Opening windpark gevierd met een vierdaags festival Locatie in Kerkwerve is in quarantaine Scouting Zierikzee krijgt gift Specsavers 6 Het virus in Kerkwerve is gevaarlijk voor drachtige merries. Het is niet besmettelijk voor mensen. De stalleider heeft meteen maatregelen getroffen. Bij een stal aan de Heuvelsweg in Kerkwerve is een veulen overle den aan het rhinovirus. Dat heeft staleigenaar Jolanda Bevelander gemeld. Het virus is niet besmet telijk voor mensen. In overleg met dierenartsen is de stal voorlopig in quarantaine gesteld. Paarden mogen niet op en van het terrein en trainingen zijn afgelast. De ziekte kan verlam mingsverschijnselen en even wichtsstoornissen bij paarden veroorzaken. De abortusvariant, die in Kerkwerve opdook, is ge vaarlijk voor merries die dragend zijn. Donderdag werd een veulen er te vroeg geboren en overleed. Ontsmet Bevelander heeft gelijk maatrege len genomen nadat het virus werd vastgesteld, vertelt ze. ,,De stal is helemaal ontsmet en twee andere drachtige merries zijn apart gezet. Voor die vrees ik niet. Als dit virus is uitgebroken, worden de andere veulens meestal kort achter elkaar ook meteen doodgeboren. Het is nu vier dagen geleden. Als er bin nen korte tijd geen veulen afkomt, zijn we het voor geweest." Het oude logistieke terrein tegen over restaurant Grevelingen in Brui- nisse wordt omgebouwd tot festi valterrein. Compleet met een ten tendorp, waar 1500 bezoekers te recht kunnen. Vrijdag 17 mei wordt daar het festival KrammerFest ge houden, met onder meer een optre den van The Originals, een band die verzoeknummers live speelt. Verder onder anderen Pep Rash en de winnaar van de DJ Contest Zeeland. De twee dagen voorafgaand aan KrammerFest zijn er evenementen voor genodigden. Woensdag 15 mei vindt de officiële opening van Windpark Krammer plaats met ge nodigden, obligatiehouders en le den van Zeeuwind en Deltawind. De Vlissingse manage Schelde- stad werd in 2010 getroffen door het virus. Toen overleden twee paarden. Bevelander stelt dat de ziekte echter vaker opduikt. ,,Maar dan komt het niet naar buiten. Ik heb het juist op Facebook ge plaatst, omdat er verkeerde verha len rondgingen. Mensen deden net of de paarden hier halfdood la gen. Dat is natuurlijk niet aan de orde. Op Facebook reageren de meeste mensen positief, omdat ik het openbaar maak. Als ze zo rea geren, zegt dat al genoeg over de rest. Het maakt me niet uit wat er gebeurt. Je moet er professioneel mee omgaan." Tips Bevelander vermoedt dat het virus is overgebracht door contact met een ander paard. ,,Dat kun je niet tegenhouden. Ik heb alle dieren artsen in de buurt op de hoogte gebracht. Paardeneigenaren in de buurt heb ik ook gesproken en tips voor voorzorgsmaatregelen gege ven. Natuurlijk is het zakelijk niet leuk. De activiteiten, zoals trai ningen, zijn stopgezet. Dat kost geld. Het is zoals het is. Maar ik krijg een kleine kater van andere mensen, die paniek zaaien. Meestal maken de mindere paar denkenners er paniek over. Lees je goed in of bel ons", aldus Jolanda Bevelander. Op donderdag is het feest voor ie dereen die bij de bouw van de 34 windreuzen betrokken is geweest: van betonvlechters tot juristen. Zij krijgen de primeur van de speelfilm Zeeuw, die afgelopen zomer op het park is opgenomen. Deze film is ook tijdens KrammerFest te zien. Met de KrammerRun op zaterdag 18 mei worden de festiviteiten afge sloten. Er worden routes van vijf en tien kilometer uitgezet tussen de turbines door. De opening van Windpark Krammer wordt