■Hl Hockeyers verliezen thuis van Duitsland Arjen Robben weer een stuk dichter bij rentree 25 Voor Formule 1-coureurs is het in de aanloop naar Melbourne vooral wachten Q k Na de testweken in Barcelona is het voor Max Verstappen en zijn collega's een kwestie van wachten tot het circus in Melbourne volgende week losbarst. „Maar de fabriek staat nu op zijn kop." woensdag 6 maart 2019 xverstappenl Tokio is voor Max Verstappen en zijn nieuwe teamgenoot Pierre Gasly komend weekeinde de ideale tussenstop op weg naar Melbourne. Een 'race' in de metropool is publi citair gezien interessant voor Red Bull, nu het met Honda een Japanse motorenleverancier heeft. De stra ten in het racegekke land zullen on getwijfeld vollopen. Maar het breekt voor de coureurs ook de lange reis naar Australië, de jetlag wordt zo netjes in tweeën gehakt. Wat doet een coureur nu eigen lijk nog meer in die twee weken tussen het wintertesten en de eer ste grand prix? Waar een tennisser of voetballer een week voor een be langrijke wedstrijd een voorberei- dingstoernooi of oefenpotje kan spelen, is het voor de Formule 1- coureurs vooral wachten. Als stie ren die achter de hekken staan brie sen tot ze los mogen. ,,Je kan niet zo Je kan niet zo veel meer doen. Je hebt een paar meetings waar je je feedback geeft op de testweken veel meer doen", zegt Giedo van der Garde, ervaringsdes kundige uit seizoen 2013. „Je hebt een paar meetings met het team waar je je feedback geeft op de testweken. Verder is het vooral voorbereiden op Melbourne, zorgen dat je fit die kant op gaat." Voor Verstappen betekent dat doorgaans wat hardloop rondjes over de heuvels rond Monaco, zijn woonplaats. Op het balkon van zijn ap partement heeft hij een fit nessruimte met uitzicht aangelegd. Het zijn, bena drukt Van der Garde, over zichtelijke dagen voor de coureurs. Als het goed is, is 95 procent van het werk gedaan. 'Trainen' kan al leen in de simulator, maar Van der Garde denkt dat de meeste uren worden gemaakt door de speciale testpiloten. ,,Max zal zich in de si mulator alleen specifiek voorberei den op Melbourne. De versnellin gen doornemen, het ritme opbou wen, dat werk.'' Op de fabrieken van de teams daarentegen zijn deze dagen alle verloven ingetrokken. ,,Daar is ie dereen nu bezig, 24/7'', stelt Van der Garde. ,,Eén ploeg is alle data van Barcelona tot in detail aan het analyseren, anderen zijn bezig met de laatste updates voor de auto voor volgende week, heel de boel moet worden ingepakt en anderen zijn al druk met het voorbereiden van Melbourne. De fabriek staat nu echt op zijn kop.'' Als Verstappen vanuit Tokio doorvliegt naar Melbourne, heeft hij op woensdag een eerste ver plichting. Het seizoen trapt voor het eerst af met een 'launch'. Op Federation Square, hartje stad, ne men alle twintig coureurs en tien Eat, sleep, train, repeat #Season2019 124.450 anderen vinden dit leuk teambazen deel aan een live show met dj's. Op het podium komen ook oude Formule 1-helden. En dan mogen ze volgende week vrijdag in Melbourne eindelijk 'los'. In hoeverre de auto van Verstappen is veranderd ten opzichte van afge lopen week in Barcelona, is afwach ten. Van der Garde: ,,We weten nog niet precies hoeveel nieuwe spullen erop komen. Je kent de auto natuur lijk, het gaat om de puntjes op de 'i'. Maar bij een grote update zal het toch net iets anders aanvoelen en is het de eerste twee vrije trainingen nog even zoeken.'' Slechts een paar uurtjes hebben Verstappen en co. dan nog om alles af te stemmen, zaterdag moet alles kloppen. ROTTERDAM De Nederlandse hockeyers hebben in de FIH Pro League de tweede opeenvolgende nederlaag geïncasseerd. De hockey- ploeg van bondscoach Max Caldas ging in Rotterdam met 0-1 onderuit tegen Duitsland. Oranje verloor eind vorige maand met 4-3 in en tegen Argen tinië. Met zes punten uit vijf duels, inclusief een bonuspunt dankzij een gewonnen shoot-out tegen Australië, kan Nederland voorals nog geen hoofdrol vervullen in het nieuwe mondiale toernooi. De krachtmeting met Duitsland was het eerste duel van de Pro League op Nederlandse bodem. Op 13 april speelt Oranje de eerstvol gende wedstrijd tegen Spanje, eve neens in Rotterdam. Na een volle dige competitie van veertien ron den gaan de eerste vier van het klas sement naar het eindtoernooi, dat eind juni in het Wagener-stadion in Amstelveen wordt afgewerkt. ,,We hebben voldoende kansen gecreëerd, maar verliezen op de tails'', concludeerde Caldas na af loop van het duel. ,Duitsland kwam tot scoren en wij niet. Maar ik kan hier wel mee leven gezien de ma nier waarop we hebben gespeeld. Ik maak me geen zorgen over het al dan niet halen van de Final Four. We zijn net begonnen, er komen nog negen wedstrijden.'' Oranje sterk verjongd en gewijzigd in ver gelijking met de WK-selectie, deed zichzelf in Rotterdam tekort. Drie strafcorners leverden niets op. Dat brak de ploeg uiteindelijk op. GO Max en co staan te briesen als stieren tot ze los mogen maxverstappenl Monaco Rik Spekenbrink Rotterdam - Giedo van der Garde W»> i V: Back at it #Season2019 #F1 120.430 anderen vinden dit leuk S, V: S$|Pg 000 Max Verstappen loopt deze week nog hard in Monaco of traint op zijn balkon. FOTO'S INSTAGRAM MAX VERSTAPPEN Bondscoach Max Caldas. VOETBAL Arjen Robben heeft de groepstraining bij Bayern München hervat. De 35-jarige oud-international, die bezig is aan zijn laatste seizoen bij de Duitse recordkampioen, staat al sinds eind november aan de kant met een bovenbeenbles sure. Begin februari sloot Robben ook al even aan bij de selectie van coach Niko Kovac, maar dat was van korte duur. Rob ben bleef last houden van zijn blessure. Naast de buitenspeler deden ook de Fransman Franck Ri- béry en de Duitser Leon Go- retzka dinsdag weer met de groep mee. Ribéry liep een kleine twee weken terug een infectie aan zijn maag en dar men op. Goretzka stond sinds enige tijd aan de kant met en kelproblemen. Bayern hervat de competitie zaterdag met een thuiswed strijd tegen VfL Wolfsburg. De ploeg van Kovac heeft na 24 speelronden net zoveel punten als koploper Borussia Dort mund. Over de toekomst van Robben is op dit moment nog niets bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25