Vette kle I f, Verzet tegen volbouwen kust Polman en Poppelaars gaan langs stembureaus 2 JAN VAN DAMME woensdag 6 maart 2019 Column DE STELLING Vandaag: Ik zit niet te wachten op een nieuwe natuurorganisatie Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL VLIEGTUIGEN VLIEGEN VOLLEDIG AUTOMATISCH IK HEB GEEN PILOOT OP STEWARDESS GEZIEN» JIJ t DE EIGENAAP VAN JOS-AIP IS zelfstandige ZONDER PERSONEEL Geen treinen tussen Vlissingen en Kruiningen Vlissinger naar instelling voor veel plegers VLISSINGEN Relatief veel AED's in Zeeland Bescherm de Delta komt voort uit actiegroep Bescherm de Zeeuwse Delta. De nieuwe vereniging is een 'interregionaal platform', dat ook Goeree-Overflakkee bestrijkt. ,,We zijn in contact gekomen met ver schillende groepen die in Ouddorp op lokaal niveau actief waren", zegt voorzitter Edwin van Eck. ,,Daar spelen dezelfde problemen. Daarom hebben we besloten de krachten te bundelen. De Delta houdt nu eenmaal niet op bij Zee land." De vereniging wil voorkomen dat het weidse landschap verder wordt volgebouwd met recreatieparken en hotels. ,,De Kustvisie heeft de si tuatie wel verbeterd, maar nu zien we een verschuiving van de bouw activiteiten naar de binnenwateren. Daar is nog niet zoveel bescher- ming op", zegt Van Eck. ,,Wij vin den dat nu echt pas op de plaats moet worden gemaakt, want als we zo doorgaan is straks alles vol." We zien een verschuiving van bouwactiviteiten naar binnenwateren Bescherm de Delta wil een visie voor de Deltawateren. Recreatie parken zouden niet verder mogen uitbreiden, bouwen op zeewerin gen en oevers is uit den boze en aan de verblijfsrecreatie in Zeeland en op Goeree-Overflakkee moeten strikte grenzen worden gesteld. Al enkele maanden loopt er een petitie met die strekking. Die is in middels ruim 4500 keer getekend. ,,We zijn er nog niet echt tevreden over, want ons streven is 10.000", zegt Van Eck. ,,We moeten er nog wat meer achteraan zitten, want je ziet dat er alleen wordt getekend als het in het nieuws komt." 2 of 3 dagen familiehotel incl. toegang tot Phantasialand Wij hadden het altijd over het hertenkamp. Dat mag niet meer. Een kamp, dat bekt niet lekker moet iemand heb ben bedacht. Bij een buitenpo dium denk je aan ontspanning en een tosti. Dus nu nodigt Groede Podium uit om op een bunker in het zonnetje te zitten. De herten en andere dieren zijn er nog. De oorlog ook. blijft aan je laarzen plakken. In Vlaanderen weten ze daar alles van. Al een eeuw lang ploegen ze in de Westhoek uit de Grote Oor log afkomstige mijnen en granaten boven. Je hebt altijd heemkundi gen die precies gaan bijhouden hoeveel. John Desreumaux telt in zijn boek 'Land van schroot en knoken' tussen 1918 en 2011 bijna zeshonderd ontploffingen. Afge rukte armen, verbrijzelde benen of gewoon in één keer dood. Nu krijgen de Vlamingen - en wij toch ook een beetje - er nog een verlaat cadeau bij. Op zandplaat Paardenmarkt vlakbij het Zwin werden destijds gifgasgranaten en wapens gedumpt. Wat niet weet wat niet deert - dat is altijd een slechte gedachte. Het zwijgen van de kanonnen op de elfde van de elfde 1918 werd vorig jaar al monu mentaal herdacht. President Ma cron paradeerde voor de in slag orde opgestelde wereldleiders on der zijn Arc de Triomphe. Dat was net voor de gele hesjes op die zelfde plek aan de bel trokken. Deze week meldt de Belgische krant 'Het Laatste Nieuws' krap vier maanden na dat vlagvertoon dat er springstof lekt uit het muni tiedepot niet ver van de Zeeuws- Vlaamse grens. In Zeeland doen we er dit jaar al les aan om eindelijk de Slag om de Schelde van eind 1944 op de radar te krijgen. Filmmakers buitelen