Uitslag optocht Kloosterzande 7 CARNAVAL LAATSTE DAG Spijkerpoepen en sjoelen, een boerenbruiloft of een kinderoptocht. De laatste dag van het carnaval werd in Zeeuws- Vlaanderen op allerlei manieren gevierd. woensdag 6 maart 2019 Voor de kinderen in Philippine is de spelle tjesmiddag een tradi tie geworden. In ge meenschapshuis De Kaaie konden de kinderen sjoelen, verkleed als Pikachu, blikkenwer- pen als cowboy of spijkerpoepen in een stoer soldatenpak. Voor drie leeftijdscategorieën was er een trofee voor degene die het best was in de zeven spelletjes. Aardenburg liep uit voor de boe renbruiloft van Brigit Champion en Hugo Ginneberge. Met paard en wagen trok het zichtbaar smoor verliefde stel door het Uulehat, waarna ze door pastoor Wiborius, geassisteerd door misdienaar Mi- nidolfio in de onecht werden ver bonden. Harmonie, carnavalsver enigingen en iedereen die na vier dagen carnavallen de fut nog had, liep mee in de optocht waarmee de stad traditiegetrouw het carna val afsluit. De laatste carnavalsdag was in Sas van Gent voor de kinderen. De naam Miniparade, die de kinder optocht heeft, dekt de lading niet meer. De kinderoptocht is de laat ste jaren groter en groter gegroeid en is in omvang allesbehalve mini. Voorafgegaan door de Jeugdraad van Elf trokken ettelijke honder den kinderen met hun ouders door de Betekoppenstad, begeleid door kleinere wagens en het won derlijke confetti-schietende steampunkmobiel van Jan Vreec- ken. Spijkerpoepend afscheid nemen Buitenwagens 1. De Mutsen 2. De Zeverjèrs 3. De Fucky Duckies Binnenwagens nog niet bekend 1.; De Plakkers 2. De Prammekes 3. De Golfclub Loopgroepen 4t/m 8 pers 1 Viva las Vegas 2. Snisse ponyclub 3. De N'ofdames Loopgroepen 1 t/m 3 personen: 1. De huiskamerbouwers 2. Yannick en Leanne 3. Stijn van Hoeve Loopgroepen vanaf 9 personen en meer Boerenbruiloft Aardenburg. Guido van der Heijden Philippine Aardenburg Sas van Gent De Miniparade in Sas van Gent is niet meer zo mini. fotos boaz timmermans Optocht Kloosterzande. Spelletjesmiddag in De Kaaie. Martijn Cammaert is aan het sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55