Zaalvoetballers van Groene Ster laten hun spierballen zien II 15 maandag 4 maart 2019 van het seizoen moet je als aanval ler beslissend zijn. Ik weet zeker dat de vorm terugkomt.'' Door de late gelijkmaker van Sherief Tawfik, die na 74 minuten raak kopte, leek Goes een punt over te houden aan de ontmoeting met Quick. Zes minuten voor tijd gingen de bezoekers er alsnog met de zege vandoor. Ruben Holle mans verzuimde de bal weg te trappen voor het eigen strafschop gebied. De bezoekers onderschep ten het projectiel en namen het doel onder vuur. Brian Meulmees- ter liet het afstandsschot los. Marc Boshoff reageerde attent en zorgde voor 1-2. ,,We verliezen door per soonlijke fouten'', stelde James. ,,Zij waren eigenlijk niet gevaar lijk.'' Meer druk Door de driepunter van concur rent Hercules is het verschil met plek vijftien, dat resulteert in na- competitievoetbal, geslonken tot vier punten. ,,Er komt steeds meer druk op te staan'', bekende Franse. „Voortdurend hadden we het over de twee inhaalduels. Dat is er nu nog maar één.'' Goes treft vol gende week concurrent Blauw Geel. Daarna volgt laagvlieger OJC Rosmalen. ,,We moeten punten pakken, anders spelen we straks degrada tievoetbal'', concludeerde James. Veenstra erkende het belang van de aankomende ontmoetingen. ,,Het is geen voorbode dat we van de bovenste ploegen verliezen, maar ook niet dat we van de on dersten winnen.'' De oefenmees- ter hoopt over een aantal wedstrij den met een gerust hart de rang lijst te checken. ,,Het zou lekker zijn om op Teletekst te zien dat er een gat is ontstaan van zes of ne gen punten.'' Franse dacht er het zelfde over. ,,Vandaag hadden we kunnen winnen. Dat zeggen we haast iedere week. Het wordt tijd om het ook eens te doen.'' zoe kers zelfs uit naar 1-4. „Dan zie je weer: zij moeten en wij komen in zo'n situatie van: re lax-mode", aldus Yaaqobi. Het werd nog billenknijpen, want Futsal Apeldoorn ruilde doel man Mike van den Nieuwenhuij- zen (ex-Groene Ster) in voor een extra veldspeler en kwam terug tot 3-4. Dankzij ijzersterk ver dedigen en een uitblinkende keeper Youssef Ben Sellam trokken de Vlissingers de zege over de streep. „Dit is echt prachtig, man", glunderde Ben Sellam na afloop. De achttienjarige keeper moet in de competitie broer Karim voor zich dulden, maar is in het bekertoernooi een vaste waarde. „Ik kan amper dit inter view doen", zei Ben Sellam vol adrenaline. De uit blinker stuiterde door de sporthal in Kort na het laatste fluitsignaal riep Hoessein Bouzambou zijn ploeg bijeen en nam hij het woord. ,,Wij hebben vandaag laten zien dat we kwaliteit hebben, maar ook strij den'', sprak de aanvoerder, zijn vin gers driftig klappend op z'n hand palm. ,,Dit is de verdienste van ie dereen. We hebben geschiedenis geschreven voor Vlissingen, voor Zeeland en voor onszelf.'' Vervol gens nam Karim Ben Sellam het over en volgde een luid gejuich. De spelers van Groene Ster Vlissingen bouwden een feestje in sporthal Mheenpark, waar de thuisploeg ge desillusioneerd afdroop. Lang leek een Zeeuwse zege uit gesloten. Halverwege leidde Futsal Apeldoorn met 1-0 door een doel punt van Marwan Rebbah, maar dat was een magere afspiegeling van de verhoudingen in het eerste bedrijf. De Gelderse ploeg kreeg kans na kans, maar verzuimde uit te lopen. ,,Ik weet niet wie het zei, Leo Beenhakker of Willem van Ha- negem, maar: geluk dwing je af', sprak de winnende trainer, Samir Yaaqobi, na afloop. „We hadden niet met z'n al len op de grond kunnen zitten hopen op geluk. Geluk dwing je af." Billenknijpen Na de hervatting kantelde Groene Ster Vlissingen het duel in 28 seconden, door twee treffers van Achraf Laabich: 1-2. Via Mourad Azzanagui en Salim Sandee liepen de be- Apeldoorn en was uitzinnig van vreugde. ,,Een gretige jongen'', noemde Yaaqobi zijn pupil. „Yous sef heeft echt goed gekeept.'' De uit Rotterdam afkomstige oe- fenmeester heeft de komende we ken genoeg om voor te spelen met Groene Ster. De play-offs voor het landskampioenschap zijn nog in zicht en op zaterdag 20 april wordt de bekerfinale gespeeld, in het Top sportcentrum in Rotterdam. ,,Ik heb net tegen de jongens ge zegd: we hebben voor een pro bleem gezorgd door de finale te ha len, want dan moet je 'm ook win nen'', vertelde Yaaqobi. Groene Ster stond twee jaar geleden ook in de halve finale, maar delfde destijds We hebben voor een probleem gezorgd door de finale te halen, want dan moet je 'm ook winnen het onderspit tegen Hovocubo (0-7). ,,Toen was ik nog een sup porter'', lachte Ben Sellam. Nu dus voor het eerst een finale. ,,Dit is een échte teamprestatie'', vond de ta lentvolle goalie. ,,Met alle hectiek, een volle tribune.'' Maar, zo verze kerde Ben Sellam: ,,Nu moet je 'm winnen ook, die beker.'' De tegenstander op 20 april is FC Eindhoven, de koploper in de eredivisie. Groene Ster verloor dit seizoen twee keer van die ploeg. Uit met 5-0, in Vlissin gen werd het maar liefst 2-10. Teleurstelling bij de Goes-spelers Sherief Tawfik, Tim de Winter, Ray Kroon en Ruben Hollemans (van links naar rechts) als de gelijkmaker in de laatste minuut niet meer valt. fotos johan van der heijden balend Goes A Erwin Franse haalt uit, terwijl de topscorer van Goes wordt om ringd door spelers van Quick. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen schreven vrij dagavond geschiedenis. Voor het eerst in de clubhisorie be reikte de eredivisionist de finale van de KNVB beker. Daar was een zwaarbevochten overwin ning op Futsal Apeldoorn voor nodig: 3-4. Stefan Maas CHIEFFOTO PAUL TEN HACKEN Apeldoorn -Samir Yaaqobi, coach A Achraf Laabich was vrijdagavond met twee goals be langrijk in de halve finale tegen Fut sal Apeldoorn, ar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43