zo uit gebreid gevierd, omdat het project volgens directeur Tijmen Keesmaat in veel opzichten uniek is: de coöpe raties Zeeuwind en Deltawind heb ben samen de schouders onder het park gezet en de financiering deels met de uitgifte van obligaties gere geld. Inmiddels draaien de turbines al volop. In de eerste twee maanden van 2019 hebben zij (omgerekend) stroom geleverd voor 22.000 huis houdens. IN DE REGIO Peuterpraat Lezing over dromen Modeshow jii MIJN DORP, MIJN STAD Rhinovirus in stal velt veulen Michiel Bouwman Kerkwerve Om de turbines kun je niet heen, om de opening van Windpark Krammer evenmin: met een vier daags festival wordt groots uit gepakt. Esme Soesman Bruinisse Meer info: krammerfestival.nl BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oefenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Vrouwen van Schouwen Jaarvergadering; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis,14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewe gen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Asterix en het geheim van de Toverdrank, 20.00 uur: Bohemian Rhap sody; Pontes Pieter Zeeman, 19.00 uur: Tai-Chi voor gezondheid en zelfverdediging. ZIERIKZEE Specsavers Zierikzee heeft een cheque voor 775,83 euro overhan digd aan scouting Zierik- zee. Ieder jaar sparen de winkels van Specsa- vers voor een lo kaal goed doel en een natio naal doel. Voor elke klant die een montuur of hoor- toestel koopt, zet de winkel een vast bedrag opzij. Scouting Zierikzee was vorig jaar samen met het Oogfonds het spaardoel van Specsavers Zierikzee. De Stichting Specsavers Steunt is in 2010 in het leven geroepen. Sinds de oprichting van de stichting is er al bijna 2,5 miljoen euro aan zo'n 1500 doelen gedoneerd. dinsdag 5 maart 2019 SD ZIERIKZEE Team jeugdgezond heidszorg Schou- wen-Duiveland van GGD Zeeland houdt de ouderbijeen komst 'Peuterpraat' bij de GGD in het gemeentehuis in Zierikzee. Iedere eerste woensdag van de maand van 09.30 uur tot 10.30 uur zijn ouders/verzor gers van een peuter van harte welkom om mee te praten en ervaringen uit te wisselen. Morgen is de volgende Peu terpraat. De bijeen komsten zijn gratis en aanmelden is niet nodig. De kleu ters zijn zelf ook welkom om met el kaar te spelen. THOLEN Vrijzinnigen Neder land afdeling Tho- len houdt donder dag een lezing over dromen. Dromen vormen een belangrijke schakel tussen het onbewuste en het bewuste. Tijdens de bijeen komst zal aan het licht komen hoe dromen een rol kun nen spelen tijdens het dagelijks leven en hoe die functie versterkt kan wor den. De lezing vindt plaats in Tholen, Oudelandsestraat 11. Aanvang 10.00 uur. De entree is gratis. KRUININGEN In Kruiningen wordt vandaag een mode show verzorgd door De Brug Mo deservice. De aan vang in Ons Dorps huis Kruiningen is om 14.30 uur, met verloting. De deur gaat open om 14.00 uur. Na afloop kan er worden rondge keken. Koffie en thee staan klaar. De toegang is gratis. NIEUWE BRUG OUWERKERK Luuk van der Meer (rechts) leidt zijn vrien den Lorena en Diego Abad en Laura Crespoover uit Ecuador rond in de omgeving. Ze lopen over het vernieuwde brugge tje aan de Baalpapenweg in Ouwerkerk. Wekenlang was de brug afgesloten, omdat-ie in zo'n slechte staat verkeerde. Staatsbosbeheer heeft afgelopen week een nieuwe ge plaatst. De staanders van de oude brug zijn hergebruikt. Re lingen en loopvlak zijn wel vernieuwd. De brug maakt deel uit van wandelroutes in het krekengebied. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49