II College Tour komt terug, nu met Matthijs NIEUWS 3 Vreselijk, alle vier in zo'n gehaakte spencer. Dat hoeft niet meer VIERLING BEROEMD woensdag 6 maart 2019 derijtje verbouwen. Of het druk was met een vierling? Jawel, maar gelukkig kreeg ik hulp en ging het goed'', geniet Van Os. Ook de vierling kijkt terug op een mooie kindertijd. ,,Het was al tijd vol en gezellig thuis, je had al tijd iemand om mee te spelen. Aan de andere kant deed je vroeger wel te weinig individuele dingen, daar kom je dan later achter'', zegt Pe ter. Yvonne: ,,We waren altijd 'de vierling'. Het mooie daarvan is wel dat je wel altijd iemand hebt. Toen we 15 jaar waren, overleed papa. We zochten elkaar op en draaiden samen muziek. Je vindt dan troost bij elkaar. Papa overleed toen hij 50 was, dat maakt 50 voor ons best een beladen leeftijd.'' Rinke: ,,Voor ons was het heel ge woon om er een van een vierling te zijn, het was vooral de buiten wereld die het bijzonder vond.'' Toen ze in de puberteit kwamen, waren ze wel klaar met alle publi citeit. Vanwege hun vijftigste ver jaardag maken ze een uitzonde ring en gaan ze nog één keer sa men op de foto. ,,Vreselijk vonden we dat vroeger. Elk jaar in van die gehaakte spencers op dezelfde plek op de foto. Gelukkig hoeven we die niet meer aan'', lachen de broers. Vanaf dag één waren ze beroemd: de vierling Peter, Rinke, Marcel en Yvonne Verheul uit Bodegraven. Het was gisteren precies vijftig jaar geleden dat de vierling werd geboren in het Algemeen Ziekenhuis in Woerden. Hun verjaardag vieren ze elk jaar samen, afwisselend in hun woon plaatsen Dordrecht, Creil, Hoen- derloo en Woerden. Voor hun vijf tigste verjaardag zijn Peter, Rinke en Marcel Verheul in hun geboor teplaats Woerden waar hun zus Yvonne van de Bij-Verheul met man en kinderen woont. Ook Marcel is getrouwd en heeft een dochter. Rinke en Peter hebben een vriend. ,,We zien elkaar regelmatig, vooral op familiefeesten. Maar ook als we elkaar niet zien voelen we elkaar aan'', vertelt Peter. ,,Regel- matig bellen we elkaar net op het moment dat een ander wil bel len.'' Yvonne vult aan: ,,Dat heb ben vooral de broers. Alle vier hebben we dezelfde humor, zijn we chaotisch en weten we het on bewust als er iets met een ander is. Onze band is heel hecht.'' Voor hun ouders, die met Bert, Ineke en Kees al drie kinderen hadden, was de geboorte van de vierling vijftig jaar geleden een grote verrassing. Net als voor de artsen in het ziekenhuis. ,,Toen ik roemd. ,,Het was onwennig, maar heel erg leuk. Het ging ook heel voorspoedig en de kinderen waren gezond. Dan ben je blij en dank baar'', blikt Van Os terug. Haar vierling was de derde spontane vierling van Nederland: eerder werd in Zwolle en Friesland een vierling geboren. Vier pond De vier-eiige vierling Verheul werd slechts drie weken te vroeg geboren, de baby's wogen gemid deld vier pond bij de geboorte. Ze moesten eerst in de couveuse, daarna kwamen ze één voor één naar huis in Bodegraven en na drie maanden was het gezin compleet. ,,We moesten eerst centrale ver warming aanleggen en ons boer- Feest! De vierling Verheul is gis teren 50 jaar geworden. Vlnr moeder Corrie van Os, dochter Yvonne van de Bij-Verheul, Rinke, Marcel en Peter. fotos 6,5 maand in verwachting was, stuurde de huisarts me door naar de gynaecoloog. Op een röntgen foto zagen we toen drie koppies. Tijdens de bevalling kwam er nog een vierde, een meisje. Ik ben die avond naar de couveuseafdeling gegaan, want ik kon het niet gelo ven. Toch lagen daar allemaal Ver heultjes'', vertelt hun moeder Cor- rie van Os (84). Hun geboorte was groot nieuws in binnen- en buitenland. In één klap was de familie Verheul be- Van Nieuwkerk neemt de rol van Huys als interviewer over. De eer ste aflevering is komend voorjaar te zien, op de zaterdagavond bij NPO 1. Dat vertellen insiders aan deze krant. De laatste College Tour, een sa menwerking van de publieke om roepen BNNVara en NTR, was op 26 februari vorig jaar. Een terugkeer bleef uit, zeker toen Twan Huys be sloot het commerciële avontuur aan te gaan. Door slechte kijkcijfers kwam maandagavond, na een half jaar, een einde aan zijn RTL Late Night. Direct werd druk gespecu leerd over een mogelijke comeback van de presentator mét College Tour. De afgelopen maanden werd ach ter de schermen gezocht naar een oplossing voor de uitzendrechten. Die worden namelijk gedeeld door i Twan Huys geeft de publieke omroep toch toestemming om door te gaan met het populaire programma de NTR en Huys. Die laatste liet na zijn transfer naar RTL 4 nog weten dat hij College Tour, waarin hij be roemdheden interviewde voor een zaal met studenten, waarschijnlijk voor RTL zou gaan maken. ,,Ik zou het niet logisch vinden als College Tour bij de publieke om roep (NTR) terugkeert, omdat het programma heel erg aan mij hangt en ik bij de totstandkoming van elke aflevering zeer nauw betrok ken was'', zei Huys in een inter view met deze krant. Uiteindelijk zou hij de publieke omroep toch toestemming hebben gegeven zonder hem met het pro gramma door te gaan. Het lukte de NPO vervolgens dé gedroomde nieuwe presentator over te halen in Huys' voetsporen te treden: Matthijs van Nieuwkerk (De We reld Draait Door). Vanaf 2007 maakte Huys 125 af leveringen met spraakmakende gasten uit eigen land, onder wie Willem Holleeder. Op die uitzen ding kwam veel kritiek ('moet je een crimineel een podium bie den?'). Ook internationale groot heden zoals Sting, Desmond Tutu en de dalai lama kwamen langs. B Huys maakte 125 afleveringen met spraakmakende gasten uit eigen land, onder wie Holleeder A Matthijs van Nieuwkerk. -dochter Rinke Kijk op de site bij /video Op visite bij de jarige vierling. Hoera 4x50! Vooruit, nog één keer samen op de foto Janet de Vos Bodegraven MARLIES WESSELS College Tour keert terug bij de publieke omroep. Niet met de net afgezwaaide RTL Late Night-presentator Twan Huys, maar met niemand minder dan Matthijs van Nieuwkerk. Gudo Tienhooven Rotterdam FOTO ANNEMIEKE VAN DER TOGT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3