Arrestaties bij Haagse spookwoningen 8 NIEUWS DROOMKOPPEL WESLEY YOLANTHE A Het leek 'n sprookje: de topvoetballer en de glamourgirl. Wesley Sneijder (34) en Yolanthe Cabau (33) vonden de liefde bij elkaar, maar nu is hét sterrenhuwelijk van Nederland voorbij. woensdag 6 maart 2019 goed ging tussen Jan en Yolanthe. Toen heb ik haar nummer achter haald en ben ik gaan sms'en'', zei hij later tegen Ivo Niehe. Niet lang daarna kreeg het kersverse koppel de volle laag van Smits moeder Gerda, die in een legendarisch interview op somde wat Yolanthe allemaal zou hebben ontvreemd uit Jans huis - van gastendoekjes tot kandelaars. Schijnbaar onverstoorbaar lieten de twee alle (negatieve) aandacht van zich af glijden. Hij noemde haar zijn droomvrouw, terwijl zij 'aan alles' voelde dat hij de ware was. Een jaar later trokken ze alles uit de kast voor een bruiloft waarvoor een dorpje in Toscane een weekend lang compleet op z'n kop werd gezet. Een dag met een rafelrandje: er is lang gesteggeld over wie de torenhoge rekening zou betalen. Was de weddingplanner uit de bocht gevlogen of waren zij zelf verantwoordelijk voor de financiën rondom hun brui loft? Weer leken Wes en Yo onverstoor- baar. Een tafel vol kinderen, daar droomden ze van. Yolanthe ont fermde zich als liefdevolle stiefmoe der over Wesleys zoon Jessey (nu 12) die hij uit een eerder huwelijk kreeg. Een eigen kind bleef lange tijd uit, tot hun grote verdriet. Openhartig waren ze daar aanvankelijk niet over. Zelfs niet toen Yolanthe in december 2014 bij RTL Late Night verscheen om te praten over een nieuwe presenta- tieklus. Sociale media ontploften, want wat had ze gedaan met haar ge zicht? Pas maanden later vertelde ze dat ze zo veranderd was door een zware hormoonkuur in een poging zwan ger te raken. In Linda's Zomerweek vertelde ze daarnaast dat de onver vulde kinderwens wel een wissel trok op de relatie. ,,Ik had het gevoel dat ik faalde als vrouw. Als ik naast Wesley in bed lag, dacht ik: ik ben een slechte vrouw, ik kan je geen baby geven.'' De medicatie, samen met een ope ratie, had het gewenste effect: er e hadden de afgelopen maanden nog zo gepro beerd de geruchten over een op handen zijnde scheiding de kop in te drukken, maar helaas, het gaat niet meer. Wes en Yo, zoals ze jarenlang liefkozend zijn genoemd, gaan uit elkaar. Al vanaf het begin van hun relatie zijn de twee een constante factor in de vaderlandse (boulevard)pers. Was het niet om klinkende transfers, doelpunten waarvan Jack van Gelder nog steeds schor is, mooie presentatieklussen of dromerige Hollywoodaspiraties, dan was er wel weer wat in hun privéleven. Neem alleen al de start van hun liefde, die in 2009 uitlekte via een korrelig filmpje in een parkeergarage waarop de twee sterren zoenend te zien waren. Dat filmpje luidde direct het einde in van Yolanthes re latie met volkszanger Jan Smit. Precies waar Wesley op aanstuurde. ,,Op een gegeven moment kreeg ik te horen dat het niet zo Tientallen politieagenten werden ingezet bij de actie. Rechercheurs en medewerkers van de afdeling wapens en munitie waren aanwe zig, maar ook de Fiscale Inlichtin gen- en Opsporingsdienst (FIOD), Belastingdienst en gemeente Den Haag waren bij de actie betrokken. Daarnaast werden geld- en drugs honden ingezet. In de doorzochte huizen zijn grote hoeveelheden drugs, vuurwapens en geld gevon den. De locatie was afgeschermd met zwarte schermen. Gedurende het onderzoek dat aan de inval voorafging, kreeg de politie drie mannen (van respectie velijk 57, 43 en 36 jaar) in het vizier die als verhuurbemiddelaars fun geerden. Deze mannen zijn aange houden en zitten momenteel in be perking. Dat betekent dat zij alleen contact mogen hebben met hun ad vocaat. Over de andere veertien aanhoudingen is verder nog niets bekend. Achter de deuren van zogenoemde spookwoningen gaat een criminele wereld schuil. Een spookwoning is een huis of appartement dat door de eigenaar verhuurd wordt via een bemiddelaar. De feitelijke bewo ners staan niet ingeschreven bij de gemeente. Een ideale woonvorm voor criminelen of bijvoorbeeld eigenaren van failliete bedrijven die niet gevonden willen worden door schuldeisers: dankzij de verhuur- bemiddelaars kunnen ze volkomen anoniem wonen. Volgens de politie worden spook- woningen ook vaak gebruikt voor opslag van zaken die beter niet gevonden kunnen worden, zoals drugs, wapens of zwart geld. De politie was gisteren vroeg uit de veren: al voor 05.00 uur viel een grote politiemacht een aantal wo ningen binnen. Een van de ver dachte woningen werd al langer dan tien jaar bewoond door een ge zin. De buren werden wakker van het gegil van de kinderen. ,,In het huis woont een gezin met drie jonge kinderen'', zegt een van de directe buren. ,,Mijn kinderen spe len regelmatig met hen. Het is een i Ideale woonvorm voor criminelen of eigenaren van failliete bedrijven heel gewoon gezin. Ik heb nog nooit iets raars gemerkt." De bezorgde buur heeft nog contact proberen te leggen met de ouders, maar kreeg geen gehoor. ,,Er wordt niet opge nomen.'' Opvallend aan de invallen is dat het in de meeste gevallen gaat om woningen die op dezelfde etage zit ten. Hierdoor zouden de buren niet zo snel in de gaten hebben wat er speelt in de woningen. Naast de woningen in Ypenburg werden ook woningen in Rijswijk, Zoetermeer, Nootdorp en een pand in Rotterdam doorzocht. Waar no dig maakte de politie gebruik van specialistisch personeel, zoals digi tale specialisten. GO Wesley en Jolanthe trouwden in 2010 in Castelnuovo Berardenga in Toscane. foto anp 't Sprookje is uit Marlies van Leeuwen Zwaarbewapende arrestatie teams zijn gisterochtend ruim dertig woningen in de Haagse wijk Ypenburg binnengevallen. De actie houdt verband met een groot onderzoek naar illegale woningverhuur. Zeventien mensen werden aangehouden. Graziella Gioia Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8