START i wm-t I Verhage geeft flink gas in Scheldesportloop Eindstand Crosscompetitie Zeeuws-Vlaming winnaar van Zeeuwse Verzekeringen Crosscompetitie 16 De strijd in het algemeen klassement krijgt nog een aardige wending. Patrick de Vos ziet de overwinning aan zich voorbij gaan. maandag 4 maart 2019 Na de overwinning van Patrick de Vos vorige week in de Jarocross in Kapelle, waarbij hij Job de Feijter wist te verslaan, was voor vrijwel iedereen duidelijk dat De Vos de Crosscompetitie zou gaan winnen. Het liep anders, want De Feijter en de 'stoorzenders' Tim Pleijte, Er- win Harmes en Yunis Stitan snoepten flink wat punten af van De Vos, waardoor De Feijter met 1182 punten de eindoverwinning wist binnen te slepen. De Kustcross werd gewonnen door Pleijte, voor Harmes en De Feijter. Pleijte liet in Vlissingen al snel zien volledig hersteld te zijn van de griep en pakte de leiding. Harmes volgde op plek twee met De Feijter in zijn kielzog. Stitan fungeerde daarachter nog als buf fer tussen De Feijter en De Vos. Pleijte won in een tijd van 34.47 minuten, voor Harmes die blij was met slechts elf seconden achter stand. De Feijter gaf op de derde plaats een minuutje toe maar dat was voldoende voor de eindzege in de Zeeuwse Verzekeringen Crosscompetitie. In het seizoen 2015-2016 had hij die - als jongste atleet - ook al een keer gewonnen. Na die periode kreeg De Feijter te maken met een afgescheurde hamstring, waar hij nu nog steeds de gevolgen van ondervindt. Hij is er nog steeds voor onder behande ling in Antwerpen. Voor De Feij ter, die pas zijn eigen bedrijf Me dia De Feijter heeft opgericht, is atletiek een belangrijk deel van zijn leven. Door zijn eigen bedrijf S5 ]m li» 5 s ,7 1 kan hij zijn trainingstijden zelf in delen. Daarnaast werkt hij weer als freelancer voor deze krant en verslaat hij het wielrennen. Tij dens zijn stageperiode voor de op leiding journalistiek liep hij een half jaar mee met het profteam van Lotto-Jumbo. De andere Tim - Pleijte - had niet meer gerekend op een podi umplaats. ,,Het liep weer lekker, op een fijn parkoers'', liet hij we ten. Patrick de Vos was niet erg te leurgesteld dat hij de competitie uiteindelijk toch niet gewonnen had. ,,Crossen is niet mijn ding. Ik loop liever op de weg en de baan.'' Crossen is niet mijn ding. Ik loop liever op de weg en de baan Vooraf was hij ook niet van plan om de hele competitie mee te lo pen, gezien zijn afzonderlijke in schrijvingen voor de wedstrijden. Volgende week hoopt hij, net als vorig jaar, een persoonlijk record te lopen in de CPC-loop in Den Haag. Daarna volgen het NK halve marathon in Venlo en de Ooster- scheldeloop. Daarna keert De Vos weer terug naar de baan. Duurloopje Lukte het Patrick de Vos niet om de eindzege te behalen, zijn vader Wilko lukte dat wel bij de masters H55. ,,Ik loop al wat langer mee. Toen mijn zoons Robin en Patrick klein waren, gingen ze al mee naar de trainingen.'' Soms lopen vader en zoon De Vos nog wel eens sa men een duurloopje. ,,Dat kan ik nog net bijbenen'', liet vader Wilko weten. Monica Sanderse was na haar overwinning in Vlissingen ruim schoots de beste in de competitie. ,,Het ging vandaag