Pizzeria Ali gaat toch weer open na overval Goes op de kaart dankzij vloggers en bloggers 7 BIG SIX ZES GROTE MARATHONS VOOR KIKA De eerste marathon is volbracht, nog vijf te gaan! Roxanne Machielse uit Goes heeft zondag in Japan de marathon van Tokio gelopen voor KiKa. De bedoeling is dit jaar de'big six', de zes grote marathons in de wereld, te volbrengen. RUNëKIM dinsdag 5 maart 2019 Willem Adriaansens Tokio De kop is eraf. Op naar Boston!", roept Ma chielse enthousiast. De eerste van zes mara thons ging echter niet vanzelf voor de Goese kroegbazin. Geplaagd door een onwillige knie en slecht weer was de marathon van Tokio geen makkie. Machielse is ambas sadrice voor de Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa) en wil door het lopen de zes grote marathons in één seizoen (Tokio, Boston, Lon den, Berlijn, Chicago en New York) heel veel geld (100.000 euro) bij elkaar brengen voor KiKa. ,,Het was heel erg koud en de re gen viel met bakken uit de lucht, maar toch is het een fantastische dag geworden'', aldus Machielse vanuit Japan. ,,Met een nog mooier resultaat. Want bij elkaar hebben we, met 36 deelnemers, 278.072 euro voor KiKa binnengehaald. En ondanks het verschrikkelijke weer zijn we allemaal gefinisht.'' De kou speelde Machielse in Ja- Roxanne Machielse met haar medaille in de straten van Tokio. foto run for kika pan wel parten: ,,We moesten voor de start twee uur wachten in de re gen en kou. Wat was ik blij met m'n poncho! Maar door de kou ble ven mijn spieren niet warm, dus ik heb erg veel pijn gehad. Verzuring en kramp in beide benen vanaf de start dus het was 42 kilometer lang bikkelen. Normaal begint dat pas rond de 37 kilometer.'' Regio Machielse hoopt als ambassadrice van KiKa voor de regio Zeeland- West Brabant mensen te vinden die met haar mee willen naar een marathon. ,,Deze regio heeft nog het kleinste aantal deelnemers voor KiKa. Hopelijk komt het ook in Zeeland op de kaart en kunnen we met meer lopers uit de regio nog meer geld inzamelen." Dat geld inzamelen is in Tokio dus al aardig gelukt. Toch begon Machielse aan de marathon met een knieblessure. ,,Half november schoot mijn knieschijf uit de kom tijdens het voetballen. Op 18 maart ga ik naar het ziekenhuis voor foto's. Misschien dat we dan iets meer te weten komen over de schade. Maar mijn knie heeft het in Tokio aardig goed gehouden. Met de marathon van Valencia er bij (op 2 december 2018, ook voor KiKa) heb ik inmiddels toch al twee marathons gelopen met die blessure. Dus dat geeft hoop voor de volgende vijf.'' Spierpijn De eerstvolgende is nu de mara thon van Boston, op 15 april. Daar maakt Machielse zich niet zo'n zorgen over. ,,Dat moet wel luk- Voor mijn gevoel heb ik alleen maar heel veel spierpijn opgelopen -Roxanne Machielse ken. Normaal staat er drie weken herstel voor het lopen van een ma rathon. Dus in dit geval zou dat ge noeg moeten zijn aangezien ik, voor mijn gevoel, alleen maar heel veel spierpijn heb opgelopen.'' Herstel Na Boston wordt het misschien wat lastiger. ,,Bij de 'big six' zitten sommige marathons heel dicht op elkaar. Dat is de reden dat nie mand ze in één jaar doet. Na Bos ton (op 15 april) volgt Londen al op 28 april. Dus dat is eigenlijk veel te kort qua herstel. Maar ik heb vorig jaar al getest of ik het lichamelijk aankan. Heb toen Berlijn (16 sep tember), de kustmarathon (6 ok tober) en Amsterdam (21 oktober) gelopen en dat ging prima. Het enige spannende is dat ik toen die knieblessure nog niet had Bergen zand naar bouwterrein Scheldekwartier OOST-SOUBURG Werknemers van aannemer BAM zijn gisteren begonnen met het verzetten van achtduizend kuub zand van het toekomstige bedrijventerrein Souburg II naar het bouwterrein op het Scheldekwartier in Vlis- singen. Het ballastzand dat de grond liet inklinken, wordt een bouwlaag voor woningen. Vijf vrachtwa gens rijden af en aan om de zandbergen te verplaatsen. Be woners van de Zuiderzeestraat in Oost-Souburg zien de zand hopen graag verdwijnen. De af gelopen maanden kon het er nogal eens stuiven in de achter tuin. GOES Voor de tweede keer komt er een groepje Neder landse bloggers en vloggers naar Goes. Doel is hen in de watten te leggen in ruil voor promotie van de stad. Onder anderen Daphne van Kerkhoff en Kim Tarroe maken deel uit van de groep van acht die Goes op dinsdag 12 maart gaan verkennen. Dat doen zij samen met de Goese onder neemster Sophie de Regt, be kend van Jewellery by Sophie en Lily Laurel Shoes. De ont dekkingstocht leidt langs on der meer (kleding)winkels, een aantal restaurants en de stadshaven. In maart vorig jaar werd voor het eerst een beroep gedaan op zogeheten influen- cers. Het idee om de dames (heren zijn er ook deze keer niet bij) uit te nodigen, komt van de Stichting Goes Marketing. De achterliggende gedachte is dat deze vloggers en bloggers re clame voor Goes gaan maken. ,,Het is altijd beter dat mensen van buitenaf zeggen dat Goes zo leuk is, dan dat we dat zelf doen", zei wethouder Loes Meeuwisse vorig jaar. Kijk voor de namen van de deelnemende bloggers en vloggers op pzc.nl. SINT-MAARTENSDIJK Pizzeria Ali in Sint-Maartensdijk, die eind november overvallen werd, gaat 13 maart weer open. ,,Om ons oude le ven op gang te krijgen hebben we jullie nodig", schrijft eigenaar Ali Kivrak op Facebook. Op zondagavond 27 november werden Ali en enkele familieleden van hem in de zaak overrompeld door twee overvallers met bivak mutsen op. Het bleek te gaan om een meisje van 17 jaar uit Dordrecht en een man van 24 jaar. Zij zwaai den tijdens de overval met een pi stool en een mes. Het meisje werd overmeesterd, de man sloeg op de vlucht. Zonder buit. Het pistool bleek later nep te zijn, meldde de politie toen. Sinds die dag was de zaak gesloten. ,,De overweging om de pizzeria voor goed vaarwel te zeggen woog zwaar", schijft Kivrak. ,,Het leek ons makkelijker om de confrontatie uit de weg te gaan en het niet meer te hoeven herleven. Maar na veel wik ken en weken kwamen we tot de conclusie dat we onze oude omge ving nodig hebben om ons oude le ven op gang te krijgen." Kivrak schrijft dat zijn leven en dat van zijn familie voor een groot deel uit de klantenkring bestond. ,,Dus de beste manier om hier bo venop te komen is om dit samen met jullie te doen. Terug naar onze roots: onze zaak." BE Roxanne loopt Tokio; nog vijf te gaan TOKYO 2 019 2019 j £55ï£ï= sac sf-:cM G533 EE3üi=

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52