Meiden kunnen Zeeuwse topvrouwen ontmoeten Inbraken bij twee zaken Stationsplein Ift 7 ENERGIENEUTRAAL VROUWENPOLDER Ger en Marie- Josée Moesker wonen sinds november vorig jaar in het energiezuinigste huis van Vrouwenpolder. woensdag 6 maart 2019 i en nul-op-de-meter", aldus de trotse bewo ner die maar al te goed beseft dat zij nooit I meer het financiële voordeel plukken van deze milieu investeringen. Zelfs niet als ze nog tientallen jaren leven. Hij is 76, zij 68. En toch besloten ze, toen ze vo rig jaar dit huis aan de Augustines- hof in Vrouwenpolder lieten bou wen, dat het zo duurzaam moge lijk moest zijn. „Mensen verklaren mij voor gek. Maar ik doe dit voor mijn kinderen en kleinkinderen. Wij dragen door deze woning bij aan hun toekomst." Appartement Tot voor kort woonde het echtpaar nog in Ridderkerk, in een mooi appartement met uitzicht over de Lek, de Nieuwe Maas en de Noord. Hij: ,,Een fantastisch uitzicht, zo mooi, die drie waterwegen. Er viel altijd wat te beleven." Maar daar stelden ze ook vast dat ze nog niet toe waren aan een appartement. ,,Daar zijn we de mensen niet voor." Na het nodige zoeken vonden ze een mooi bouwproject in Zoute- lande. Maar ze beseften, toen ze daar rond keken, dat de omgeving niets voor hen was. ,,Midden tus sen de bebouwing, dat sprak ons minder aan." Maar ze hielden wel contact met aannemer Kambier en VLISSINGEN Twee dagen na in ternationale vrouwendag kunnen meiden van 8 tot en met 12 jaar kennismaken met Zeeuwse top vrouwen tijdens het evenement Meidendromen. Dat wordt zondag van 13.00 tot 16.00 uur gehouden in Bibliotheek Vlissingen. De veelal Walcherse topvrou wen, die rolmodellen voor het ver wezenlijken van meidendromen kunnen zijn, oefenen allerlei func ties uit. Waarnemend burgemees ter Letty Demmers van Kortgene, eerder ook waarnemer in Vlissin- gen en Zeeuws politiechef, en pre sentatrice Mirjam van Wouwe van Omroep Zeeland komen naar het uitleencentrum. Maar ook een paardencoach, een rechter, een ho- reca-ondernemer en een taarten maakster draven op. De meiden mogen de topvrou wen annex rolmodellen alles vra gen wat hen op de lever ligt. In een knutselopdracht kunnen ze hun dromen kwijt; daarnaast treden turnsters van VTV Vlissingen op en kunnen de jonge dames zelf dansen. Opgeven kan via meiden- dromenwalcheren@gmail.com Ook meiden die nog geen acht zijn of al twaalf zijn geweest, kun nen zich aanmelden als ze erg graag willen komen. Meidendro- men is, in navolging van een Til- burgs initiatief en met honderd jaar vrouwenkiesrecht in gedach ten, op poten gezet door D66 Zee land. VLISSINGEN Inbrekers bezoch ten in de nacht van maandag op dinsdag restaurant Havendorp en het naastgelegen The Kiosk aan het Stationsplein in Vlissingen. Van beide panden werd een ruit ingeslagen. De onverlaten waren op zoek naar geld, maar beide uitbaters meldden gisteren dat er niets te halen is in hun etablissementen. ,,Het is gewoon vervelend, want het levert natuurlijk wel overlast en schade op. Het eigen risico en een hogere verzekeringspremie kosten toch altijd geld", zei uitba ter Rob Besseling van The Kiosk. Ook exploitant Dicky Watti- mena van Moluks restaurant Ha vendorp baalde. ,,De politie heeft me om een uur of twee gebeld, maar ik werd niet wakker. Inbre- kers hebben aan de kassa zitten gisteren gesloten om de boel op te morrelen, waardoor het elektroni- kunnen ruimen. Besseling opende sche systeem van slag is." de deuren van The Kiosk nog voor Wattimena hield zijn restaurant de middag. hoorden enige tijd later dat er nog twee kavels vrij waren aan de Au- gustinushof in Vrouwenpolder. Vooral zij vindt het daar prachtig. Hij moest even wennen aan het uitzicht. Want vanuit de woonka mer hebben ze geen vergezicht meer. Ze kijken nu tegen een dijkje. ,,Maar ik begin het uitzicht toch steeds mooier te vinden", zegt hij terwijl op de dijk een paar fietsers passeren. Daar besloten ze ook dat ze zo duurzaam mogelijk wilden bouwen. ,,We willen geen energie verbruiken." Dat lijkt te lukken, zo ziet hij op de app die op zijn telefoon staat. Op hun dak lig gen twintig zonnepanelen en ze hebben een aardwarmtepomp die warmte oppompt van zeventig meter diepte en zo de vloerver warming voedt. Daarnaast, en dat is volgens Ger het belangrijkste, is We voelden ons hier vanaf het allereerste begin thuis hun huis 'super geïsoleerd'. De oud-medewerker van het GAK vertelt dat ze zo'n veertig mille moesten neertellen voor het extra isoleren, de pomp en de zonnepa- nelen. ,,Tien procent van de totale bouwkosten." Maar hij is ronduit tevreden over hoe alles nu werkt. Hij laat nogmaals de app op zijn mobiele telefoon zien die aangeeft hoe het met de energieverbruik en -op brengst zit en hij verwacht dat hij over een jaar Delta niet rijk van hen is geworden. Dat ze alleen maar voor het transport van ener gie moet betalen. Het transport van energie van de hoofdleiding naar zijn huis en omgekeerd. ,,En verder niet." Het wonen in Vrouwenpolder bevalt het echtpaar prima. Hij: ,,We voelden ons vanaf het aller eerste begin hier thuis." Wat hen vooral opvalt is 'is dat het tempo van leven hier aangenaam is. Een stuk langzamer dan in de Rand stad. Dat voelt goed." 'Verbeter de wereld, begin bij jezelf Emile Calon Vrouwenpolder Dicky Wattimena van restaurant Havendorp bij de ruit die inge slagen werd. Ger Moesker bij zijn nul-op-de-meter-huis. „Wij doen het voor de kinderen en kleinkinderen." foto's ruben oreel -Ger Moesker De app die het verbruik en de opbrengst registreert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39