II Laatste verzet tegen Camperveer lijkt een achterhoedegevecht HyperBowling opent vestiging op ZEP 7 LENIE STROO AFSCHEID VAN IN- EN UITLOOPHUIS Het in- en uitloophuis in Vlissingen viert het 25-jarig bestaan. Mede oprichter en voorzitter Lenie Stroo blikt terug en ziet: het is geslaagd. Tijd om op te stappen. Claudia Sondervan Vlissingen Het jubileum van het In- en Uitloophuis wordt vrijdag gevierd in het gebouw aan de Vincent Van Goghlaan. Met, hoe anders, een in loop van 14 tot 17.30 uur. Het is meteen het afscheid van Lenie Stroo (75). Vorig jaar kreeg ze de Frans Naereboutprijs, de tweejaar lijkse vrijwilligersprijs van de ge meente Vlissingen. ,,Ik ben de enige van de vrijwilligers en be zoekers die van het eerste uur is. Ik wil hier niet nog tot mijn tachtig ste zitten. Het draait goed, al is het nooit een vetpot. We hebben nu een nieuwe voorzitter, van wie ik denk: die kan het wel. Henk Lok horst. Dat is degene die helpt met de brieven en de enveloppen." De formulierenhulp, bedoelt ze, vrijwilligers die mensen bijstaan bij het afhandelen van formulie ren, belastingaanslagen en schuld hulp. De vrijwilligers helpen ook mensen met kleine portemonnees met problemen en vooral de een zamen. Alle dagen van de week, het hele jaar door, komen er groe pen mensen samen voor koffie, kaarten maken, klaverjassen en om samen te eten. ,,De bovenkamer is nog op orde, maar de energie wordt minder", zegt Lenie Stroo over zichzelf. ,,Ik wil niet rondlopen met koppijn of chagrijn." Stroo hoorde bij het handjevol mensen dat 28 jaar geleden drie jaar lang werkte aan de voorberei ding van het In- en Uitloophuis. Het idee kwam van Rudi Heems kerk, die voor de kerk onderzoek deed naar noden in de samenle ving. ,,Hij benaderde mij. Ik be zocht al jaren als diaken zieken, eenzamen en mensen die klem za ten. Het idee om niet enkel men sen van de kerk te helpen, maar ie dereen, sprak mij aan." Na drie jaar vergaderen over doel, locatie en aanpak opende het Het idee om niet enkel mensen van de kerk te helpen, maar iedereen, sprak mij aan huis in 1994 in het speeltuinge bouw aan de Bloemenlaan. ,,Heel spannend. Zat ik daar met beheer der Joop Verhaaren te kijken of er iemand kwam. We kozen voor het Middengebied in Vlissingen om dat hier veel mensen van een uit kering leven. Toen woonden hier veel jonge gezinnen en velen had den geen werk." Langzaamaan drong in de omge ving door dat het In- en Uitloop huis los van de kerk stond, al geeft de diaconie van de PKN geld. Het huis draait op giften en op fondsen als Caritas en Julianafonds. ,,Alle activiteiten die hier gebeuren, zijn aangedragen door bezoekers", zegt Lenie Stroo tevreden. ,,We gaan niet alles voor ze verzinnen." In 1995 opende het huis op het huidige adres. Stroo nam ook tweedehandskledingwinkel Ons Hoekje over. Dat zat eerst in de nu gesloopte oude slagerij aan de Pre sident Rooseveltlaan en de laatste jaren in Het Vlot, waar stichting Droom een wijkcentrum had. Toen dat in 2017 failliet ging, werd de winkel opgeheven. ,,Na vijftien jaar hadden we nog achtduizend euro in kas. Van kleding voor twee of drie euro! De vrijwilligers kon den goede doelen noemen en die hebben allemaal 500 euro gekre gen. En we hebben een etentje ge had. Dat kon ik met een goed ge voel afsluiten." Dat doet ze ook met het In- en Uitloophuis. Het bleek voor Lenie Stroo de school van het leven. ,,We hebben heel wat blauwtjes gelo pen, door mensen die onze hulp met andere bedoelingen aangeno men bleken te hebben. Maar ik heb heel veel mensenkennis opge daan. Ik ben trots op het In- en Uitloophuis." De ontwikkeling van het landgoed met 21 woningen (15 recreatiewo ningen en 6 appartementen) is na melijk al in volle gang sinds de Raad eind vorig jaar de laatste bouwstopeis naast zich neerlegde. Veel bezwaarmakers haakten af, maar er waren in elk geval nog twee tegenstanders naar Den Haag afge reisd om lucht te geven aan hun on vrede tegen het landgoedplan. Een daarvan was omwonende Frits Ni- colaas. Hij stelde nog maar eens dat de gemeente Noord-Beveland in strijd handelt met haar eigen land- goederenbeleid. Dat beleid staat ei genlijk alleen de bouw van maxi maal drie (grote) woningen op een landgoed van meer dan vijf hectare toe. Faasse mag evenwel 21 recrea tiewoningen op acht hectare land goed bouwen. Volgens Nicolaas is Domein Het Camperveer het zo veelste recreatieparkplan verpakt als landgoed. ,,De gemeenteraad heeft juist een landgoederenbeleid opgesteld om dit soort als landgoed verpakte recreatieparken tegen te gaan. ,,Hier wordt Noord-Beve- lands eigen beleid met voeten ge treden", aldus Nicolaas. De Raad van State wilde daarop van de gemeentewoordvoerder weten waarom de gemeenteraad toch akkoord ging met Domein Het Camperveer. De woordvoerder probeerde nogmaals uit te leggen dat Faasses landgoedplan eerder was ingediend dan het strengere landgoedbeleid was vastgesteld en dat afblazen van dat plan de ge meente nog veel meer juridische kopzorgen zou hebben gegeven. Uitspraak in zes a twaalf weken. MIDDELBURG Het vrijetijdspark ZEP in Middelburg verwelkomt een nieuwe attractie: HyperBow ling. Moet je bij een gewone bow lingbaan de bal in het midden hou den, op deze baan moet je de kant juist raken om extra punten te sco ren. HyperBowling wordt gespeeld op een gewone bowlingbaan, met de bekende ballen en tien pins. Al leen zitten er randen met led-ver lichting langs de baan en als je de bewegende leds op de goede plek raakt met een bal, win je extra pun ten. Overigens kun je van de Hy perBowling-baan ook een ouder wetse baan maken door op een knop te drukken. Dan verdwijnen de led-randen en geldt de ver trouwde puntentelling weer. Hy perBowling heeft acht banen. Deze vernieuwende variant van bowling past bij twee andere at tracties die op ZEP zitten: Glow- Golf en Prison Island. GlowGolf is mini-golf in het donker met glow in the dark elementen. Prison Is land is een soort escape room en bestaat uit een gevangenis met twintig cellen. Volgens mede-eigenaar Jasper van Rijnsover is de Middelburgse attractie het eerste bowlingcen trum dat ook de naam HyperBow ling draagt. HyperBowling is afge lopen weekeinde in gebruik geno men. dinsdag 5 maart 2019 'Ik heb veel mensenkennis opgedaan' Lenie Stroo was vanaf het eerste uur betrokken bij het In- en Uitloophuis in Vlissingen en neemt nu afscheid. foto dirkjan gjeltema - Lenie Stroo De bodemzaak tegen Domein Het Camperveer bij Kamper land, die gisteren diende bij de Raad van State, leek meer op een achterhoedegevecht dan op een kansrijke poging om op de valreep nog een spaak in het wiel van landgoedontwikkelaar René Faasse te steken. Jan van Ommen Den Haag/Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39