Veere: geen uitstel voor verhuurders 6 VOM neemt ophaaldienst over van gemeente Geen tabak en sigaretten meer bij Lidl in Oostburg woensdag 6 maart 2019 De Vereniging Ondernemers Middelburg heeft het ophalen van papier en plastic overgenomen van de gemeente. De testronde die gisteren werd gereden, bleek al meteen een succes. Jarenlang hoefden ondernemers in de binnenstad hun bedrijfsafval al leen maar buiten te zetten op dins dagochtend. Een vuilniswagen van de gemeente nam het gratis voor hen mee. Dus nee, de ondernemers vonden het niet leuk dat de ge meente daarmee stopte. De VOM sprong in het gat dat daardoor viel en zette een nieuw systeem op. Elke dinsdag rijdt een ingehuurde vuilniswagen door de binnenstad en leden van de onder nemersvereniging kunnen hun pa pier, karton en plastic daar in gooien. Leden betalen 150 euro per jaar. Mede door deze service heeft de VOM er ook veel leden bij gekre gen. Gisterochtend was de eerste op- haalronde van de VOM. Een test ronde en die bleek ook meteen al goed te gaan. ,,Wij zijn geen vuil- 3 nismannen", benadrukt Michelle Bartlett, eigenaresse van brasserie Eigenwijzz en bestuurslid van de VOM. ,,Wij zorgen dat de vuilnis auto door de binnenstad rijdt en we helpen de ondernemers, maar die moeten hun afval zelf brengen en in de auto gooien." Eigenwijzz is behalve een brasse rie ook een zorgorganisatie, waar jongeren werken als dagbesteding. Zes van haar cliënten helpen bij de afvalinzameling, die zo ook een so ciaal project wordt. De eerste cliënt die meedoet, is Henk Verburg uit Goes. ,,We hebben een strak schema vandaag Henk", kondigt Bartlett aan. ,,Mooi", reageert Henk, ,,daar hou ik van, structuur." De vuilniswagen rijdt voortaan elke dinsdagochtend tussen 8.45 en 11.00 uur door het centrum van Middelburg en stopt op een aantal vaste plekken. Winkeliers kunnen daar met hun karton, papier en plastic naartoe komen. De tweede halte is in de Korte Geere, bij Pluk de Dag. Jan, de lange, één van de bezorgers van de bloe menwinkel, zorgde er voorheen voor dat het bedrijfsafval op tijd buiten stond. Nu moet hij het niet alleen buiten zetten, maar ook zelf in de vuilniswagen gooien. ,,Ach, dat is toch zo gebeurd. Als dit de op lossing is, zou dat fantastisch zijn." De eerste indrukken zijn zeker goed. Bartlett houdt in de gaten dat de ondernemers op tijd komen, be oordeelt of de tijden in het rij- schema goed zijn én of de mensen die afval brengen wel over de speci ale afvalpas van de VOM beschik ken. De ervaringen worden na een maand geëvalueerd, zodat het sys teem verbeterd kan worden. De af valinzameling begint komende week dinsdag (12 maart) met een officieel tintje, in aanwezigheid van burgemeester Harald Bergmann. OOSTBURG Bij de vernieuwde supermarkt Lidl in Oostburg worden geen sigaretten en tabak meer verkocht. De supermarkt aan de Langestraat is na Vlissin- gen de tweede in Zeeland waar geen rookwaren meer te koop zijn. De winkel heropende maan dag weer na drie weken. De winkel is zo'n tweehonderd vierkante meter groter gewor den én de tabak en sigaretten zijn verdwenen. Lidl is de eerste supermarkt keten in Nederland die volledig stopt met de verkoop van rook waren en pakt dat de komende jaren stapsgewijs aan. Zo werden de sigaretten sinds 2017 al uit het zicht geplaatst, om de verkoop te ontmoedigen. In 2022 wil Lidl nergens meer sigaretten verko pen. Emile Calon Biggekerke De gemeente bepaalde eerder al dat ze per 1 februari moeten stoppen met het verhuren van de panden aan toeristen. De eigenaren vroegen daarop uitstel tot eind maart om onder schadeclaims uit te komen. Maar burgemeester en wethou ders staan dat niet toe. Vorig jaar liet de gemeente al weten dat het afge lopen moet zijn met het verhuren van de panden. De advocaat van de huiseigenaren vroeg de gemeente hen tot eind maart de tijd te geven om te stoppen. Volgens de raadsman kunnen de eigenaren de contracten met de huurders niet opzeggen zonder dat ze te maken krijgen met forse scha- declaims van de verhuurmaat- schappij. Het dagelijks bestuur vindt dat de eigenaren daar eerder aan hadden moeten denken. De gemeente had immers al be sloten dat de verhuur moest stop pen. Door toch boekingen te accep teren, zochten de