Biljarters strijden om triatlontitel komt maar niet uit vicieuze cirkel 10 ZEELAND Van Goethem weer ten val in Le Samyn Salm stelt haar vijfde titel veilig Van Drongelen maakt geen fout woensdag 6 maart 2019 Joop van den Oudenhoven Hulst De biljartsport kent diverse spel- soorten. Driebanden bijvoorbeeld, maar ook bandstoten, libre en ver schillende kaderspelen. Deze heb ben normaliter elk hun eigen kam pioenschap, maar zaterdag en zon dag nemen zes spelers het tegen el kaar op in wedstrijden die bestaan uit drie spelsoorten. Zij spelen eerst libre (of kader), daarna bandstoten en sluiten af met driebanden. De te behalen punten zijn bere kend op ieders moyenne vermenig vuldigd met vijftien beurten. De partijduur is maximaal twintig beurten en de stand op dat moment is bepalend voor winst of verlies. Het kampioenschap in Zeeuws- Vlaanderen is ontstaan uit een combinatie van de persoonlijke kampioenschappen en de Grand Prix, waarvoor de belangstelling hard terugliep. Bram de Kraker van de ZVB lan ceerde het idee van de triatlon in de hoop de Zeeuws-Vlaamse biljarters weer aan de praat te krijgen. Dat lukte. Vijf jaar geleden werd er ge start met 24 deelnemers, dit jaar waren het er 35. Er werden twee voorronden en twee halve finales gehouden, waarin ranking punten verdiend konden worden. De beste zes spelers spelen beide dagen vanaf 13.00 uur de finale. Dat zijn Cor Gouka, Jos van Damme, Paul de Kort, Dick Vogelaar, Lou Overbeeke en Patrick van Gaever. In Zeeland wordt de biljarttriat lon alleen nog op Zeeuws-Vlaande- ren gespeeld. De oorsprong ligt echter op Schouwen-Duiveland. ,,Daar speelden we in een grijs ver leden een driekamp hoog en laag'', weet toenmalig voorzitter Piet Ver- schure nog. ,,Na het samengaan in 2006 met de Bevelanden en Wal cheren verdween dat speltype bij ons van de kalender.'' Oefenduel Tokio Wielrenner Brian van Goethem uit Philippine was gisteren net niet de laatste wielrenner die over de streep kwam in de Belgische koers Le Samyn. De coureur van Lotto-Soudal finishte op de 89ste plaats, De Zwitser Simon Pellaud was hekkensluiter op plek 93. Dat er niet meer in zat voor Van Goethem kwam mede door een valpartij. Het was het derde jaar op rij dat de Zeeuws-Vlaming viel in Le Samyn. Dat maakte het des te knapper dat Van Goe- them finishte. Er stonden namelijk 175 ren ners aan het vertrek, maar bijna de helft daar van kwam niet tot de meet. Dat gold ook voor Wesley Mol uit Kapelle. Hij deed mee namens zijn nieuwe ploeg Differdange-GeBa. PAARDENSPORT Wilma Salm uit Goes schreef, met de merrie Isa, de finale van de Adri Zoon Zilveren Schelp Dressuurcompetitie 2019 van de PSV Paardebloem op haar naam. Salm stuurde in de arena van Stal Vermue in Heinkenszand de met veel souplesse door het lijf bewegende en mooi bergopwaarts galopperende Lord Lea- thardale-dochter voor de tweede keer op rij naar de titel (71,33). Ze bracht daarmee haar totaal op vijf zeges. Jeske Bouwman uit Schuddebeurs pakte, met de fraaie uitgestrekte gangen door de piste dravende merrie Hensie Ballerina TC, het zil ver op (70,00). ZAALKORFBAL DEGRADATIE DREIGT aan naar Rick van Drongelen en zijn club Hamburger 3.04.49 uur. SV hebben maandagavond geen fout gemaakt in de strijd om de titel in de 2. Bundesliga. Te gen hekkensluiter Greuther Fürth werd met 1-0 gewonnen. Voor aanvang van het duel stonden de Axelse verdediger en zijn ploeg vier punten achter koploper 1. FC Köln, met een wedstrijd min der gespeeld. Door de zege op Greuther Fürth werd het gat weer verkleind tot één punt. Overigens duurde het lang voordat het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt. Middenvelder Aaron Hunt zorgde vijf minu ten voor tijd voor de zege. Quote van de dag Lesley is een adequate vervangster. Zij kan goed uit de voeten op hardcourt In café De Kroon wordt zaterdag en zondag een biljarttriatlon ge speeld en niet zo maar één. De Zeeuws-Vlaamse titel staat op het spel. Maar wat is een biljart triatlon precies? M De biljarttriatlon wordt in Zeeland tegenwoordig al leen nog in Zeeuws-Vlaan- deren gespeeld. Tot 2006 kende ook Schouwen-Dui- veland zijn eigen variant. 1-3 Zondag-hoofd klasser Vlissin- gen heeft dins dagavond een oefenzege ge boekt op zater dag-tweede klasser Yer- seke. Mede dankzij een doelpunt van de pas vijftien jarige Hicham Bouzambou werd het 1-3. Bij rust stond het al 0-2. Tiamo Roose en Samarony Goossens namen de goals voor hun rekening. Sylvio Hage maakte er na de pauze 1-2 van. De Jonge Bou- zambou maakte de laat ste goal. 3JU9 Atlete Marlon Roels reisde afgelo pen weekend niet voor niets af naar Tokio. Tijdens de ma rathon in de Ja panse hoofd stad kon zelfs de regen haar niet van een persoonlijk re cord af houden. De Terneu- zense scherpte haar beste tijd ooit gelopen op de marathon WIELRENNEN Wilma Salm. foto lucien roelandt VOETBAL - Fed Cup-captain Haarhuis over Kerk- hove, die Rus ver vangt in het team

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42