niet gemakke lijk, omdat ik iedere dag lange af standen loop'', bekende Sanderse. Ze focust zich nu op de Marathon Zeeuws-Vlaanderen, met voor het zover is tussenstops in de CPC Den Haag, Halve van Sluis en het NK halve marathon in Venlo. Hse: Job de Feijter (RKHAV) 1182 punten. H35: Erwin Har mes (Gonzales RT) 1138. H45: Peter Balkenende (AV'56) 994. H55: Wilko de Vos (AV'56) 915. H65+: Cor Kloet (Delta Sport) 739. JA: Thomas Kruisifikx (Scheldesport) 779. Vse: Emma van Mourik (Delta Sport) 1137. V35: Monica Sanderse (Dyna mica) 1247. V45: Saskia Goole (AV'56) 1033. V55+: Els Gelok (Dynamica) 1008. MA: Mirthe de Zeeuw (Scheldesport) 1255. JB02: Nathan de Zeeuw (Schel desport) 1196. MB02: Saartje de Deckere (RKHAV) 1233. Hkcr: Matthijs Driesche (PAC)/Mees Verbrugge (AV'56) 1159. Vkcr: Sanne Stitan (Delta Sport) 1211. JC04: Tobias de Zeeuw (Schel- desport) 1265. MC04: Myrthe Keijmel (Scheldesport) 1239. JD06: Julius Schletterer (Dyna mica) 1246. MD06: Kyra van de Voorde (Dynamica) 1265. JpA2: Ezra Boogaard (Dynamica) 1265. JpA1: Abel Melse (AV'56) 1255. MpA2: Bowien Schletterer (Dy namica) 1250. MpA1: Daphne Joppe 1265. JpB: Thijmen Post 1255. MpB: Dorethe Schletterer 1250. JpC: Kevin Soethart 1265, MpC: Evi Marlene Tuller 1187. Wim de Vos Terneuzen In eerste instantie kon Sander d'Hont uit Kuitaart hem nog rede lijk volgen, maar moest Verhage uiteindelijk wel laten gaan. d'Hont werd derde. Eliny Diakakis uit Ter- neuzen won bij de vrouwen. Hogere tempo De turbo ging er al vroeg op bij Mark Verhage. Kort na de start op de atletiekbaan in Terneuzen wist hij een gaatje te slaan. ,,Sander d'Hont kon het hogere tempo niet volhouden. Dat was wel fijn ge- weest, want dan had ik toch steun gehad aan hem'', vertelde Verhage later. In de openingsfase liep hij wel samen met de Belg Frederik de Bac ker, maar die liep een kortere af stand. Verhage bleef in hoog tempo doorgaan en liet daarmee iedereen zijn hielen zien. Hij won in een tijd van 45.42 minuten, goed voor een gemiddelde snelheid van 16,8 kilo meter per uur over de ruim twaalf kilometer lange wedstrijd. Hulste naar Chris de Smit werd tweede, op twee minuten en zeventien secon den van Verhage. Eliny Diakakis is de laatste tijd behoorlijk sterk geworden en stond al verschillende malen op het ere podium. Zaterdag, in haar woon plaats Terneuzen, kwam de 23-ja- rige winnares uit op een tijd van 55.54. De Belgische Sharon Bogaert finishte in 57.53. De 6600 meter werd bij de vrou wen gewonnen door Wendy Wort- man uit Hengstdijk. PM Pleijte wint in Vlissingen, maar de eindzege gaat naar De Feijter Sjaak Sinke Vlissingen Jeinn, De start van de Kustcross in Vlissingen, met vanaf links Erwin Harmes (nummer 1), Patrick de Vos (51), Tim de Feijter (3), met recht ac ter hem Tim Pleijte. foto ruben oreel -Patrick de Vos Jr8 V™ Winnaar Mark Verhage. archief foto CAMILE SCHELSTRAETE Mark Verhage verkeert nog steeds in een goede vorm. De Zeeuws-Vlaamse atleet doet vrijwel altijd mee om de plaat sen op het erepodium en sloeg ook zaterdag weer toe, tijdens de door zijn eigen vereniging ge organiseerde Scheldesportloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44