Feyenoord klopt aan bij Stam II 22 CHAMPIONS LEAGUE REAL MADRID - AJAX Kort Sportraad: Kies Zandvoort Zandvoort is voor het internationale ma nagement van de Formule 1 'de eerste en enige gegadigde' om de Grand Prix in Ne derland te organiseren. Mocht de business- case niet rondkomen, dan gaat de Grand Prix aan Nederland voorbij. Assen is geen optie. De Nederlandse Sportraad, een ad viesorgaan onder leiding van Michael van Praag, schreef dat gisteren in een open brief. VVV niet eens met schorsing VVV gaat niet akkoord met het schikkings voorstel van de aanklager van de KNVB voor Moreno Rutten van drie duels schorsing, waarvan één duel voorwaardelijk. De ver dediger van VVV kreeg zondag in de com petitiewedstrijd tegen FC Groningen (3-2- verlies) een rode kaart. De tuchtzaak dient donderdag. Willem II-verdediger Thomas Meissner is voor twee duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Hee renveen. Allach keert terug bij Vitesse Mo Allach (rechts op de foto) keert terug als technisch directeur bij eredivisionist Vi tesse. De 45-jarige Hagenaar vervulde die functie tussen 2013 en 2017 ook al in Arn hem. Allach stapte destijds op, omdat hij botste met toenmalig commissaris Valeri Oyf, de huidige eigenaar van Vitesse. Allach was vorig jaar nog actief als manager bij de Israëlische club Maccabi Haifa. Flitsen Quote van de dag '16 punten voor, maar nog geen kampioen. We moeten doorgaan' Veiling Voetbal Noussair Mazraoui, Mat- thijs de Ligt (foto), Donny van de Beek, Hakim Ziyech, Nicolas Taglia- fico en Daley Blind wacht een schorsing als ze tegen Real een kaart krijgen. Golf Eerst was het nog alleen Harry Ver- meegen, die bleef roepen dat Jaap Stam de meest geschikte kandidaat was om Giovanni van Bronckhorst op te volgen in de Kuip. Als de lei ding van Feyenoord de vlogs van de 68-jarige programmamaker al voor bij zag komen, hadden ze aanvan kelijk heel andere plannen. Een er varen trainer. Dick Advocaat (71) moest de Rotterdammers één jaar onder zijn hoede nemen en onder tussen stagiair Dirk Kuyt klaarsto men voor het grote werk. Maar de Hagenaar haakte na alle negatieve reacties verrassend af.En toen bleek de voortdurend door Ver- meegen geopperde Stam nog niet zo gek volgens de beleidsbepalers in de Kuip. Martin van Geel klopte aan bij Jaap Stam, die nog maar net is begonnen aan zijn klus om PEC Zwolle in de eredivisie te houden. Van Geel heeft het vaak over 'breed gedragen' als hij een aankoop of trainer presenteert, maar in dit ge val is dat ook zo. Binnen alle gele dingen is Stam een acceptabele op volger voor Van Bronckhorst. En in de Kuip weten ze inmid- dels: de 46-jarige Stam ziet een stap naar de Kuip wel zitten. Van Geel kent de voormalig topverdediger, nadat ze eerder samenwerkten bij Willem II en Ajax. De leiding van PEC Zwolle weet dat als Feyenoord de jacht op de handtekening van Stam voortzet, de trainer ja zal zeg gen. Jan de Jong, algemeen directeur bij Feyenoord, kondigde zondag in Studio Voetbal aan dat de Rotter dammers snel een trainer presente ren. ,,We zijn redelijk ver met een nieuwe trainer'', zei De Jong. ,,Mis- schien nog een of twee weken. Geef ons de tijd om het naar de fi nish te brengen.'' De directie van PEC had gisteren nog niets vernomen van Feyen- Om de kwartfinale van de Champions League te bereiken, heeft Ajax vanavond in het Estadio