nachtmerrie II 3 Eerste Franse Feyenoorder Voetbal doe je omdat je het leuk vindt. Speel voor je plezier Dat ik zo aan de wedstrijd begon, doet pijn Utrecht over Heracles heen Tachtig zeges Van den Brom Groningen zet opmars voort loren halve finale tegen Ajax en de grote achterstand op PSV en Ajax, het ligt allemaal zwaar op de maag in Rotterdam. De fans juichten vooral voor de invallers Joris Delle, Orkun Kökcü en Luis Sinisterra. Alsof ze op de tribunes meer dan ooit snakken naar nieuwe gezich ten. ,,Alle clubs willen zich vanaf fe bruari richten op een finale'', re ageert Van Persie. ,,Dat zijn er elk jaar maar twee. Is het zo dat voor al die andere ploegen het om niks meer gaat? We moeten verder. Dat zijn we verplicht naar de mensen die hier keer op keer komen.'' De routinier stelt de factor ple zier centraal. ,,Want voetbal doe je omdat je het leuk vindt'', zegt hij. ,,Speel voor je plezier, combineer, probeer doelpunten te maken. Daar gaat het om. Natuurlijk wil je graag om de prijzen spelen, maar dat is niet elk jaar zo. Je verliest va ker dan je wint. Daar moet je als sportman mee omgaan. De neder laag tegen Ajax kwam hard aan. We moeten verder en dat gaan we doen. Nog tien wedstrijden. Dan is het voor mij voorbij.'' JORIS DELLE Adrie Koster had voor andere opties kunnen kiezen om het ge mis van Peters op te vangen. De trainer oordeelde echter dat Van den Bogert er klaar voor was. „De buteren is altijd spannend", zei de Zeeuw, die de speler uit de wind hield. ,,Dat we zo snel met 2-0 ach ter kwamen, had andere oorzaken. De verdediging en het middenveld speelden te ver uit elkaar. Vooral Vlap profiteerde daarvan door slim tussen de linies te lopen." Het werd daardoor onduidelijk of de enige Fries bij de Friezen een prooi voor Van den Bogert of Pol Llonch moest zijn. ,,Voor de rust coachten de spelers elkaar ook veel te weinig", zei Koster. ,,Na de rust toonden we karakter en veer kracht. We kregen zelfs met een man minder voldoende kansen op de 3-3." Het kwam geen moment in Koster op om Van den Bogert te wisselen. Die was daar heel dank baar voor. Want met Willem II herstelde ook de verdediger zich in de tweede helft. Door de rode kaart voor Thomas Meissner stag neerde de Tilburgse inhaalrace even, die met treffers van Alexan- der Isak en Vangelis Pavlidis na de rust begonnen was. De Duitser at taqueerde bijna op het midden veld onnodig Sam Lammers met een tackle van achteren. Daardoor krijgt Van den Bogert zaterdag thuis tegen De Graaf schap mogelijk een nieuwe kans. Meissner en Freek Heerkens zijn dan geschorst. ,,Ik weet nu veel be ter wat er van me verwacht wordt", zei de verdediger. rMïïreni- maandag 4 maart 2019 GO Het begin van de hattrick: Robin van Persie glijdt de 1-0 binnen tegen FC Emmen, Kjell Scherpen is verslagen. foto pim ras —Robin van Persie (35) Feyenoord heeft weer een doelman geblesseerd zien afhaken. Kenneth Vermeer moest zich in de thuiswed strijd tegen FC Emmen kort voor rust laten vervangen. De 33-jarige Amsterdammer, die de afgelopen weken de ge blesseerde Justin Bijlow ver ving, had veel last na een bot sing met spits Sven Braken en kon niet verder. Vermeer werd afgelost door Joris Delle, de derde keeper in de selectie van trainer Gio vanni van Bronckhorst. De 28- jarige debutant, die de laatste twee jaar voor NEC uitkwam, is de eerste Franse speler voor Feyenoord. Bijlow liep in de eerste wed strijd na de winterstop tegen PEC Zwolle een breuk in zijn linkervoet op. Hij wordt over een paar weken terug ver wacht. Vermeer maakte de af gelopen weken een goede in druk en werd al in verband gebracht met een terugkeer in de selectie van Oranje. Verdediger Victor van den Bogert kende een ongelukkig competi tiedebuut bij Willem II. foto bsr/soccrates -Victor van den Bogert (19) EREDIVISIE FC Utrecht heeft de zesde plaats in de eredivisie overgenomen van Heracles Almelo. De ploeg van trainer Dick Ad vocaat deed dat door de onderlinge ontmoeting op het kunstgras in het Pol man Stadion met 1-5 te winnen. Heracles speelde de tweede helft met een man minder, omdat Jesper Drost vlak voor rust op ad vies van de VAR met rood van het veld werd gestuurd door Christaan Bax. De thuisclub raakte voor het rustsignaal ook nog top schutter Kristoffer Peter son kwijt, die een gebroken neus opliep na een kopduel met Willem Janssen. EREDIVISIE John van den Brom (foto), volgend sei zoen actief bij FC Utrecht, vierde tegen Fortuna Sit- tard (4-2) zijn tachtigste competitiezege als trainer van AZ. Hij evenaarde Louis van Gaal. Alleen Georg Kessler (87 duels) won vaker in de eredivisie met de club uit Alkmaar. De overwinning op de Lim burgers kwam niet zonder slag of stoot tot stand. AZ kwam in de eerste helft zelfs op achterstand (1-2). In de tweede helft stelde de thuisploeg al snel orde op zaken. AZ blijft zo in de race voor de derde plek, de enige 'prijs' die de ploeg nog rest na de bekeruit schakeling tegen Willem II. EREDIVISIE FC Groningen heeft de opmars doorgezet tegen VVV-Venlo: 3-2. De ploeg van trainer Danny Buijs was voor de winter stop met vijftien punten nog een degradatiekandi daat, maar pakte dit jaar al zestien punten en is daar door opgerukt naar de achtste plaats. VVV, dat maar één van de laatste zes duels won, moest bijna een uur met tien man spe len. Op advies van de VAR kreeg Moreno Rutten rood voor een trap op de enkel van Tim Handwerker. De Limburgse ploeg hield lang stand tegen Groningen, dat in Iliass Bel Hassani de matchwinnaar in huis had. - v Van Persie positief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31