c in Zeeland Renovatiearchitect aan de kant geschoven wegens 'grootheidswaanzin' JOL Atleet Yunis Stitan landt in Dreischor Walcheren 'Na het startschot telt alleen de prestatie nog' RTL verlost Late Night en Twan Huys abrupt uit lijden Zeeuws-Vlaanderen had gisteren hoog bezoek met de Provinciale Statenverkiezingen op 20 maart in het vooruitzicht. CDA-minister van Volksgezondheid en vice- premier Hugo de Jonge (l) en VVD-leider en premier Mark Rutte (r. met VVD- fractievoorzitter in de Staten Kees Bierens) waren beiden op bezoek in Zeeland. Rutte kwam voor een speeddate met het Zeeuwse bedrijfsleven en De Jonge belandde in Zaamslag in Klasgenoten. ,,Is schoenenzaak Van Fraeijenhove er nog?'', was een van zijn vragen. Gegniffel in de zaal. De voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer hebben een deel van de geheime renovatieplannen voor het Binnenhof afgeschoten, blijkt uit onderzoek door deze krant. De ontwerpen voor de reno vatie, die in 2020 moet beginnen en ruim een half miljard euro kost, la ten daardoor langer op zich wach ten. Toparchitect Liesbeth van der Pol, van het Amsterdamse bureau DOK Architecten, is recent gestopt met haar werkzaamheden. Zij werd in 2017 aangesteld als een van de twee coördinerend architecten van het megaproject. Volgens betrokke nen is zij aan de kant gezet vanwege onvrede over haar functioneren. Het Rijksvastgoedbedrijf van het ministerie van Binnenlandse Za ken bevestigt dat de samenwerking met Van der Pol is beëindigd. ,,De Nu het ontwerp op hoofdlijnen gereed is, komen uitvoerende partijen in beeld verschillende deelarchitecten die al betrokken zijn, zullen het ontwerp verder uitwerken tot een uitvoe- ringsgereed plan'', zegt een woord voerder van het ministerie. Het voorontwerp van de renova tie had in september vorig jaar klaar moeten zijn. Door intern geruzie over de plannen is dat niet gelukt. Staatssecretaris Raymond Knops van Binnenlandse Zaken hoopt nu dat het voorontwerp voor de zomer af is. Hij denkt dat het nog steeds mogelijk is om in 2020 te beginnen met de verbouwing. Architect en oud-rijksbouw meester Van der Pol ontkent dat zij gedwongen is om te stoppen. ,,Nu het ontwerp op hoofdlijnen gereed is, komen de uitvoerende partijen in beeld", zegt zij over haar vertrek. Op haar voorstel zou de histori sche centrale hal in de Eerste Ka mer worden verbouwd tot trappen huis. Daartegen heeft senaatsvoor- zitter Ankie Broekers-Knol zich fel verzet. Ook in de Tweede Kamer zijn de geheime renovatieplannen met verbijstering ontvangen. Be trokken Kamerleden betichten het Rijksvastgoedbedrijf en de archi tecten van 'grootheidswaanzin'. Zo zou er een tropische kantoortuin moeten komen en zouden alle ver gaderzalen worden verhuisd naar de begane grond. Tweede Kamer voorzitter Khadija Arib heeft, in na volging van Broekers-Knol, be zwaar gemaakt tegen de ingrij pende plannen. Vorige maand bleek uit geheime stukken al dat de kosten van de renovatie hoger uit vallen dan gepland. P4 dinsdag 5 maart 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" ZEELAND10 »P20 ZEELAND2 FOTO BOAZ TIMMERMANS Koppen rollen rond Binnenhof De spanningen over de renova tie van het Binnenhof in Den Haag zijn zo hoog opgelopen dat coördinerend toparchitect Lies- beth van der Pol aan de kant is gezet. Zij wilde de Eerste Kamer ingrijpend verbouwen, tot woede van betrokken politici. Jan Hoedeman Peter Winterman Den Haag —Liesbeth van der Pol, architect Vanmiddag meest droog pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1