NYNKEDEJONG Filters beschermen tegen blauw licht, maar of ze helpen? Terug van weggeweest! €,2Sr korting 6 ^WIJNBEURS L V' V- u V 4. ir WIJNBEURS.NL/STERREN woensdag 6 maart 2019 Column De effecten zijn nog niet duide lijk. De onderzoekers vinden ver volgonderzoek nodig om te bepa len of de filters de gevolgen voor slaap kunnen verminderen. „We weten niet of blauwlichtfilters ef fectief zijn. Ze zorgen wél voor minder blauw licht, maar hoeveel minder? En welke reductie is no dig om de nachtrust niet te ver storen?'', vraagt het RIVM zich af. Het instituut verrichtte het jongste onderzoek in samenwer king met het Amsterdam Me disch Centrum, het Nederlands Herseninstituut en Lifelines (we tenschappelijk onderzoek naar gezonder oud worden). Al eerder bleek dat driekwart van de vol wassenen dagelijks 's avonds langdurig met de tablet of mobiel bezig is. Zorgminister Bruno Bruins (VVD) vindt dat het RIVM met dit onderzoek laat zien dat ze mo- gelijke nieuwe risico's voor de veiligheid van producten signa leert en op waarde schat. Bruins: ,,Veel mensen gebruiken tegen woordig heel de dag door tele foons, tablets en andere appara tuur met blauw licht. Daarom is het met het oog op de volksge zondheid goed om te weten wat de effecten kunnen zijn.'' De Gezondheidsraad waar schuwde in 2015 voor het eerst voor de risico's van blauw schermlicht voor de gezondheid. i Niemand weet welke reductie nodig is voor een goede nachtrust Verstoring van de biologische klok en oogschade werden des tijds genoemd als mogelijke aan doeningen. ,,Consumenten at tenderen op mogelijkheden om die risico's te beperken, is volgens de Gezondheidsraad belangrijk.'' De onafhankelijke adviesraad pleit ook voor de ontwikkeling van producten die licht met min der blauw afgeven. De raad wil ook meer onderzoek naar de ge zondheidseffecten van ledlicht. Radiostation NH Radio boy cot de muziek van Michael Jackson. Dit gebeurt naar aanleiding van de documentaire Leaving Neverland, die vrijdag avond door de VPRO wordt uitge zonden. De docu is het vier uur durende verhaal van twee man nen die vertellen in hun jeugd door Michael Jackson te zijn mis bruikt. Het verhaal is zo overtui gend en de details zo gruwelijk dat menig recensent al schreef over de innerlijke worsteling die volgt na het zien van de documen taire. Je wilt het niet geloven, maar het is erg moeilijk het verhaal niét te geloven. Bij alle geruchten van kinder misbruik, die de afgelo pen jaren al rondgingen, kon de echte fan Mi chael nog het voordeel van de twijfel geven. Dat schijnt na het zien van deze docu niet meer te kun nen. Je kunt Michael Jackson wel willen boycotten, maar zijn invloed wis je er niet mee uit die we ooit hebben gehad. Dan kun je hem willen boycotten om de vreselijke dingen die hij klaar blijkelijk heeft gedaan, maar daar mee wis je zijn invloed niet uit. Je kunt veel besmeurde artiesten uit de cultuurgeschiedenis schrijven. Maar met de King of Pop lukt dat niet. Ik weet niet wat we ermee aan moeten. Ik weet ook niet of ik na vrijdagavond nog zorgeloos kan dansen op Pretty Young Thing. Ik snap dat je als Radio Noord-Hol land stelling moet nemen in de kwestie Michael JMaar wat gaat een boycot ons opleveren? De tijd zal ons leren hoe we na zulke ver schrikkelijke berichten om moe ten gaan met zulke mooie muziek. die de hele muziekindustrie beïn vloedde. Hoe ga je na dit nieuws om met zijn muzikale erfenis? Kevin Spacey werd na vermoedens van ontoelaatbaar gedrag uit House of Cards geschreven. Dat was mis schien lastig voor de grootste fans van Frank Underwood, maar de serie ging wel gewoon door. En het omzeilen van werk van Bill Cosby blijkt na zijn vrouwenmis- bruik ook niet zo'n grote opgave. Nee, dan Michael Jack son. Zijn muziek is overal. En is het niet zijn muziek, dan is het wel de invloed die zijn mu ziek heeft gehad op de gehele westerse pop wereld. Elk hedendaags idool is schat plichtig aan hem. Michael Jackson is de allergrootste pst - - ,££Wr~* "V DE MEEST GELIEFDE RODE WIJNEN LUXE KELNERSMES CADEAU! A +ÜKF KELNERSMES gratis thuisbezorgd De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom bieden wij u nu dit prachtige pakket aan met onze zes mooiste rode wijnen! GO ^0 @Nynke Fabrikanten van mobiele tele foons en tablets bieden apps of ingebouwde filters die de gebruiker in de avonduren be schermen tegen te veel blauw schermlicht. Helpen die? Edwin van der Aa Bilthoven Maar het gaat over Michael, die bril jante King of Pop, Sterrenparade kortingscode slechts per pakket* Gebruik kortingscode' SPP26GB jYMtó>N Qf Montebello La Pauline ;aulhn: Ik doe u graag een plezier met dit heerlijke proefpakket voor een fractie van de prijs. U kunt nu genieten van de zes meest geliefde rode wijnen van ruim 42 jaar Wijnbeurs. Geniet van de boterzachte 5 jaar oude Spaanse Reserva, de krachtige klasse Sangiovese uit Italië en de romige topfavoriet La Pauline. Proost! 'Geen 18, geen alcohol' Niet lekker? Geld terug Betrouwbare levering Bestel gemakkelijk online op Aanbod geldig t/m 21 maart 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur (0294 - 788103) geproefd 100 jaar Art. 3304025 p roefervaring Maximaal 2 pakketten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6