ft boldBrmEin.nl Voor fantastische reizen! boldErman.nl EUWS 11 m. INTERVIEW KHADIJA ARIB Voor Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib (58) is de invoering van het vrouwenkiesrecht iets om bij stil te staan. Een gesprek in zeven steekwoorden in de week van Internationale Vrouwendag. 6 Met wat ik wel of niet geloof heeft niemand iets te maken maandag 4 maart 2019 Vrouwenkiesrecht ,,Twee jaar geleden had Ronald Plasterk als minister van Binnen landse Zaken bedacht om honderd jaar kiesrecht te vieren. De Ridder zaal was al gereserveerd. Ik wei gerde. In 1917 was er helemaal geen algemeen kiesrecht, de vrouwen mochten niet meedoen. Plasterk was boos, maar ik dacht: we doen het met z'n allen of we doen het niet. Gelukkig kreeg ik steun van mijn collega in de Eerste Kamer, Ankie Broekers-Knol. Honderd jaar vrouwenkiesrecht wordt niet echt groots gevierd. In de Kamer hebben we een buste neergezet van Suze Groeneweg, het eerste vrouwelijke Kamerlid. Dat was er nog niet, terwijl het gebouw vol staat met beelden van mannen.'' Sabra plant die alles overleeft: droogte, regen, hitte en kou. En de naam van mijn dochter. Ik was erg betrokken bij Sabra en Shatila, de Palestijnse vluchtelingenkampen in Beiroet, waar falangisten in 1982 een bloedbad aanrichtten. Dat heeft me zo geraakt. Ze draagt de naam met trots. Via haar heb ik drie kleinkinderen. Heerlijk. Het dwingt me een normaal leven te leiden wanneer ze bij me zijn. Aan het einde van de dag kun je me opvegen.'' Schiedam de bus te nemen van de Rotter damse wijk Het Oude Noorden naar het troosteloze Schiedam. Daar werkten ze in een wasserij, mijn moeder als naaister. Ik kan me van het vakantiewerk dat ik er deed nog goed de vieze lakens uit de ziekenhuizen herinneren. Het was er bloedheet. Ik moest met stoommachines wasgoed persen, maar mijn vader zat op de afdeling waar de vuile was werd geselec teerd. Ontlasting, bloed, alles zat ertussen. En denk maar niet dat je beschermende kleding had.'' George Clooney voorzitter werd, heb ik gezegd dat ik graag alle staatshoofden wil ontvangen, maar liever George Clooney de hand schud dan de Marokkaanse koning. Twee weken later kwam hij naar Amsterdam, maar moest ik naar de Kamer. Een mooie man, hoor. Met een prach tige vrouw, de mensenrechten advocaat Amal Clooney. Die is veel interessanter.'' Omgangsvormen maar soms lopen de emoties in de Kamer te hoog op. Dan zitten die mannen elkaar de maat te nemen. Wat me werkelijk zorgen baart, zijn de filmpjes die Denk maakt van collega's, waarin halve waar heden worden getoond. Ze hebben het ook bij mij gedaan. Je wilt niet weten wat voor bagger je over je heen krijgt. Ik spreek ze erop aan, maar dan moet je wel voor rede vatbaar zijn. Dat is niet iedereen. Terwijl: een beetje zelfreflectie, daar ga je echt niet dood aan.'' Koran ,,Het was een discussie onder mijn voorganger: of de Koran ook op de voorzitterstafel moest staan, naast de Bijbel. Ik heb geen idee wat er allemaal staat en hoe het daar terecht is gekomen. Het enige wat ik altijd bij me heb, is het reglement van orde. Met wat ik wel of niet geloof, heeft niemand iets te maken.'' Dienstauto ,,Op de dag dat ik was benoemd als Kamervoorzitter, stond ik op station Amsterdam Lelylaan op de trein te wachten, toen ik me realiseerde dat ik een dienstauto had. Die stond voor mijn huis. Ik ging maar snel terug met lijn 17. Alle collega's mogen meerijden, of het nou Martin Bosma of Thierry Baudet is. Gezellig. Dan praten we over de kinderen, over vakanties of over collega's. Ik zet ze voor de deur af. Tenminste, als ze uit Amsterdam komen, want ik ga ze niet naar Limburg brengen.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Hoogtepunten van de Harz (Van der Valk Hotel) 8 dagen Harrachov en het Reuzengebergte 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 12 dagen Rondreis Kroatië GO 'Van zelfreflectie ga je echt niet dood' Marcel Wiegman ,,De naam van een cactus, een ,,Mijn vader en moeder stonden elke nacht om 04.00 uur op om ,,Het is er nog steeds niet van gekomen, haha. Toen ik Kamer- ,,Ik ben niet van de school dat iedereen zich moet inhouden, Vertrekdata: 22 april 13 mei HO juni !8 juli/19 aug/9.23,30 septetc v.a. slechts Vertrekdata: 8,15,22,29 april 6,13,20 mei/24 juni1, 8 juli etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S AN VR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 15 april 127 mei 110 juni/1,22 juli/26 aug/2 septetc Vertrekdata:4,18 mei/1,15,29 juni I Vertrekdata: 8,22 april/6,20 mei/ 13,27juli10,24 aug/7,21 sept. I 3,17juni1,15,29 juli12 aug etc. Vertrekdata: 15,29 april 13,27 mei 10,24 juni 8 juli 119 aug etc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11