Op de kast gejaagd p*a OPEN! Vlissingen blijft de minst veilige gemeente van de provincie cfk regionale nieuws JOL Met explosies op zoek naar aardwarmte Vandaag bij deze krant Walcheren De column over Zeeland van Marcel van Roosmalen in NRCheeft veel emoties losgemaakt. In eerste instantie bij Paskal Jakobsen, maar velen haakten hierbij aan. Cabaretière Katinka Polderman snapt dat wel. ,,Ik voel me ook op de kast gejaagd als mensen iets vervelends zeggen over Zeeland. Zeker als het niet klopt." In heel Nederland vinden ondergrondse ontploffingen plaats Zondag a.s. Ondanks de dalende criminaliteit doet Zeeland het deze keer minder goed in de Misdaadmeter, de jaar lijkse ranglijst van onveilige ge meenten. Elf van de dertien ge meenten staan hoger dan vorig jaar. Dat komt vooral doordat het aantal misdrijven elders vaak nog iets sneller afnam. Vlissingen blijft de minst veilige gemeente van Zeeland. Zij stijgt van de 65ste naar de 40ste plaats. Ook Goes - van plaats 67 naar 48 - komt de top-50 binnen. Noord-Be veland ging van de 130ste naar de 61ste plaats. Borsele Borsele hoort bij de tien veiligste gemeenten van het land, met een 341ste plaats. Hulst doet het deze keer opvallend goed: zij daalde 72 plaatsen (van 156 naar 228) en zag het aantal aangiften met 32 procent afnemen. Het aantal straatroven ging er van tien naar nul. Net als in de rest van het land daalde in Vlissingen het aantal aan giften op de tien veelvoorkomende delicten die meetellen voor de Mis daadmeter. Maar een aantal delic ten dat zwaar meeweegt in de ranglijst, vanwege de grote impact op de slachtoffers, nam er toe. Zo steeg het aantal woninginbra ken van 53 naar 83. Ter vergelijking: in 2015 waren dat er nog 252. Het aantal straatroven verdubbelde in 2018, van 7 naar 15. Bovendien wa ren er meer gevallen van bedrei ging (van 94 naar 109). Ook in Goes waren er meer inbraken en bedrei gingen. Zakkenrollerij Over heel Zeeland bekeken daalde het aantal inbraken met 13 procent, het aantal autokraken met 8 pro cent, het aantal autodiefstallen met 26 procent, het aantal gevallen van zakkenrollerij met 25 procent en het aantal vernielingen met 17 pro cent. Op de tien delicten die mee tellen ging het totale aantal aangif ten vorig jaar van 4703 naar 4209. Sinds 2012 is dat gehalveerd. Vooral door het aantal bedrei gingen komt Zeeland in de eind- score minder goed uit de bus dan vorig jaar. Vorig jaar liep dat aantal op van 526 naar 586. In 2016 waren dat er nog 636. Zeker in gemeenten met veel toeristen en/of uitgaanscentra ligt het aantal bedreigingen relatief hoog, maar elders in de provincie is dat juist weer laag. De top 10 van de achttiende edi tie van de Misdaadmeter telt vier gemeenten uit Limburg. Naast Heerlen en Maastricht, die vorig jaar ook bij de tien onveiligste ge meenten stonden, zijn dat Sittard- Geleen en Roermond. Amsterdam is opnieuw de on veiligste gemeente van Nederland. Dinkelland in Twente is het vei ligst. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl zaterdag 2 maart 2019 Nieuwsmedia 1688 ZEELAND 2 P3 FOTO KRIJN VAN NOORDWIJK LOODS Misdaad in Zeeland daalt De criminaliteit in Zeeland blijft fors afnemen. Vorig jaar daalde het aantal aangiften van de voornaamste misdrijven met 11 procent. Alleen het aantal be dreigingen nam toe. Rolf Bosboom Vlissingen Columnist Özcan Akyol bezoekt briefschrijvers van deze krant. Vandaag aflevering 4 op de site en in de app. 11°C Natte pzc.nl perioden Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1