O lissen het en het 6000ste GTST: jubileum in Lapland rjK., 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV r_ T-JryV f - Wist Twan Huys toch nog te verrassen in zijn laatste show. Als hij er niet zo opge lucht had uitgezien en aan het slot een plichtmatig afscheidspraatje vol clichés had afge stoken tegen de kijkers - bijna 800.000 ramptoe risten wilden afgelopen maandag het ongeluk aanschouwen - had niemand ook maar aan iets kunnen merken dat het zijn laatste Late Night ooit was. Er was een gesprek met twee op zich hartstikke leuke dames die een zorgboerderij runnen in Brabant, maar wat totaal ongeschikt als opening van een latenighttalkshow die het van urgentie moet hebben als je wil dat kijkers voor je wakker blijven. Acteurs Ilse Warringa en Rop Verheijen schoven aan om over een toneelstuk te vertellen. Stamgast Fernando Halman sprak over de docu over Michael Jackson en Fien Vermeulen had haar rubriek De Week Van. Laat ik nou denken dat als je dan toch nog één show maakt, je in elk geval al je vaste gezichten aan tafel zet, of op zijn minst bedankt voor hun inzet. Dat heeft niks te maken met een megalo maan afscheid of elkaar ongebreideld pluimen uitdelen, maar wel met fatsoen naar mensen toe die óók hun vaste baan bij de publieke omroep hebben opgezegd en samen met Huys het com merciële avontuur zijn aangegaan. Ik denk dan aan politiek verslaggever Marloes Lemsom, maar vooral aan Lex Uiting, de Dirk Kuijt van RTL Late Night. Hij nam bijna 115 afleve ringen lang zo'n beetje alle taken in het pro gramma voor zijn rekening. Hij was tafel- en uit zendingvulling tegelijk en, belangrijker, redde menig gesprek van totale saaiheid door er een grapje in te gooien of eindelijk die ene vraag te stellen die de kijker thuis al vijf minuten op de lippen brandde. Twan Huys had hém als eerste moeten omhelzen toen Van Dik Hout de laatste minuten van de show vol speelde en niet zijn op nameleider. Die was vast carnaval, pardon vastelaovend aan het vieren in zijn thuisstad Venlo, waar hij vorig jaar nog zo'n geweldige documentaire over maakte voor BNNVara. En dat gun ik hem van harte. Hopelijk heeft hij het supergezellig gehad en is hij heel dronken geworden. Maar dat niemand de intrinsieke noodzaak voelde, zowel hij als de redactie niet, dat hj daar moest zitten in de laatste show, is toch echt heel gek en zegt veel, zo niet alles. Vastelaovend of niet. Quote van de dag Smith speelt pa Williams Sherlock uitgesteld Lapland vormt het decor van de speciale zesduizendste aflevering van Goede Tijden, Slechte Tijden. De mijlpaal in de langlopende soapserie wordt gevierd met een mini- film van een uur op vrijdag 5 april bij RTL 4. De film draait om een uit bundig vrijgezellenfeest dat plaats heeft in Lapland. Maar al snel leidt een ontmoeting met een bijzondere vrouw (een rol van Sarah Chronis) tot een helse zoektocht in de sneeuw. De film is anders dan een re guliere aflevering van GTST. Waar Café De Koning, Hotel De Rozenboom en de huiska- mers van Meerdijk de gebrui kelijke plekken zijn voor de be woners en kijkers van de serie, speelt de film zich af op bijzon dere locaties. De film is ook te volgen voor kijkers die niet be- kend zijn met de soap, zegt de producent, EndemolShine. De film, die op 5 april vanaf 20.00 uur wordt uitgezonden, is een week eerder te zien bij Video land, RTL's videoplatform. overnemen en mij definiëren Ik speel geen rollen die mij RTL Late Night is veel te vroeg de nek omgedraaid, zegt Lex Uiting. Maar in tegenstelling tot Twan Huys is zijn voormalig sidekick, die het slechte nieuws ontving tijdens het carnavalsfeestgedruis, morgenavond gewoon weer op de buis. Bij BNNVara, met zijn passieproject Lex Lokaal Waarom zat Lex Uiting maandag avond niet in de laatste uitzending van RTL Late NightWas het vieren van vastelao- vend tijdens het carnaval in Limburg - waarover hij vorig jaar de veelge prezen documentaire Nao 't Zuuje maakte - belangrijker? ,,Daar aan tafel zitten was nicht in Frage en ik had wat privéafspraken in het Zuiden. Maar ik twijfelde wel een beetje'', vertelt Uiting (32). ,,Dit was natuurlijk heftig nieuws. Al was ik er alleen maar even achter de scher men.'' Hij lacht het relativerend van zich af. ,,Het is de eeuwige spagaat waarin ik zit, die tussen de zuidelijke gemoedelijkheid en het Gooische matras.'' Collega Huys belde hem maandag ochtend om te vertellen dat RTL een einde maakte aan de slecht bekeken talkshow. ,,Twan wist het nog maar net en had zelf aangegeven meteen te willen stoppen. Dat snap ik helemaal. Superstoer. Zo hield hij toch de regie in handen.'' Hij zegt zijn vingers nog even niet te willen branden aan een analyse. ,,Dit was een programma in opbouw en we waren er nog niet. Het heeft zich echt ontwikkeld. Vrijdag had den we een goede mix met een item over Holleeder en Danny de Munk als gast. Je weet dat een commerciële zender meer op de kijkcijfers let dan de publieke omroep. Ik hield er reke ning mee dat een discussie over Late Night misschien in de lente zou plaatsvinden. Maar nu al..?'' Uiting vervolgt: ,,Ik vind per defi nitie dat de stekker er te vroeg is uit getrokken. Een journalistiek talent als Twan had zoveel meer verdiend dan dit. De beeldvorming was niet Lex Maar Lex was de grote afwezige gisteravond. woensdag 6 maart 2019 FILM Will Smith gaat de vader van tennissers Se rena en Venus Williams spelen in een film over Richard Willi ams en zijn strijd om zijn dochters het tennisveld op te krijgen. Williams kreeg jarenlang kritiek. FILM Fans van Sher lock Holmes zullen langer geduld moeten hebben. De derde film met Robert Downey jr. als de be roemde speur neus wordt om onbekende re denen een jaar uitgesteld. Sher lock 3 gaat eind 2021 draaien. 3 ■u PC gemoedelijke Gooische matras Vrijgezellenfeest in Lapland in GTST. fotoanp —Acteur Idris Elba legt in de Daily Mail uit waarom hij on danks voorspellingen niet de volgende James Bond wordt. Gudo Tienhooven In Lex Lokaal legt Uiting bijzondere verhalen op het platte land vast. Rechts als sidekick bij Late Night. fotos bnnvara, rtl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28