over elkaar heen, oorlogsmusea verbouwen en breiden uit, in Ter- neuzen wordt een nationale her denking voorbereid. We komen nooit van dat oorlogs- gekrakeel af. Ik moet hoog nodig weer eens vanaf een bunker in het hertenkamp over de Groese pol ders uitkijken. Klei, inderdaad. We doen er alles aan om de Slag om de Schelde eind '44 op de radar te krijgen MIDDELBURG Commissaris van de koning Han Polman (foto) maakt woensdag 20 maart een tournee langs stembureaus. Hij doet die dag in alle dertien Zeeuwse gemeenten een stemlo kaal aan. Dijkgraaf Toine Poppe laars van waterschap Scheldestro- men reist een deel van de dag mee. Het doel van de trip is om Zeeu wen nog een laatste keer op te roe pen te gaan stemmen voor Provin ciale Staten en het waterschap. Van de reis wordt rechtstreeks verslag gedaan via sociale media. Polman begint de dag met een bezoek aan stembureau Acaciahof in Middelburg. Daar brengt hij sa men met Edwin Schreuders, stu dent verpleegkunde aan Scalda, zijn stem uit. Schreuders is een zo geheten First Time Voter, iemand die voor het eerst mag stem men. In de landelijke cam pagne Elke Stem Telt wordt daar speciaal aandacht aan besteed. Na Middelburg reist Pol man via Oostburg, Hulst, en Terneuzen naar Hein- kenszand. Daar voegt Poppelaars zich bij het gezelschap. Samen doen ze Vlissingen, Domburg, Wissenkerke, Zierikzee, Tholen, Yerseke en Kapelle aan. Aan het be gin van de avond is Goes de laatste halte. Gisteren: Leg de dijken maar vol met zonnepanelen 715 reacties VLISSINGEN Treinreizigers moeten dit weekend rekening hou den met extra reistijd tus sen Vlissingen en Krui- ningen-Yerseke. ProRail start met werkzaamhe den voor de spoortunnel bij de Van Hertumweg in Goes. De werkzaamhe den starten vrijdagnacht 00.15 uur en duren tot maandagochtend 06.00 uur. Naast bussen tussen Vlissingen en Kruiningen- Yerseke rijden ook bus sen tussen stations Ar- nemuiden-Middelburg en Goes-Kapelle-Biezelinge. Reizigers moeten vol gens de NS rekening houden met een half uur extra reistijd. VLISSINGEN De 31-jarige Vlissinger C. R. is gisteren veroordeeld tot een verblijf van maxi maal twee jaar in een in stelling voor veelplegers. R. werd schuldig bevon den aan bedreiging, mis handeling en diefstal. Het vonnis was conform de eis. R., die deels heeft bekend, werd schuldig bevonden aan twee be dreigingen, één mishan deling en drie diefstallen. Zo deelde hij vorig jaar enkele klappen uit aan de uitbater van een café, stal hij bij een supermarkt en bedreigde zijn oom met twee messen. Zeeland en Overijssel hebben relatief veel AED's (hartdefibrillato- ren) binnen de provin ciegrenzen. Per duizend inwoners zijn er in Zeeland 1,6 AED's aangemeld; in Overijssel zijn dat er 1,9. Dat blijkt uit cijfers die de Hartstichting be schikbaar heeft gesteld. Volgens de Hartstich ting telt Nederland mo menteel ruim 225.000 vrijwilligers die kunnen worden opgeroepen om bij een hartstilstand hulp te bieden. Dat zijn er 32 procent meer dan een jaar geleden. Een nieuwe vereniging strijdt tegen het volbouwen van de Zeeuwse kust: Bescherm de Delta. Zij heeft zichzelf deze week met een brief voorgesteld aan provincie- en gemeentebe sturen en aan politieke partijen. Rolf Bosboom Vlissingen -Edwin van Eck, voorzitter JUFA Hotel Jülich im Brückenkopf-Park V 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1 x entree Phantasialand t.w.v. 49,50 p.p. V 1 of 2 x entree Brückenkopf-Park V Vrij gebruik wellnessfaciliteiten V FamiLiekamers beschikbaar Q hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Oorlog is net als vette klei: die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2