Jaap Stam kan direct vol Europese grootmacht Real Madrid in eigen 22 Ajax heeft het gedaan en hoe! Stunten tegen Real Madrid in Bernabeu. Na een meeslepende en grootse 1-4 zege horen de Amsterdammers bij de beste acht van Europa. Een ongekende prestatie van wereldformaat. Eén voor de eeuwigheid. woensdag 6 maart 2019 Kort Löw schrijft drie routiniers af Het Nederlands elftal krijgt over drie weken in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Duits land niet te maken met Mats Hummels (30), Jéróme Boateng (30) en Thomas Müller (29, foto). Bondscoach Joachim Löw heeft de drie routiniers niet meer nodig. Nederland speelt op 24 maart in de Amsterdam Arena tegen Duitsland, drie dagen eerder staat het duel tegen Wit-Rusland in de Kuip op het programma. Roozemond blijft directeur Cees Roozemond is benoemd tot algemeen directeur van sc Heerenveen. Hij is de op volger van de reeds vertrokken Luuc Ei- senga. De 59-jarige Roozemond had sinds eind januari al de leiding bij de Friese eredi visieclub. Almere stuurt Santoni weg Almere City FC heeft trainer Michele San- toni (foto) ontslagen. De 39-jarige Italiaan vertrekt vanwege een verschil van mening met de clubleiding. Santoni was bezig aan zijn eerste jaar bij Almere City FC. De club neemt nu de tiende plaats in. Zware blessure Sanchez Alexis Sanchez is lang uitgeschakeld door een zware knieblessure. De Chileense aan valler van ManUnited heeft kniebandletsel. Flitsen Quote van de dag 'Wilde zo graag voelen hoe de motor zich zou gedragen. Kon er gewoon niet van slapen' Japan Blessure Hockey Meeslepend, extreem goed, zelfver zekerd. Ajax was in Madrid alles wat dit Europese seizoen zo bijzon der maakt voor de Amsterdamse club. Maar nu ging daar nog een tandje bovenop. Nee, drie tandjes. Alsof de kijker vijfentwintig jaar te rug in de tijd werd geslingerd. Een tijd waarin Ajax de baas van Europa was en niet Real Madrid. Zag de bravoure waarmee Ajax voetbalde. De concentratie, de ge drevenheid om in één van de mooi ste stadions van Europa een presta tie voor de eeuwigheid neer te zet ten. Zag David Neres zijn tegen stander Dani Carvajal uitspelen op de achterlijn alsof hij op een pleintje in Sao Paulo speelde. Het was een symbolisch moment voor de manier waarop Ajax Real te lijf ging. Zonder angst, met vertrou wen. Hakim Ziyech maakte al na zeven minuten de 0-1 even nadat Raphaël Varane voor Real op de lat had ge kopt. De uitzinnige vierduizend meegereisde supporters van Ajax op ring vier en vijf gloeiden van emotie. Het was Dusan Tadic, ui teraard weer als centrumspits op- gesteld, die Ziyech met een perfecte pass had gevonden. Alsof die voorsprong nog niet ver rassend genoeg was, maakte Neres binnen twintig minuten de tweede Amsterdamse goal. Met wéér een speciale vermelding voor Tadic die met een schitterende actie het doelpunt inleidde. Hij, DusanTadic (30), leeft voor deze avonden. Zijn eerste seizoen in de Champions League in werkelijk spectaculair. Waar Ajax ook speelde over de landsgrenzen, steeds was Tadic goed waard. Publiek Surrealistisch genoeg had Neres even later ook de 0-3 moeten ma ken. Het had toen al de definitieve doodsteek voor Real betekend. De Braziliaan stifte over, maar kreeg wel voor elkaar dat het Madrileense publiek zich even tegen de ploeg keerde. Na twee nederlagen op rij in eigen huis