eigenaren bewust het risico op, vinden B en W. Elke keer als de gemeente nu vaststelt dat de groepswoningen illegaal zijn verhuurd, kan er een dwangsom worden opgelegd. Tot nu toe is dat al minstens éénmaal gebeurd. Raadsman Jacques Roijers wil momenteel namens de eigenaren niet inhoudelijk reageren op het be sluit van het Veerse college. Hij wijst erop dat de bezwaarschriften commissie van de gemeente mo menteel onderzoekt of het terecht is dat de gemeente optreedt tegen het verhuren van die beide panden. Hij wacht met commentaar ge ven tot die commissie met een uit spraak komt. IN DE REGIO Cursus digisterker Concert Descartes MIJN DORP, MIJN STAD WA Test inzameling afval is succesvol Maurits Sep Middelburg Henk Verburg (midden) helpt met vijf collega's van Brasserie Ei- genwijzz voortaan met het inzamelen van afval in het Centrum van Middelburg. foto dirk jan gjeltema Veere komt de eigenaren van twee grote vakantiewoningen aan de Valkenisseweg bij Bigge- kerke niet tegemoet. OOSTKAPELLE Wie moeite heeft met de digitale overheid, kan een cursus volgen, ge organiseerd door Stichting Welzijn Veere. Er wordt hulp geboden bij het aanvragen van een DigiD, het aan vragen van bijvoor beeld huurtoeslag of het doorgeven van een verhuizing. De cursus wordt gegeven op 8, 15 en 22 maart van 10.00 uur tot 12.00 uur aan de School straat 4 in Oostka- pelle. Opgeven kan via 0118-583687 of info@ welzijnveere.nl. SOUBURG Het Scheldelood- senkoor geeft za terdag een concert in de Historische Kerk in Souburg. De mannen brengen zeemansliederen ten gehore. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 12,50 euro in de voorverkoop en 15 euro aan de deur. Ze zijn te bestellen via historischekerk- souburg.nl en kaarten@histori- schekerksouburg. nl. MIDDELBURG Het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Weten schappen houdt een symposium over de Franse filo soof Descartes. Het wordt zaterdag in Middelburg ge geven door de den ker des Vaderlands, prof. dr. René ten Bos. Het symposium be gint om 13.30 uur en vindt plaats in het Betje Wolff Au ditorium van de bi bliotheek in Middel burg. De toegang is gratis en aanmel den kan via kzgw.nl/agenda. VLISSINGEN De programmeurs van De Piek zorgen er voor dat het Vlissingse podium elk weekeinde blijft rocken. Komende zaterdag staan Supersonics en Wild May West op de rol. Supersonics speelt naar eigen zeggen 'power roots'. De band speelt eigen(zinnige) nummers geïnspireerd op vele stijlen en artistieke voorbeelden; van blues en rock and roll tot country, Beatles en Stones. Allemaal terug te horen in rauwe, melodieuze nummers, maar niet in covers. Als opwar mer klauteren eigen Vlissingse helden van Wild May West het podium op. foto de piek AAGTEKERKE Gymzaal, Aga- thastraat, 17.30-18.30 uur: Pila- tes; 19.00-21.00 uur: Badmin ton; GRIJPSKERKE Woonzorg complex Nimmerdor, 10.00 11.00 uur: Koffieochtend voor senioren; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+'ers; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten; MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten; MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Wekelijkse Koffie-in- loop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Kinderboerderij de Klepperhoeve, 10.00-16.30 uur: speurtocht 'Klompenpad'; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; De Spot, 15.00-17.00 uur: Mid delburg Got Talent; Schouw burg, 20.00 uur: Optreden Bert Visscher; OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: 'Van wilg tot mand' en 'Zolderge heimen'; 13.00-15.00 uur: Kin deractiviteit 'Bomen-onder zoekertjes'; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren; OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 16.45-17.30 uur: Kleuterdans SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel en exposi tie 'de Pioniers van Seroos- kerke'; SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal; VEERE Het Akkoord, Oude straat 9, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ou- derensoos; VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Mu seum Scheldewerf, 11.00-17.00 kinderactiviteiten en tentoon stelling Kungsholm. DE PIEK BLIJFT ROCKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38