met weelde van voorsprong omgaan Sadilek staat altijd klaar 5 energie direct n' maandag 4 maart 2019 BASISDEBUUT Een citaat na afloop van Pablo Rosario, vorige maand 22 jaar ge worden, zei veel over de huidige si tuatie bij PSV. ,,Het is mooi dat de jonge jongens het zo oppakken", aldus de 'routinier'. Daarmee doelde hij op Moham med Ihattaren (17) en de Tsjech Mi chal Sadiïek (19), die van Van Bom mel een plek in de basis kregen. Het talent van de soepel en snel spe lende creatieveling Ihattaren is zelfs door een snuffelstagiair in het scou- tingsvak niet te missen. Hij schonk het elftal ondanks zijn extreem jonge leeftijd rust en vertrouwen aan de bal en verloor zichzelf geen moment in overmoed of jeugdige bewijsdrang. Sadiïek speelde pre cies zoals hij dat in de jeugdelftallen van PSV al deed. Hij is klein van stuk, maar gooit zich met een krachtig lichaam overal tussen of voor en geeft elke ploeg een oppep per in de vorm van een portie vechtlust. Een voetballer met men taliteit als wapen, die er telkens weer een schep bovenop lijkt te doen en zaterdag in balbezit ook ac curaat en effectief was. Het zijn spelers voor de toekomst, die PSV zelfheeft opgeleid en grote namen als Gastón Pereiro en Érick Gutiérrez gewoon op de bank hou den. De internationals uit Uruguay en Mexico hadden het nakijken, ondanks de afwezigheid van Jorrit Hendrix. Met name voor 'Guti' was dat een hard gelag. Maandenlang keek de Latijns-Amerikaan uit naar zijn komst naar de eredivisie en de her eniging met zijn vriend Hirving Lozano, maar zijn eerste seizoen lijkt uit te lopen op een farce. Dat die bal al zo voorgezet mag wordenEn dat we dan met drie centrale verdedigers spelen en we laten ons zo foppen door één aan valler. Dat mag niet gebeuren." Slecht verdedigen Van der Gaag slaat met zijn rechter vuist hard in zijn linkerhand om aan te geven wat er had moeten ge beuren op dat moment. ,,Als je dat niet doet, dan gaat het nog mis. Al ga je met negen man verdedigen. Kun je het langer 0-1 houden, dan krijg je zelf steeds meer ruimtes. Daarom was in mijn ogen de 1-1 crucialer dan de 2-1." Zonder de naam van zijn doel man te gebruiken, laat Van der Gaag blijken dat hij Benjamin van Leer de 2-1 van Vitesse aanrekent. ,,Die jongen (Maikel van der Werff, red.) tilt de bal na een vrije trap drie meter voor de goal binnen. Buiten spel of niet, dat mag nooit." NAC ziet er de hele wedstrijd niet goed uit bij standaardsituaties van Vitesse. Al in de eerste vijf mi nuten ontsnappen de Bredanaars aan een tegentreffer uit een corner en een vrije trap. De eerste 2-1 van Met drie centrale verdedigers laten we ons foppen door één spits Vitesse - uit een cornerbal die vol gens de grensrechter achter is ge weest voordat Danilho Doekhi af werkt - wordt nog afgekeurd. Tot opluchting van Van Leer, die twij felend op de doellijn blijft staan. De 'echte' 2-1 valt dus na een vrije trap waarbij de doelman er opnieuw niet goed uitziet. Vier wisselingen Mogelijk heeft de wanorde in de NAC-defensie bij al die stilstaande momenten ook wat te maken met de vier wisselingen in de basiself ten opzichte van vorige week, toen FC Groningen in Breda op 0-0 werd gehouden. Twee noodgedwongen (Daan Klomp en Greg Leigh voor de geschorste Menno Koch en ge blesseerde Alex Gersbach); Mounir El Allouchi in plaats van Gervane Kastaneer is een tactische keuze om het krachtige middenveldblok van Vitesse beter te kunnen stui ten. En Gianluca Nijholt is 'ge woon' gepasseerd ten faveure van Arno Verschueren. Kort na de 2-1 stort NAC volledig in. Maar niet voordat het direct na de tweede Arnhemse treffer twee We kunnen het over de VAR hebben bij de 2-1, maar voor was de 1-1 het breekpunt dotten van kansen op 1-2 onbenut laat. Verdediger Klomp kopt op aangeven van Leigh op de lat, Mit chell te Vrede schiet in kansrijke positie recht op keeper Eduardo af. Het zijn de laatste tekenen van le ven van NAC onder het dichte dak van de Gelredome. Vlak voordat Daan Klomp met zijn tweede gele (en dus rode) kaart is afgemarcheerd, mag Alexander Büttner na een misverstand tussen Pele van Anholt en Van Leer de 3-1 maken, in de extra tijd bepaalt Matus Bero de eindstand geflat teerd op 4-1. Zuur voor NAC, want er was wel wat te halen in Arnhem. Het voor uitzicht voor Van der Gaag en co is ook al niet prettig: er wacht nu een uitduel bij PSV. GO weer onaantastbaar Voor Michal Sadilek (19) is het leven als voetballer vrij simpel. Niet winnen is geen optie en al helemaal niet na drie gelijke spelen op rij. En dus trapt de jonge Tsjech het gaspedaal elke wedstrijd vol in. ,,Ik vind het leuk om in de duels te komen en dan hon derd procent te geven", zei hij na Excelsior - PSV. Sadilek maakte zijn debuut in de basis en hield een goed gevoel over aan de 0-2 zege. ,,In de middag hoorde ik dat ik moest spelen omdat Jorrit (Hendrix, red.) er niet bij zou zijn." Sadilek kon aan de bak. ,,Ik ben er altijd klaar voor en wil mijn team helpen, of ik nou een minuut speel of negentig minuten. Natuurlijk voel je in het eerste elftal een andere druk." Tegen Excelsior was er weinig aan de hand voor PSV, dat snel scoorde en amper in de problemen kwam. „Alleen een paar standaardsituaties moesten we toestaan", zag Sadilek. ,,We hadden de wed strijd eerder moeten killen." -Mitchell van der Gaag, trainer Nogmaals Van der Gaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33