LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Dameskoor Binaeh Zuuver zoekt pianist. woensdag 6 maart 2019 Als in oktober de vaste pi anist stopt, vreest het bestuur van dameskoor Binaeh Zuuver voor de toekomst. In deze krant en via so cial media plaatst het oproepjes voor een pianist. Zonder resultaat, tot een aantal weken geleden. ,,We mogen van geluk spreken dat in al die tijd niemand is opgestapt", zegt Joke Lauret. Een paar weken terug krijgt Lauret een berichtje. Binaeh Zuu- ver is ingeloot voor Middelburg VÓLkoren, het grootste korenfes tival van Zeeland. Het moment van het jaar waar je als zangkoor naartoe wilt werken. Twee jaar ge leden deden de dames voor het laatst mee. ,,Fantastisch natuurlijk. Tegelij kertijd heel dubbel. Want hoewel ingeloot, hadden we geen pianist. En zonder begeleiding kun je ner gens naartoe werken. Goed, onze dirigente Francis de Jonge heeft af- gelopen maanden geïmproviseerd. Maar voor de toekomst is dat geen optie." Nog geen 24 uur later gaat de te lefoon. Het is Francis, met goed nieuws. Er is een pianist gevon den. Een Zeeuw nog wel. Met een toepasselijke naam: Anko Vleugel. ,,En dat op Blue Monday", zegt voorzitter Marjo Uijtdewilligen. ,,De meest deprimerende dag van het jaar, als je het mag geloven. Ik wist niet wat ik hoorde. Meteen heb ik alle koorleden ingelicht. Ze sprongen een gat in de lucht." Gedurende de zoektocht is nie mand opgestapt. Uijtdewilligen: ,,Dat is toch wel heel bijzonder, als je geen perspectief kunt bieden. We hadden het niemand kwalijk genomen als het wel zo was ge weest. Het had niet veel langer moeten duren, of we waren als ge zellig theekransje geëindigd." Met Anko Vleugel is deelname aan Middelburg VÓLkoren verze kerd. ,,Mooi dat ik op deze manier het koor kan helpen", zegt hij. ,,Voor mij een compleet nieuwe uitdaging als begeleider van twee kerkkoren. Het repertoire is heel anders, die afwisseling maakt het juist leuk." Binaeh Zuuver zingt Neder lands- en Engelstalige evergreens en bestaat uit 25 dames, waarvan de oudste bijna negentig is. ,,Het merendeel is 60-plus", zegt Lau- ret. ,,Het is een gezellig clubje. We repeteren wekelijks op donderdag avond in het gebouw van muziek vereniging Vlijt en Volharding aan de Ritthemsestraat in Oost-Sou burg. Een aantal keer per jaar ge ven we optredens. Zo doen we dit jaar mee aan de korenmiddag in Hapert." Kijkend naar de toekomst, kan de vereniging nog wel wat nieuwe leden gebruiken. ,,Het zou mooi zijn als we de komende jaren kun nen groeien naar dertig dames. Je hoeft echt geen zangtalent te zijn om deel te nemen", zegt Marjo Uijtdewilligen. ,,Zelf ben ik play backend begonnen. We brengen de muziek samen, als een geheel. Belangrijker is of je een klik voelt." Dameskoor Binaeh Zuuver heeft in Anko Vleugel de nieuwe pianist gevonden. fotos ruben oreel Anko Vleugel redt dameskoor Timo van de Kasteele Het oproepje: Ons 50+dameskoor Binaeh Zuuver, zoek met spoed een pia nist/pianiste om ons koor op donderdagavond in Oost-Sou burg te begeleiden. We zingen Nederlandse en Engelse ever greens. JOKE LAURET, BINAEHZUUVER@GMAIL.COMX Joke Lauret van het dameskoor plaatste vorig jaar de oproep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41