€159, a reiskatern.nl NIEUWS 15 Doorbraak in de strijd tegen hiv en aids André Rieu op het Vrijthof! m@L<& Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Euforisch is directeur van het Aidsfonds Mark Vermeulen (39) over het nieuws dat het twaalf jaar na de genezing van Timothy Brown is gelukt nóg twee patiënten via stamceltransplantatie te genezen van hiv. pp. André Rieu op het Vrijthof! woensdag 6 maart 2019 ,,Ik vind het geweldig, hoopvol en ontzettend inspirerend dat dit mogelijk blijkt. Een mijlpaal. Er was al één iemand genezen van hiv en nu dus mogelijk nog twee.'' „Twaalf jaar lang was de genezing van de Amerikaanse hiv-patiënt Timothy Brown een uniek me disch wonder. Nu pas is vastge steld dat hij geen uitzondering is. Vorig jaar heb ik Timothy Brown ontmoet. Hij inspireert. Hij vertelde me dat het wel heel eenzaam was om de enige te zijn die genezen is. Met dit nieuws is dat niet meer zo. Het is een heel bijzondere dag. Stamceltherapie is alleen wel een heel ingewik kelde methode, de niet geschikt is voor veel mensen.'' ,,Ik leef met hiv en slik één pil per dag. Mijn levensverwachting is eigenlijk zoals die van iedereen. Ik zou op dit moment niet zo'n heftige operatie als stamceltrans plantatie willen ondergaan, maar genezen is de droom van iedereen die hiv heeft. Omdat je niet meer hoeft uit te leggen hoe je hiv hebt opgelopen. Er is nog heel veel stigma rondom hiv, ook in Neder land ervaren heel veel mensen dat. Veel mensen hebben nog het beeld van de jaren 80, 90. Denk aan Freddie Mercury van Queen, René Klijn van I'm mister Blue bij Paul de Leeuw. Aan aids ging je dood.'' ,,Deze methode, die niet zonder gevaren is, zal niet breed uitgezet worden over de wereld. Er leven 37 miljoen mensen met hiv en ieder jaar overlijden nog 1 miljoen men sen aan aids. In Nederland hebben naar schatting 22.000 mensen hiv. Deze methode geeft nieuwe in zichten. Op den duur moeten we een methode vinden van gene zing die voor iedereen toepasbaar mm is en zonder gevaar te accepteren is. ,,Dat zal zeker nog een jaar of tien zijn. Of minder.'' „Wetenschappers denken zelf dat het kan. We hopen dat dit nieuws ook andere onderzoeken naar de genezing van hiv in een stroom versnelling brengt. Daarom blijft het Aidsfonds die onderzoeken fi nancieren. En wij vinden het heel belangrijk dat als er genezing komt, dat die voor iedereen be reikbaar is en dat genezing niet af hangt van of je in een rijk of arm land woont. Ik denk dat dit een van de grote uitdagingen gaat worden.'' Slechts Dagarrangement Dagtocht naar de 'Koning van de Wals' maaskant PC Nieuwe genezingen stemmen hoopvol Marcia Nieuwenhuis Amsterdam Hoe zou je dit nieuws beschrij ven? Gaat deze dag de geschiedenis boeken in? U hebt zelf hiv. Hoe verhoudt stamceltherapie zich tot wat u moet doen om de hiv onder controle te houden? Voor hoeveel mensen biedt deze behandeling hoop? Mark Vermeulen: „Genezing is de droom van iedereen met hiv.'' Hoelang gaat dat nog duren? Is dat niet heel optimistisch? Bij de reissom inbegrepen zijn: Reis per tourist-class touringcar met minibar, toilet en airconditioning Concertarrangement inclusief diner vanaf terras Opstapplaatsen: Breda Datum prijs per persoon 7,14 en 18 juli 2019 €159,- Reserveringskosten: 5,- p.p. Bel 0412 -48 28 28 of kijk op maaskantreizen.nl voor de exacte vertrekdata uit uw regio! Vertrek: 7,14 en 18 juli 2019 Reis per luxe tourist-class touringcar met minibar, toilet en airconditioning Concertarrangement inclusief diner vanaf terras André Rieu is terug in Maastricht! Geniet van André's zomeravond concerten op het meest romantische plein van Nederland: het Vrijthof in Maastricht! In juli 2019 geeft André voor alweer het vijfiende jaar op rij zijn geliefde concerten. André Rieu op het Vrijthof Geniet van de unieke optredens van André Rieu en het Johann Strauss orkest, van alle solisten en gastop tredens! leder jaar pakt André groots uit met bijzondere gastartiesten. Feest mee en geniet van de mee slepende walsen, klassieke muziek, operette en musical... een avond om niette vergeten. Ontdek zelf waarom André Rieu al een aantal jaren een van de populairste live acts ter wereld is. Programma Via onze opstapplaatsen reizen we naar Maastricht waar we aan het einde van de middag aankomen, (richttijd opstap tussen 14.00 en 17.00 uur). Aangekomen nemen we gezellig plaats op terras van het res taurant, aan de rand van het Vrijthof, hier kunt u genieten van een heerlijk 3-gangen diner (inbegrepen) en het concert via beeldschermen bekijken dat om 21.00 uur begint en tot ca. 00.30 uur duurt. Ongeveer 30 minu ten na afloop vertrekken we weer met onze luxe touringcar en brengen we u naar uw uitstapplaats. Meer informatie en boeken: Ga voor 'André Rieu op het Vrijthof' naar onze website reiskatern.nl/pzc/maas1904 of bel met Maaskant Reizen 0412 - 48 28 28 voor de exacte vetrekdata uit uw regio! reizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15