Nederland is in 2002 onzorgvuldig begon nen aan de aanschaf van het dure nieuwe gevechts vliegtuig JSF, vindt de Al gemene Rekenkamer. Ne derland maakte 'een valse start' door al mee te doen aan de ontwikkeling van het toestel, nog voordat er was besloten of het ook zou worden aangekocht. De aankoop van 4,5 miljard euro is de grootste voor defensie ooit. De Rekenka mer hoopt dat lessen die getrokken kunnen worden de Tweede Kamer helpen voortaan beter greep te houden op dure aankopen. Duitse tuinman neemt wraak na zijn dood Bob van Huët Rotterdam/Mehlingen De woning van huisarts Jörn Klinger. Hij overleed nadat hij een voorwerp oppakte. foto ap -Buurman van de tuinman site bij /video Hoe politie omgaat met de zaak van de tuinman. Vertrekdata: 15,29 april 13, 27 mei 710,24 juni 78,22juli etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 6,20 mei 7 3,17juni 7 26 aug79,23sept77okL Vertrekdata: 8,22 april 7 6 mei 7 17juni/l juli726 aug79 sept etc. Vertrekdata: 8,29 april 720 mei 7 10 juni 71 juli 719 aug 7 9 sept etc. Vertrekdata 8,29 april 720 mei 710,17juni/l juli79 sept etc. Vertrekdata: 8,29 april 7 1,22 juli 7 2,16 sept/7,21 okt. Kijk op onze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11