Politie lijdt aan interne onvrede Bleker hoofd Powerfield 9 Ik dacht: ik ben een slechte vrouw, ik kan je geen baby geven Kras.nl of bel 088-0885 886 kwam een kleintje. Sneijder maakte het nieuws wereldkundig na een doelpunt van zijn collega Huntelaar tegen Turkije. Hij stopte zijn duim in zijn mond en deed een bal onder z'n shirt. In oktober 2015 werd Xess Xava geboren. Qatar Intussen hadden ze Milaan voor Istanboel verruild, met huizen in Nederland en op Yolanthes geboorte eiland Ibiza. Ze omarmden het gezinsleven, probeerden elke avond samen te bidden en speelden Rum- mikub 'als twee nerdjes'. Wesley voetbalde de sterren van de hemel, Yolanthe vloog op en neer naar Hilversum voor televisieklussen en pakte een rol in Hollywoodfilm Pain and Gain. Amerika, daar zou ze het wel willen maken, maar Wes' car rière ging voor. Haar stichting Free a Girl vergaarde steeds meer bekend heid. Kortom: ze leken in rustiger vaar water te zijn gekomen - afgezien van de kritiek op de kiekjes van Xess Xava op Instagram - tot de recordinterna tional in de zomer van 2017 overhoop kwam te liggen met het bestuur van de Turkse club Galatasaray. Hij liet zijn contract ontbinden, ging een paar maanden aan de slag in Nice en kort daarop volgde nóg een verhui zing. Naar de woestijn, naar Qatar. Een stap die weliswaar veel geld in het laatje bracht, maar wellicht ook het begin was van het einde. In mei vorig jaar meldden roddelbladen dat Yolanthe nauwelijks tijd met haar man doorbracht in het oliestaatje. De twee ontkenden een relatiecrisis. Ze waren 'gewoon druk'. In september werden de geruchten verder de kop ingedrukt; ze zaten midden in het proces om een kind te adopteren. Maar nu blijkt het huwelijk niet langer houdbaar. Geen gerimpelde Wesley en Yolanthe naast elkaar op de bank, het lieflijke toekomstbeeld uit tv-programma The Story of My Life. Geen sterrenhuwelijk dat wél slaagt, tegen de verwachting in. Vooral als het gaat om onder steunen van haar eigen mede werkers, krijgt de politie slechte cijfers. ,,Medewerkers zijn niet tevreden met de visie, de aansturing en de focus van leiders op de kern taak'', staat er in het onder zoeksrapport. Korpschef Erik Akerboom, drie jaar aan het hoofd van de nationale politie, trekt zich de interne onvrede aan. Volgens hem moet de leiding werken aan de menselijke maat. Zo wil hij dat de politie betere zorg en ondersteuning gaat verlenen aan collega's die het moeilijk hebben. De kritiek is deels te verkla ren door de timing van het onderzoek, dat werd gehou den tijdens de cao-onderhan delingen. Agenten stonden toen juist op de barricades voor betere arbeidsvoorwaar den. Toch noemt de korpslei ding de resultaten bruikbaar. Volgens Kamerlid Ronald van Raak (SP) is de onvrede onder agenten vooral de mi nister van Justitie en Veilig heid aan te rekenen. ,,Minister Grapperhaus en zijn voorgan gers hebben fors bezuinigd op de politie. Agenten hebben al jaren te weinig collega's. Tegelijkertijd wordt tegen ze gezegd dat ze flexibeler moe ten zijn.'' De korpsleiding moet er volle bak tegenaan om het vertrouwen terug te winnen, zegt voorzitter Jan Struijs van politievakbond NPB. ,,Er heerst een mentaliteit van 'eerst zien, dan geloven.' De goede plannen zijn er om de organisatie te verbeteren. Nu komt het aan op uitvoering." Uit de Vertrouwens- en Re putatiemonitor 2018 blijkt dat het vertrouwen van burgers in de politie juist is gestegen. In totaal zijn 2571 burgers on dervraagd. Zij noemen de po litie 'moedig' en waarderen de hulp die agenten bieden in noodsituaties. De korpsleiding hoopt het interne vertrouwen te kun nen opkrikken door de in november vorig jaar afgeslo ten cao uit te voeren. Daarin staan onder meer afspraken over verlaging van de werk druk en betere loopbaanper spectieven. WORMER Oud-staats secretaris Henk Bleker (CDA) wordt algemeen directeur bij het Groning se bedrijf Powerfield, een van de grootste ontwikke laars van zonneparken in Nederland. Bleker was staatssecretaris van Eco nomische Zaken, Land bouw en Innovatie in het kabinet-Rutte I. Hij blijft naast zijn nieuwe baan voorzitter van Vee en Logistiek Nederland, de branchevereniging voor exporteurs en importeurs van vee. Powerfield raakte vorig jaar in opspraak vanwege omstreden grondtransac- ties. Beleggers bleken voor een aantal parken ander half tot twee keer de prijs te hebben betaald die de directeuren van Power- field in eerste instantie voor de grond betaalden. Uiteindelijk bleek alles legaal te zijn verlopen. woensdag 6 maart 2019 GO Yolanthe Cabau •frr Het vertrouwen van politie medewerkers in hun orga nisatie is flink gedaald ten opzichte van 2015, zo blijkt uit onderzoek onder 4368 medewerkers. Koen Voskuil Den Haag Rechtsboven: na de afscheidsinterland in 2018. Onder: de doop van Xess Xava. Als ouder stel bij het televisieprogramma The Story of my life. fotos anp Londen Europa-Park Straatsburg lift Dresden Leipzig Beleef de 'stad van de liefde' Tip: excursies met NL'se gids Klantbeoordeling 8,2 Weekend shoppen en sightse( Tip: ontdek de stad met NL'se Klantbeoordeling 8,6 Het beste pretpark ter wereld 1 dag entree inbegrepen Klantbeoordeling 8,7 Hotel in het centrum van Dresden Inclusief 2 x stadstour met NL'se gids Klantbeoordeling 8,3 Uitstekend 4-sterrenhotel Klantbeoordeling 8,3 Kras.nl/39043 Kras.nl/39044 i---U. Kras.nl/39468 Kras.nl/39526 Kras.nl/39531 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en CalamiteitenFonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9