Uiltje opgeknapt door transplantatie van veren 4 Optimisme alom tijdens de verkiezingstournee van Thierry Baudet, nu zijn Forum voor Democratie hoge ogen gooit in de peilingen. ,,Wij gaan weer dromen najagen, jongens.'' VERKIEZINGEN OPCAMPAGNE 'Bruidegom' lichtte vrouwen en familie's op UW* V woensdag 6 maart 2019 In november kwam het Rotter damse uiltje binnen bij Stichting Vogelklas Karei Schot, het opvangcentrum voor al lerlei soorten vogels. Het beestje was waarschijnlijk er gens tegenaan ge vlogen, op de grond gevallen en vervol gens ook nog eens aangevallen door een stel kraaien. De veren waren gehavend en hij had een diepe wond aan zijn snavel. Na de behandeling en de herstel periode bleek dat de uil niet meer goed kon vliegen door de bescha diging aan zijn vleugelpennen. Op dat moment belden ze bij Karel Schot naar de collega's van Vogelopvang de Wulp in Den Haag, of zij iets voor het Rotter damse uiltje konden betekenen. Het verzoek uit Rotterdam kwam precies op het goede mo ment. Door een sterfgeval bij De Wulp van uiltje Jimmy - een vrouwtje - konden haar veren meteen worden gebruikt voor een transplantatie bij het Rotter- damse beestje. Het verenpakket van een vogel wordt na een sterf geval altijd bewaard voor dit soort situaties. Ook krijgen de dieren pas een naam na overlij den. „Tussen het overlijden van Jimmy en het belletje uit Rotter dam zat nog geen dag tijd. We konden de veren van Jimmy met een gebruiken", vertelt Sharon Lexmond van Vogelopvang de Wulp. „Soms kunnen de vleugels alsnog beschadigd raken, hoe voorzichtig we bij een behande ling ook zijn. Zonder deze transplantatie r~- had dit uiltje nooit - meer geluidloos -r- kunnen vliegen. 7/ Dat is bij het van- j gen van de prooi heel belangrijk." Kledingmaat Alsof het een Italiaans maatpak was, bleken de veren van Jimmy naadloos te passen op haar Rotterdamse soortgenoot. De afmetingen van het verenpak kwamen precies overeen. „Die afmetingen luiste ren heel nauw. Het werkt het zelfde als een kledingmaat bij mensen", zegt Lexmond. „De transplantatie heeft uiteindelijk een halve dag geduurd, omdat we met meer precisie dan ooit aan de slag moesten met meerdere veren. Met expoxyhars hebben we Jimmy's vleugels op het uiltje kunnen plakken." Na een ge slaagde vliegtest is het ransuiltje inmiddels weer vrijgelaten. De Amsterdamse politie is op zoek naar slachtoffers van een man uit Gelderland die tientallen vrouwen het hof maakte en daarna de benen nam. De vrou wen en hun families werden hierbij soms voor duizenden eu ro's opgelicht.Volgens de politie deed de man zich voor als ideale huwelijkskandidaat. Hij won het vertrouwen van de vrouwen, ging op bezoek bij hun families en vertelde ze dat hij graag wilde trouwen. Vervolgens vroeg hij de vrouwen of hun ouders om een lening voor het verlovingsfeest of een zakelijke deal. Het geld dat aan de man werd uitgeleend za gen ze nooit meer terug. Net als de man zelf, want die nam zodra het geld binnen was de benen. De verdachte gebruikte verschil lende namen. Zes jaar cel voor grof geweld Grieks bestuur wordt vervolgd Apotheek moet cash accepteren Kleine bommen aangetroffen kenen met jaren van falend landsbe stuur'. ,,Vol van leugens en zelfhaat. Wij gaan weer dromen najagen, jon gens.'' In zijn ogen zijn de pijlers onder de populariteit het open-grenzen-mi- gratie-beleid van Rutte en de on vrede over 'de klimaatgekkigheid' die 'een onmeetbaar effect' zal hebben op de opwarming van de aarde. „La ten we alsjeblieft ophouden met die idioterie. Dan houden we nog genoeg geld over om de dijken gewoon wat te verhogen." Luid applaus uit de zaal, geen onvertogen woord bij voorbeeld over talrijke klimaat wetenschappers die wijzen op de invloed van de mens bij klimaat verandering. Noodzakelijke nexit Toch beperken de vragen uit de zaal zich niet tot klimaat, of migratie. Er is ongerustheid over het onderwijs, de zorg, vei ligheid ('hogere straffen, Thierry!'), de maximale snelheid, belasting druk, pensioenen, IS-strijders ('daar houden!') en - een partij -evergreen - er zijn vragen over de 'noodzaak' van een nexit. „Geloof de nachtmerrie- Even permitteert Thiery Baudet zich een Obama-achtig momentje. „Yes! Yes! Ik voel het! We gaan Nederland verande ren! Yes!" Op weg naar de verkiezingen van de Provinciale Staten maakt Forum voor Democratie in jubel stemming een tournee langs Amsterdam, Utrecht, Bergen op Zoom, Arnhem, Drachten en En schede. Over tuigde FvD'ers grij pen de kans een vraag te stellen, of, vooruit, een selfie te nemen. Zo ook bij de eerste halte - Rotter dam, maandagavond. De prognoses stutten Bau dets zelfvertrouwen. Volgens peilingen stevent Forum voor Democratie af op acht zetels in de Eerste Kamer. Een 'lo gisch' gegeven, vindt Baudet zelf, want 'iedereen wil afre- Het Rotterdamse ransuiltje. foto stichting vogelklas karel schot Het kostte een 'transplantatie' van een halve dag, maar het resultaat is schitterend. Na een ongeluk heeft een (nog) naam loze Rotterdamse ransuil een nieuw leven gekregen door de veren van een pas overleden uil uit Den Haag. Lex Bezemer Rotterdam GO Baudet wil de man worden die wél levert AMSTERDAM De 'bruidegom' leende geld voor bijvoorbeeld een mooi feest. FOTO SHUTTERSTOCK DEN HAAG Een man (50) uit Hille- gom is door de recht bank in Den Haag ver oordeeld tot zes jaar cel, omdat hij een col lega elf keer op zijn hoofd heeft geslagen met een ijzeren staaf. Het slachtoffer over leefde, maar liep blij vend letsel op. Aanlei ding voor het geweld zou een kwetsende opmerking van het slachtoffer zijn ge weest. Zijn collega, de dader, ging vervol gens door het lint. _L Z T1*-»" ATHENE Griekse aanklagers vervolgen twintig mensen vanwege de dodelijke natuurbrand van afgelopen zomer, onder wie een gou verneur en twee bur gemeesters, aldus persbureau Reuters. DEN HAAG Het kabinet moet re gelen dat klanten in apotheken contant kunnen blijven beta len. Dat vindt de Tweede Kamer, die bezorgd constateert dat meer en meer apotheken alleen nog pinbetalingen accep teren. Minister Bruno Bruins (Medische Zorg) denkt dat hij apothekers dat niet kan voorschrijven en maakte daarom be zwaar tegen de wens van de Kamer. LONDEN In Londen zijn giste ren op minstens drie plaatsen geïmprovi seerde explosieven aangetroffen. Nie mand raakte gewond, aldus de politie. De explosieven zaten in pakketjes, die zijn ont dekt bij twee vliegvel den en in een postka mer van een station. De pakketjes lijken volgens de eerste on derzoeksresultaten al leen een kleine brand te veroorzaken als ze worden geopend. Thierry Baudet heeft er zin in: We gaan Ne derland veranderen!" Tobias den Hartog Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4