aan de bak bij Feyenoord 23 Bernabeu gekleineerd door ontketende Amsterdammers 'Of je met je ex op vakantie gaat' woensdag 6 maart 2019 AMPIONS LEAGUE^ Uitslagen Programma ARBITER óók Vinicius Jr met een blessure naar de kant halen. Voor hem kwam Marco Asensio, drie weken geleden nog scorend in Amster dam. Meeslepend Natuurlijk bleef het ook na rust een meeslepend duel. Met Real dat, nu weer wel met de steun van het pu bliek, ging jagen op goals. Met daar door ruimtes voor Ajax aan de an dere kant waar Ziyech van had moeten profiteren. Maar wat speelde Ajax volwassen. Frenkie de Jong wist dat heel Spanje naar hem zou kijken, als toekomstig speler van die andere Spaanse grootmacht Barcelona. Maar ook hij bleef onver stoorbaar en speelde uitstekend. Ondertussen golfde het spel nog maar eens op een neer. Karim Ben- zema schoot net voorlangs, nadat Ajax verzuimde om de wedstrijd definitief te beslissen. Bernabeu was in de recente geschiedenis een bestemming waar Ajax altijd met de staart tussen uit Madrid. Hoe an ders was het nu. Wat een onge kende weelde toen Tadic geweldig de 0-3 binnen pegelde. Of was de bal eerder al over de lijn geweest? De videoscheidsrechter bekeek de beelden minuten lang, maar kon niet met zekerheid stellen dat de bal inderdaad in zijn geheel over de lijn was. Het maakte de ontlading nóg groter. Asensio maakte de 1-3, maar daarna was de onzekerheid weg na een granaat van een vrije trap van Lasse Schöne. De grootste stunt in de clubgeschiedenis van de Amsterdammers was daar. Op een magische avond in stadion Berna- beu in Madrid. in Feyenoord. Door mooie resulta ten, maar vooral door verzorgd spel, aantrekkelijke spelers en zeker door de uitstraling van de trainer. De groeibriljanten Feyenoord zet vol in op de eigen jeugd. Maar zondag tegen Emmen stonden er drie zelf opgeleide spe lers in het basiselftal. En één daar van, Jordy Clasie, is eigendom van Southampton. Feyenoord snakt naar nieuw elan. Naar j onge spelers, bij voorkeur opgeleid op Varken oord, die de Kuip vermaken. Orkun Kökcü en Wouter Burger en straks Naoufal Bannis, Marouan Azarkan, Crysenscio Summerville en verde diger Ramon Hendriks moeten snel minuten krijgen, Feyenoord op termijn beter maken en dan trans fermiljoenen opleveren. Stam krijgt als één van de op drachten mee dat Feyenoord terug moet naar de tijd dat de eigen jeugd de club uit het moeras trok. Zoals op het WK 2014, toen het succes volle Oranj e echt vooral bestond uit spelers die bij Feyenoord waren op geleid. De scouting Bord op schoot-scouting noemen de criticasters het. Wie het lekker doet in de samenvattingen bij Stu dio Sport, krijgt een telefoontje van Feyenoord. Creatiefkan de scouting van Feyenoord onmogelijk worden genoemd. Jaap Stam werkte in En geland bij Reading. Hij speelde ja- renlang in Italië bij AC Milan en La- zio Roma. Het is een fabeltje dat spelers het eerste vliegtuig nemen naar de Kuip als Stam daar de scep ter zwaait. Maar Stam kent wel an dere markten, heeft zelf ook al ja renlang een management dat de Zuid-Amerikaanse talentenstroom letterlijk op zijn duimpje kent. Misschien kan vanafvolgend sei zoen Feyenoord wel eens de betaal bare pareltjes vinden die de ploeg verder kunnen brengen. Oké, veel draait om geld. Maar met iets meer creativiteit moet ook Feyenoord eens kunnen toeslaan als er zich een nu nog onbekend buitenkansje qua talent aandient op de transfer markt. Daar heb je een duur scou- tingsapparaat voor. k ACHTSTE FINALES, RETURNS Dinsdag Real Madrid - Ajax 1-4 (2-1 Borussia D. - Tottenh. 0-1 (0-3) Vandaag 21.00 uur Paris SG - ManUnited (2-0) 21.00 uur FC Porto - AS Roma (1-2) Dinsdag 12 maart 21.00 uur Juventus - Atlético M. (0-2) 21.00 uur ManCity - Schalke 04 (3-2) Woensdag 13 maart 21.00 uur Bayern M. - Liverpool (0-0) 21.00 uur Barcelona - Ol. Lyon (0-0) Tussen haakjes uitslagen eerste duels Ajax-uitblinker Tadic (links) is klaar om een feestje te vieren na een doelpunt van de Amsterdammers. Neres en Zyech vieren al een feestje. foto bsr/soccrates MADRID Scheidsrechter Felix Brych moest van de UEFA gis teravond met zijn twee voorma lig grensrechters het duel Real Madrid-Ajax. Het trio kreeg vo rige week ruzie tijdens het Bun- desligaduel Leipzig-Hoffenheim. Tijdens dat duel werd Brych het niet eens met zijn assistent- scheidsrechters Mark Borsch en Stefan Lupp over buitenspelge- vallen. Brych slaagde erin om zijn team in de Bundesliga te vervangen nadat hij een klacht indiende bij de bond. Afgelopen weekeinde werd de 43-jarige scheids geflankeerd door twee andere vlaggenisten. Het zorgde gisteravond voor een vreemde situatie, vond ook voor malig topscheidsrechter Mario van der Ende (62). „Alsof je een week na de breuk met je ex op vakantie gaat." Als Jaap Stam trainer wordt van Feyenoord, krijgt hij een flinke to-do-list mee. foto rob voss

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23