tegen rivaal FC Barce lona, hadden ze er wel genoeg van. Gareth Bale, toch al de kop van jut, kreeg een fluitconcert over zich heen toen hij na een halfuur het veld in kwam voor de geblesseerde Lucas Vazquez. Real moest daarna Het positiespel Steven Berghuis begon er bijna we kelijks over. Feyenoord deed vaak pas écht wat het moest doen als het op voorsprong stond. Dan durfde de ploeg wel brutaal ballen in te spelen, hoefden de aanvallers maar éénmaal los te komen van hun te- genstander om aangespeeld te kun nen worden. Inspelen en doorbe- wegen, dat werk. Te vaak gaf Feyen oord een tegenstander hoop op een mooi resultaat omdat de ploeg te moeizaam het positiespel han teerde. Stam zal aan het 'voetballen' moeten werken. De vraag is of hij bij Feyenoord de patronen kan in slijpen die nu vaak ontbreken. De trainingen van Stam duurden vooral bij Reading vaak erg lang. Zoals ook Fred Rutten de tijd nam om automatismen in te slijpen. Het vertrouwen De Kuip was opvallend leeg zondag bij de wedstrijd Feyenoord tegen Emmen. Er hangt al geruime tijd een cynische sfeer rond de club. Een deel van het publiek schreeuwt om het vertrek van technisch direc teur Martin van Geel. Jaap Stam moet Feyenoord weer vertrouwen geven. De borst weer vooruit. Zoals Ronald Koeman dat ooit deed di rect na zijn entree als trainer in Rotterdam. De prijzenkast zal ver moedelijk niet zo veel worden aan gevuld als onder prijzenpakker Van Bronckhorst. Maar de fanatieke aanhang moet weer plezier krijgen O Feyenoord snakt naar nieuw elan. Naar jonge spelers, liefst van Varkenoord VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Kenneth Vermeer haalt mogelijk het uit- duel van Feyenoord zondag tegen Vitesse. De 33-jarige doelman heeft liesklachten. Oussana Idrissi, de 23-jarige aanvaller van AZ, is door bondscoach Hervé Renard opge nomen in de voorlopige selectie van Ma rokko voor het duel met Malawi. De 30-jarige Portugees die in januari in Boedapest is opgepakt voor hacken en pu bliceren van gegevens van Portugese voet balclubs, wordt uitgeleverd aan zijn land. - Max Verstappen GO I De NBA keert na zestien jaar terug in Japan. De basketbal lers van To ronto Raptors en Houston Rockets spelen in oktober twee keer tegen elkaar in Tokio als voor bereiding op het nieuwe basketbalsei zoen. 2 Fran Sol (foto) komt voorlopig niet in actie voor Dinamo Kiev. De voor malige 26-ja- rige spits van Willem II moet door een schouderope ratie mogelijk twee maanden toekijken. J De Neder landse hockey ers leden gis teren in de Pro League de derde neder laag op rij. Na verlies tegen Spanje en Ar gentinië was nu Duitsland te sterk: 0-1. Historische avond Ajax in Bernabeu J Real Madrid Ajax Daniel Dwarswaard Real Madrid - Ajax Madrid 0-1 7. Ziyech 0-2 18. Neres 0-3 62. Tadic 70. Asensio 1-3 1-4 72. Schöne Opstellingen Courtois Onana Carvajal Nacho 90+1. Varane Reguilón Modric Casemiro 87. Valverde Vazquez 29. Bale Mazraoui 81. Veltman De Ligt Blind Tagliafico Schöne 73. De Wit Van de Beek De Jong Ziyech Tadic Vinicius Jr. 35. Asensio Neres 74. Dolberg Als alles volgens plan verloopt, dan strikt Feyenoord spoedig Jaap Stam als nieuwe hoofdtrai ner. Wat wordt er straks van Stam verwacht als hij daadwer kelijk een akkoord bereikt met de club. Mikos Gouka Rotterdam O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22