10 dagen lang op 75 reizen... 562 ©088-7070600 Oostenrijkse politie rolt nieuw dopingnetwerk op met operatie Aderlass korting 27 10% Schatten van Sardinië Nog meer uit ons assortiment met flinke kortingen: Als een konijn dat in de koplampen van een naderende auto staart. Max Hauke kijkt recht in de camera en weet dat het over is. Vluchten kan niet meer. Voor liegen is het ook te laat. De naald hangt nog in zijn arm. De beelden van Haukes bloed transfusie, een paar uur voor de start van de 15 kilometer langlaufen op het WK in Seefeld, gingen de af gelopen dagen de wereld over. Maar de beelden zijn een klein deel van het bewijs dat de Oostenrijkse po litie de afgelopen jaren verzamelde in een dopingzaak die Operatie Aderlass is gedoopt. Centrale figuur is Mark Schmidt, een Duitse arts met een praktijk in Erfurt. Hij werkte in het verleden bij wieler ploegen als Gerolsteiner en Milram, waar hij aan de kant werd gescho ven nadat hij door Bernard Kohl was aangewezen als een van de per- 4yc\\M r sonen die hem had geholpen bij doping. Schmidt behandelde voet ballers, gewichtheffers, atleten, handballers en langlaufers en ge bruikte zijn contacten in de sport om een dopingnetwerk op te bou wen. Maar zoals het vaker gaat in dopingnetwerken: als er één domi nosteentje valt, blijven ze vallen. Het eerste steentje in Operatie Aderlass was de Oostenrijkse lang laufer Johannes Dürr, die werd be- trapt op epo tijdens de Winterspe len van Sotsji. Dürr bekende en gaf de politie informatie over Schmidt. De politie startte een onderzoek en viel vorige week binnen bij langlau fers. Hauke werd op heterdaad be trapt, evenals vier andere langlau fers. De politie nam tientallen geco deerde bloedzakken in beslag. Het gebruik van bloedzakken is een oude methode. Het idee erachter: je laat bloed afnemen in een periode zonder wedstrijden, je bewaart het (liefst in een speciale vriezer) en je herinjecteert het bloed vlak voor een belangrijke wedstrijd. Het re sultaat: je hebt meer rode bloedli chaampjes om zuurstof naar je spieren te vervoeren. Na de uitvin ding van epo raakte het gebruik van bloedzakken uit de mode. Maar toen er betere opsporingsmetho den kwamen voor epo, na 2002, grepen duursporters terug naar de bloedzakken. De reden: het is niet goed op te sporen. Herman Ram van de Nederlandse Dopingautori- teit: ,,Er zijn methoden die niet in het laboratorium kunnen worden vastgesteld. En dan kom je bij bloeddoping met je eigen bloed. De kans dat je daar mee gepakt word, daar ben ik open over, is beperkter dan bij andere methoden." Operatie Aderlass bewijst dat er nog genoeg sporters zijn die het ge bruik van bloedzakken aandurven. Schmidt voorzag niet alleen lang laufers, ook wielrenners bleek het afgelopen weekeinde. De Oosten rijker Stefan Denifl, in 2017 winnaar van een Vuelta-etappe, bekende in een hoorzitting bloeddoping. Zijn dominosteentje viel om tegen dat van wielrenner Georg Preidler. Preidler bekende gisteren en werd ontslagen. Volgens Preidler heeft hij eind 2018 twee keer bloed laten aftappen en reed hij daarvoor schoon. Preidler reed van 2013 tot 2017 in Nederlandse dienst bij Gi ant - nu Sunweb - en stond in 2017 op het podium in Milaan te dansen toen Tom Dumoulin de Giro won. Volgens Sunweb-manager Iwan Spekenbrink konden ze in de bloedwaarden van Preidler in zijn tijd bij de ploeg niets verdachts vin den. reis: Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Voi^ o**f ook op Q reizen nl dinsdag 5 maart 2019 GO Bloedzakken weer in zwang Een nieuwe dopingzaak, een nieuw dopingnetwerk dat wordt opgerold. Nu in Oostenrijk, rond een Duitse arts. Onder de be trokkenen langlaufers, maar ook twee wielrenners, onder wie ex- Giant-renner Georg Preidler. Daan Hakkenberg Thijs Zonneveld Rotterdam M Georg Preid ler (links) viert met Tom Du- moulin de eindzege in de Giro van 2017. STIP KORTINGSDAGEN Verblijf o.b.v. All Inclusive 8-daagse cruise per 4* Costa Magica Verblijf in het 4* Casfelsardo Resort Village VAND 0.a. Casfelsardo, Sassari, Martis het Stenenwoud Nederlandssprekende reisleiding Verlenging mogelijkl zie stipreizen.nl/itsasvs Oostelijke Middellandse Zee - 8-daagse cruise per 4* Costa Deliziosa All Inclusive Griekse Eilanden - 8-daagse cruise per 3*+ MS Horizon Klassiek Sri Lanka - 16-daagse groepsrondreis Klassiek Roemenië - 8-daagse groepsrondreis Semi All Inclusive Canadese Oostkust - 15-daagse cruise per 3*+ AIDAvita Klassiek Brazilië - 14-daagse groepsrondreis Van Nederland naar Italië - 12-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Spanje Portugal - 18-daagse cruise per 4* Costa Favolosa Australië Nieuw-Zeeland - 19-daagse cruisevakantie per 4* Noordam Grand Voyage van Italië - Singapore - 28-daagse cruisevakantie per 4* Costa Fortuna ajgsras-i reizen, n *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn deANVRreizigersvoorwaardenvantoepassing.Bekijkallevoorwaardenopstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. van 999 van 1099 van 989 van 459" van 2299 van 1399 vanUTT van 939" 5% korting 7,5% korting nu v.a. nu v.a. nu v.a nu v.a. nu v.a. nu v.a nu v.a. nu v.a. nu v.a nu v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27