Visser snelt naar goud op 60 meter EK-indoor Federer behaalt in Dubai honderste toernooizege naar schaatsen, want de pijn slijt Ift 11 maandag 4 maart 2019 Pure overmacht. Niet of de foto. En dat na maar 60 meter sprinten, met onderweg vijf hekken van 84 centi meter hoog. Nadine Visser maakte indruk, gisteravond in haar gewon nen hordenfinale bij de EK indoor in het Schotse Glasgow. In 7,87 zette de 24-jarige Hoornse in de be ste Europese seizoenstijd een vol gende stap in haar loopbaan met een eerste internationale gouden plak. Een historische voor Neder land op de horden, 29 jaar na het zil ver voor Marjan Olyslager bij de EK in 1988. Op papier was het niet eens zo onlogisch dat het Wilhelmus door de Schotse Emirates Arena galmde. Vorig jaar bij de WK indoor in Bir mingham was Visser al de rapste Europese achter de Amerikanen Kendra Harrison en Christina Man ning. Dus favoriete in Glasgow, zo werd de van meerkamp naar hor den geswitchte atlete steeds voor gehouden. Die voorspelling maakte ze waar, want als een geschrokken kat stoof ze uit het startblok in de fi nale. In 7,87 verwees ze de Duitse Cindy Roleder (7,97) naar zilver en de Wit-Russische Elvira Herman (8,00) naar brons. Om daarna glun derend van genoegen met dat altijd guitige lachje een ereronde te hob belen over de piste in Glasgow, met een rood-wit-blauwe vlag om haar ranke schouders. Fans Het was de klapper van toch al een weekend Hollandse weelde. Een avond eerder raakten de meege reisde fans in de Schotse hoofdstad niet uitgeklapt, met vier plakken in amper een uur tijd. Dafne Schip pers sprak al over een 'speciale vibe' in het team, na haar zilver op de 60 meter. Even voor haar pakten Tony van Diepen en Lisanne de Witte immers al beiden brons op de 400 meter. En meteen na het zilver van Schippers was het wéér raak voor Nederland, toen Joris van Gool stuntte met brons op de kortste sprintdiscipline bij de mannen. Misschien nog wel mooier dan al dat eremetaal was de blijdschap op het gezicht van Schippers na haar verloren race. Tweede werd ze in 7,14, achter de sprintende Poolse tattoo-koningin Ewa Swoboda (7,09) die heel het seizoen al sneller is. Maar na een hobbelige seizoen saanloop en ook nog eens een val van de trap zag Schippers in haar beste race van dit seizoen veel aan knopingspunten. Dus was er opval lend veel ontlading bij de 26-jarige Utrechtse, die terug is bij haar oude coach Bart Bennema. ,,Dit heeft wat moeite gekost, maar ik ben blij dat ik hier ben en weer een medaille pak. Dit geeft me heel veel moed voor op de 100 en 200 meter. Ik voel weer dat de dingen goed gaan''. Dubai Tennisser Roger Federer heeft voor de honderdste keer een toernooi gewonnen. Hij be reikte die mijlpaal in Dubai, waar hij in de finale in iets meer dan een uur won van de Griekse be lofte Stefanos Tsitsipas. De 37-ja- rige Zwitser had daarvoor slechts twee sets nodig, 6-4 6-4. Alleen Jimmy Connors behaalde in het professionele tijdperk meer titels dan Federer. In de jaren ze ventig en tachtig boekte de legen darische Amerikaan 109 toernooi zeges. De Tsjech Ivan Lendl volgt met 94. ,,Dit is mooi,'' zei Federer, die twintig grandslamtitels achter zijn naam heeft staan. Voor de 'Fed Express' was het de achtste eind zege in Dubai, een record. Hij won er ook in 2003, 2004, 2005, 2007, 2012, 2014 en 2015. Twee keer ver loor hij de finale, in 2006 (tegen Rafael Nadal) en 2011 (tegen Novak Djokovic). Federer stond op 99 toernooize ges sinds hij vorig jaar oktober in zijn 'eigen' Basel had gewonnen. Tsitsipas was vorige week nog de beste in Marseille. Hij had op de Australian Open Federer uitge schakeld in de achtste finales. blemen verhinderden dat. ,,Ik had mijn lijf kapot gemaakt. Ik ver legde grenzen tot het niet meer ging. Ik had last van allerlei fy sieke problemen, maar niemand die wist wat het precies was, hoe we het onder controle moesten krijgen of behandelen. Dat is ont zettend frustrerend, zeker als je weet welk niveau je kon halen." Uiteindelijk stopte ze in 2015. Tot dit jaar keek ze niet naar schaatswedstrijden. ,,Maar sinds de afgelopen Olympische Spelen kijk ik meer en meer", zegt ze. Al bekent ze direct daarna van Gangneung alleen de uitslagen lijst te hebben gezien, de beelden liet ze aan zich voorbij gaan. ,,Hoe meer tijd eroverheen gaat, hoe makkelijker het wordt, dat wel. Ik ben inmiddels verhuisd en doe Ik ben meer gaan waarderen wat ik wél heb bereikt een master in Vancouver. Dat helpt om perspectief te zien en meer te gaan waarderen wat je wél bereikt hebt." Een van haar doelen was het wereldrecord op de 1500 meter verbeteren. Het staat sinds 2015 op naam van Heather Bergsma in 1.50,85. Nesbitt: ,,Ik heb al vaak te gen vrienden gezegd dat ik echt geloof dat het onder de 1.50 kan. Misschien aanstaand weekeinde in Salt Lake City. Ik denk dat Miho Takagi goede kans heeft met haar snelle eerste deel van de race. En Ireen Wüst. Ik weet dat zij de honger heeft naar een we reldrecord, dat ze er nog nooit een heeft gereden. Ze reed een waan zinnige tijd op de WK afstanden in Inzell. Haar moet je nooit uit vlakken." GO Zaterdag regende het al medail les voor Nederland bij de Euro pese indoorkampioenschappen in Glasgow. Gisteravond perfec tioneerde Nadine Visser de Hol landse oogst met goud op de 60 meter horden. Arjan Schouten Rotterdam/Glasgow -Christine Nesbitt (33) in titelstrijd Ireen Wüst is verbeten tijdens de 3000 meter. Ze was niet sterk genoeg om zich te mengen in de strijd om de wereldtitel. foto anp GLASGOW Nadine Visser zette een gouden kroon op het succesvolle EK-in- door voor Nederland. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39