jouw vacature financieel of logistiek direct zichtbaar bij het juiste publiek. nationale vacaturebank MEDIA CULTUUR 23 Op zoek naar een nieuwe medewerker? Plaats jouw vacature binnen 5 minuten. maandag 4 maart 2019 Omdat platenlabel Spinnin' (dat on der meer de hit Animals van Martin Garrix uitbracht) meekijkt, worden de liedjes inmiddels veel gerichter geschreven. ,,De eerste keer hadden we na afloop een hele stapel songs voor wie we allemaal nog artiesten moesten zoeken'', zegt Determeijer. ,,Nu proberen we de schrijvers meer te sturen. We merken bijvoorbeeld dat samples, herkenbare stukjes mu ziek uit andere hits, nu erg populair zijn. Daarom vragen we onze produ cers die in te zetten.'' Bestelling Het schrijven van songs op bestelling is een industrie waar in de schaduw van de spotlights miljoenen omgaan. Vorig jaar 'exporteerden' Neder landse componisten voor 22,5 mil joen euro aan rechten op hun liedjes naar het buitenland. Waar speuren de hitdetectives pre cies naar deze dagen? Wat maakt een nummer tot een succesnummer? Er zijn enkele wetmatigheden, zegt Ombach. ,,Je moet voorkomen dat mensen op Spotify het volgende liedje aanklikken. Dus moet er snel een hook zijn. Het liefst binnen een paar seconden.'' Maar uiteindelijk draait het om hun gevoel, zegt Determeijer. ,,Als je alle studio's langs bent gegaan, is het liedje dat je nog neuriet als je achter je bureau gaat zitten, meestal het goede.'' Inmiddels staat Geusebroek alweer achter de microfoon in de studio ruimte. In een decor van lege cola blikjes, snoeppapiertjes en overblijf selen van een pak stroopwafels zingt hij het refrein: I gotta let you go-go-go- go-go. ,,Een lied over twee geliefden die ondanks de mismatch totaal ver slaafd aan elkaar zijn'', legt Dreesde uit. Dromen Gaandeweg wordt besloten dat de stem van Martijn Jasper beter bij dat tumultueuze verhaal past. Na zijn eerste take stuitert Dreesde op zijn stoel. ,,Dit is hard, Martijn! Dat hoor je toch zelf ook wel?'' In sprinttempo plakt hij de juiste stukjes opname aan elkaar. Het resultaat klinkt als een lied dat je deze dagen bovenaan de hitlijsten hoort. Geusebroek: ,,Je moet ook durven dromen. Misschien hoort Justin Bieber dit liedje straks en denkt hij: Ja! Deze ga ik opne men!'' Hits uit het Music AllStars schrijverskamp tien jaar lager. Tijdens het zoge noemde Writing Camp van muziek uitgeverij Music AllStars en platenla bel Spinnin' Records wordt het stu diocomplex een week lang bevolkt door een nieuwe generatie hitcom ponisten op dancegebied. Ze komen behalve uit Nederland (Willie War taal van de Jeugd van Tegenwoordig was erbij; voormalig Rigby-voorman Christon Kloosterboer tuurt in een aanpalende studio naar een laptopje) uit Zweden, Italië, Engeland, Frank- rijk en Rusland. Ze dragen mutsjes, gerafelde spijkeroverhemden, slob berende T-shirts en witte sportsok- ken in hun sneakers. Het is na vijf jaar de tiende editie van het componistenkampement. Deze uitvoering begon maandag on der gunstig gesternte: de tijdens de vorige samenkomst geschreven song Say Something van deejayduo Lucas Steve is de week ervoor uitgeroepen tot dance smash bij radiostation 538. De credits vermelden vijf verschil- lende songschrijvers. Een logisch aantal, zegt Oscar Ombach die samen met collega Daan Determeijer na mens Music AllStars de opnames be geleidt. Zij zullen de oogst van de week later onder de aandacht bren gen (pitchen, in vakjargon) van de megasterren van deze wereld. Want hoewel veel van de aanwezige com ponisten zelf ook muziek uitbrengen, betekent een track op het album van een artiest met mondiale reikwijdte pas echt de financiële bull's-eye. nu tijdelijk 2e plaatsing gratis! Vamonos - Kriss Kross Amsterdam Ally Brooke Weekend Love - Sophie Francis Good Life - Oliver Heldens Ida Corr Say Something - Lucas Steve Give it Up - Mike Williams M Boven: Xerxes Naseri en Moa Pettersson Ham- mar laten hun laptops schallen. Onder: Martijn Jasper en Leon Bolier werken aan I Gotta Let You Go. FOTO'S LIN WOLDENDORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23