Santiago Bernabéu een magische avond nodig tegen Real Madrid. Een stunt, misschien wel de grootste ooit van Ajax, is vereist om de 1-2 nederlaag van de heenwedstrijd weg te poetsen. Daar lopen ze dan in het kunstlicht van Estadio Santiago Bernabéu. Ha kim Ziyech, Dusan Tadic, Frenkie de Jong. Het zijn kleine poppetjes zo tussen die indrukwekkende blauwe tribunes. Vijf ringen op el kaar. De zoveelste voetbaltempel van Europa waar de Ajacieden dit beklijvende seizoen gaan spelen. Ze waren al in München, Lissabon en Athene. En nu lachen ze tijdens de training als er tijdens de rondo ie mand wordt gepoort. Het is de ontspanning voor de spanning. De grootste wedstrijd uit hun loopbaan komt er aan. Althans, voor de meesten dan toch. Een stunt van wereldformaat is nodig. DSSr is Ajax op uit. Eentje die een plek moet krijgen in de clubge schiedenis. Sterker nog, eentje die met stip op één kan binnenkomen als de winnaar van de laatste drie edities van de Champions League wordt uitgeschakeld. Zoals Europa ook versteld stond van Ajax toen het in 1966 tijdens de befaamde mistwedstrijd het grote Liverpool verpulverde (5-1). Of drie jaar later toen het al even machtige Benfica na een historische beslis singswedstrijd in Parijs werd ver slagen met 3-0 in de kwartfinale, vandaag precies vijftig jaar geleden. Of recenter de winst in de poule fase op AC Milan in 1994 (0-2) op weg naar CL-winst. Milan was toen net als Real Madrid nu titelverdedi ger. Een ploeg bovendien met ge louterde internationals die met Ita lië net een WK-finale hadden ge speeld. Frank Rijkaard En tenslotte die stunt in 1996 toen Ajax in de halve finale in Athene de thuisnederlaag van 0-1 goedmaakte tegen Panathinaikos (0-3). Geen te genstander van het kaliber Real Madrid, maar toch. Frank Rijkaard was toen al gestopt, maar stuurde via teammanager David Endt een fax naar het spelershotel. Coach Wij spelen zoals we altijd proberen te spelen. Met initiatief, maar beducht voor hun snelle counters FORMULE 1 VOETBAL VOETBAL Frank de Boer is de Amerikaanse voetbal competitie begonnen met een nederlaag. Met regerend kampioen Atlanta United ver loor hij met 2-0 bij DC United. De Vijverberg, het stadion van De Graaf schap, blijft de thuisbasis van Jong Oranje. De duels om kwalificatie voor het EK 2021 worden er afgewerkt. Turners Bart Deurloo en Frank Rijken slaan het EK in april in het Poolse Szczecin over. —Juventus-trainer Massimiliano Allegri u Oud-basket baller Kareem Abdul-Jabbar heeft 2,6 mil joen opgehaald met een veiling. De 71-jarige Abdul-Jabbar bood 234 items aan, waaronder vier kampioens- ringen. Abdul- Jabbar is NBA- topscorer aller tijden. I 1 De Ameri kaanse golfer Keith Mitchell heeft zijn eer ste toernooi zege geboekt op de PGA Tour. De 27-ja- rige Amerikaan won in Florida de Honda Classic. Feyenoord heeft Jaap Stam ge polst als opvolger van Giovanni van Bronckhorst. Stam staat nog anderhalf jaar onder contract bij PEC Zwolle, maar zou graag naar Feyenoord verhuizen. Mikos Gouka en Johan Inan Rotterdam o a 0) dinsdag 5 maart 2019 Ajax aast op zijn grootste stunt ooit Daniël Dwarswaard Madrid -Erik ten Hag - 7**7 ;-;S 7:.' •1 Rasmus Kristensen en Lasse Schöne zijn gefocust tijdens de laatste training in Madrid voor het duel met Real. FOTO BSR AGENCY SOCCRATES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22