O O) CD O rr Zeeuwen maken indruk in Ermelo Leeftijd speelt geen rol voor Godschalk 14 Kerkhove grijpt naast dubbel in Frankrijk Vlak voor tijd gaat het opnieuw mis. Doelman Brian Meulmeester krijgt een schot niet onder controle, Quick profiteert en wint met 1-2. DERDE DIVISIE NIPTE NEDERLAAG maandag 4 maart 2019 Tennisster Lesley Kerkhove is er in het Franse Macon niet in geslaagd na de dubbeltitel ook de toernooizege in het enkelspel te pakken. De speelster uit Zierikzee verloor gisteren de finale van thuisspeelster Myrtille Georges. De eindstrijd eindigde in 6-3 6-3. Zo greep Kerk hove naast haar tweede toernooizege in Ma con. Zaterdag eerder won ze namelijk al wel het dubbeltoernooi. Samen met landgenote Bibiane Schoofs versloeg ze het Italiaanse duo Giovine/Moratelli (6-2 6-4). Het was de tweede dubbelzege op rij voor Kerkhove - een week eerder won ze al in Glasgow - en de veertiende dubbeltitel in haar loopbaan. De Zeeuwen eisten zaterdag op het NK Sub top in Ermelo een hoofdrol op. Hans Peter Minderhoud uit Oosterbeek was, met de schimmelhengst Zanardi, de koning van het kampioenschap. De oud-inwoner van West- kapelle stuurde de Rubels-zoon in de Grand Prix, met de fraaie score van 72,319 procent, naar het goud. Jeanine Nieuwenhuis uit Se- rooskerke won het indoorkampioenschap U25. Ze pakte het goud met TC Athene, met de score van 72,692. Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen was met Esperanza (72,564) goed voor het zilver. Dinja van Liere, afkomstig uit Kapelle, veroverde in het ZZ-Zwaar met Haute Couture het goud. De uit Schore af komstige Laurens van Lieren won het zilver. Judoka Indy Godschalk pakte zaterdag in het Topsportcentrum in Almere haar zesde natio nale titel. De pas vijftienjarige Middelburgse was de sterkste op het NK onder 21 jaar. God schalk moest in Flevoland vier partijen ju doën. Achtereenvolgens versloeg ze Zhang, Supusepa, Maats en Cacomanolis. Dat ge beurde allemaal met een vol punt (ippon). Na haar zesde titel gaat Indy Godschalk komend weekeinde op jacht naar nummer zeven. In Den Haag staat voor de Zeeuwse dan het NK tot achttien jaar op het programma. Judo BOK Bosters In blessuretijd kreeg Roycel James gistermiddag dé kans om het eerste gelijkspel van Goes in de derde di visie te bewerkstelligen. Uit een hoekschop belandde de bal precies voor zijn voeten. ,,Ik dacht dat een tegenstander de bal weg zou kop pen. Daardoor zag ik het te laat.'' De inzet van de verdediger zeilde voor langs. De mogelijkheid schetste het ver schil tussen beide ploegen. ,,De eer ste kans die zij kregen, zat direct'', doelde Erwin Franse op de ope ningstreffer. Jop Dekker probeerde een middenvelder aan te spelen. Dat ging fout. De rechtsback van de bezoekers ging ervandoor en be diende Frank van der Heiden. De spits kwam slim voor Sherief Tawfik en tikte de 0-1 binnen. De thuisploeg en Quick waren op dat moment nog niet voor elkaars doel geweest. Beide trainers kozen voor een behouden aanpak. ,,Ik wilde de tegenstander verrassen'', verklaarde trainer Rogier Veenstra. Dat mislukte, want ook de bezoe kers zakten in. In de pauze moest Dekker het veld ruimen voor aan valler Ray Kroon. ,,We vielen terug op plan A, met drie aanvallers'', al dus Veenstra. ,,We voetbalden meer op de helft van de tegenstan der, zonder veel kansen te creëren.'' Goes noteerde in de 68ste mi nuut de eerste serieuze uitge speelde mogelijkheid. Invaller Hiep Nguyen bediende Franse aan de linkerkant van het strafschopge bied. De buitenspeler kapte naar binnen en schoot nipt over.De top- 1 Voortdurend hadden we het over de twee inhaalduels. Dat is er nu nog maar één scorer kwam nauwelijks in het stuk voor. De laatste weken is hij minder beslissend dan tijdens de start van het seizoen. Dit kalenderjaar vond hij slechts tweemaal het net. ,,In de wedstrijden dat ik scoorde, hadden we continu de bal'', verklaarde Franse. ,,In die duels waren we be ter en creëerden we veel kansen.'' Beslissend zijn Mede door de manier van voetbal len komt de buitenspeler nu spora disch in kansrijke posities terecht. ,,Normaal creëer ik kansen voor mezelf. Nu lukt dat minder. De ene mogelijkheid die ik krijg - zoals vandaag - moet erin. In deze fase "'ip-'-- BH TENNIS 'AARDENSPORT Hans Peter Minderhoud was in Ermelo de koning van het kampioenschap. foto anp JUDO Jasper Kleingeld, aanvoerder van korfbal ploeg Oranje Wit uit Dordrecht, is door de bond voor acht duels geschorst. In het duel met Swift ging hij onlangs boven op Middelbur ger Dylan Gillissen staan, die op de grond lag. De charge werd slechts bestraft met een gele kaart maar de beelden van de overtreding wer den in de dagen na de wedstrijd veel gedeeld op sociale media en ruimschoots door korfbal kenners becommentarieerd. De tuchtcommis- sie van het KNKV heeft Kleingeld nu voor acht duels geschorst. Adrie Noordijke uit Zierikzee pakte zilver op het NK libre derde klasse. Winnaar Willem Sie- bers uit Zelhem had een iets beter moyenne. Na de zesde ronde leidde de Zeeuw nog met twee punten voorsprong. Noordijke had in de finale genoeg aan een gelijkspel, maar verloor nipt met 66-70 van Sudeshkumar Bikha. 7 Judoka Sam van 't Wes- tende uit Vlis- singen werd bij het European Open in War schau zevende. Hij verloor in de kwartfinales en vervolgens ook zijn eerste par tij van de her kansingen. 3-1 De volleybal lers van Bok slikten tegen Voltena de tweede neder laag op rij. De Zeeuwse num mer zeven van de eerste klasse verloor met 3-1 (25-20, 25-23, 25-21, 22-25) van de op de derde plaats geklas seerde ploeg. 1 Robin Bosters schreef het open snel- schaakkampi oenschap van Middelburg op zijn naam. De speler van Schaakklub Souburg was ongenaakbaar. Jeroen Hekhuis en René Tig- gelman deel den de tweede plaats. Len Wolters Goes CM I O™** I Goes-Quick WJIWJ 1 0-1 38. Van der Heiden 74. Tawfik 1-1 1-2 84. Boshoff Opstellingen Muelmeester Puister Klap Ampong-Zweistra Tawfik Linnenbank Manuhuwa Van Hese James Van Zwieten de Blom Dekker Weissenberg 46. Kroon 90+2. Paardekoper Hollemans Boshoff De Winter 85. Duk - De Vlieger De Kruijf 65. Nguyen Van der Water Franse 81. Tjin-Asjoe Schalkwijk Kouwenhoven 82. De Kroo Van der Heiden - Erwin Franse Scheidsrechter: M.F.M.G Eijgelsheim Toeschouwers: 250 a H»* HM - I Fouten nekken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42