NYNKEDEJONG Conducteurs in België bedreigd via hun naamplaatje 6 Met bestemmingen in meer dan 100 Idiiden^^ zorgen we dat u altijd vól inspiratie wèer thuiskomt Column Het leek een goed idee, een naam plaatje voor al het rijdend perso neel van de Belgische spoorwe gen NMBS. Noodzakelijk voor het uitschrijven van boetes. En daar bij, een beetje persoonlijk contact met de reiziger zou geen kwaad kunnen. Dat laatste blijkt in de praktijk niet op te gaan. Integendeel, con troleurs en conducteurs willen er zo snel mogelijk vanaf. Ze werden verplicht hun naam op hun uni form te dragen, anders zouden ze volgens het ministerie van Bin nenlandse Zaken geen boetes meer kunnen uitschrijven. Waar de spoorvakbond al voor waarschuwde, gebeurde: veron gelijkte of hufterige treinpassa- giers wisten de betreffende spoorwegbeambte vlot op te spo ren via sociale media. Vervolgens kwam het tot scheldpartijen. In de meeste gevallen bleef het bij verwensingen, maar er werden ook doodsbedreigingen geuit. Volgens de Vlaamse spoorvak bonden kon je erop wachten. ,,We hadden vanaf de eerste dag ge waarschuwd voor problemen. Vandaar opnieuw een oproep tot gezond boerenverstand bij de be leidsmensen: vervang die naam op de badge door een uniek num mer. Zo is achteraf nog altijd te achterhalen welke treinbegelei der welke boete uitschreef, maar i Spoorvakbonden waarschuwden hier al vroeg voor hoeven onze medewerkers geen represailles te vrezen tegen hen zelf ofhun familie'', aldus ACOD- vakbondssecretaris Gunther Blauwens in de Vlaamse media. Ook de Belgische spoorwegen voelden de bui hangen, maar vol gens een woordvoerder was het juridisch niet mogelijk een boete uit te schrijven zonder identifica tie van de controleur. De bonden eisen nu dat spoorwegpersoneel hiervan wordt vrijgesteld. In Ne derland worden in de trein geen naamplaatjes gedragen. Mijn dochter wil voetballer worden. Dat komt door de voetbalplaatjes-spaaractie van een grote supermarkt. Vooral de Oranje Leeuwinnen waren fa voriet, en dan vooral Vivianne Miedema, door mijn dochter ver basterd tot iets dat klinkt als 'Viva- mama Minima'. Door die voetbalplaatjes leert mijn dochter van jongs af aan dat ook meisjes voetballer kunnen worden, en dus wil zij net als haarvriend Mats sli dings maken, theatraal ter aarde storten wan neer ze door hem om ver wordt gebeukt en luid 'doelpunt' roepen wanneer ze de bal hard wegschopt. Ik moest daaraan denken toen ik de nieuwe re clame van Nike bekeek, waarin ze 'gek' gedrag van vrouwelijke sporters benoe men. Vrouwen die willen bok- Ik vind die nieuwe reclame van Nike gewoon een gave commercial die iets doen wat ik vijftien jaar geleden nog 'gek' vond. Toen ging je als meisje niet zo snel op voet bal, en toen vonden we het alle maal nog normaal dat na je zwan gerschap je actieve sportcarrière voorbij was. Toen vond ik vrou wen die boksten gaaf, maar raar. En nu boksen er zoveel vrouwen dat ik binnen mijn vriendenkring de tel ben kwijtgeraakt. En het grappige is: de ondertitel die Nike nu nog bij deze reclame zet, hoeft er over tien jaar al niet meer onder. Mijn dochter gaat al deze zaken niet meer gek vinden, omdat zij dan genoeg voorbeeld vrouwen kent die al die barrières al voor haar hebben geslecht. Voor haar is het nu al volkomen logisch dat je als meisje voetballer kunt worden. Die staan immers ook op voetbalplaatjes. sen, vrouwen die samen met man nen willen sporten, vrouwen die in hijab sporten, vrouwen die bin nen de sport voor gelijke rechten strijden. Met als ondertitel: it's only crazy until you do it. Zodra je het gewoon doét, wordt het normaal. Naast bewondering oogstte Nike natuurlijk ook kritiek met deze reclame. Hij zou man-on vriendelijk zijn, vonden sommige mannen. En het zou een oppor tunistische actie zijn om fe minisme commercieel uit te buiten, zo stelden som mige vrouwen. vrouwen tegen wie ik op kijk en waar ik iets van kan leren. En ja, dat zijn alle maal vrouwen Kras.nl/55350 Kras.nl/22127 Autovakantie Prachtig Luxemburg Singlereis Kroatische Rivièra Zonvakantie Malta Rondreis Zeecruise Caribische Parels vrijdag 1 maart 2019 GO ^0 @Nynke Vivamama Minima Belgisch treinpersoneel wordt via sociale media al enkele maanden bedreigd sinds hun naam zichtbaar is op het uni form. Daar zitten zelfs doods bedreigingen bij van veronge lijkte passagiers. Bob van Huët Rotterdam/Brussel Ik vind het gewoon een gave commercial, met Prijzen per persoon o.b.v. 2. personen exclusief service bijdrage (cruise), reserveringskostei lamiteitenfonds Grand Tour Ierland Prachtig gelegen hotel aan de Sure Inclusief toegang tot de wellness Klantbeoordeling 9,5 Zon, zee, cultuur en gezelligheid Beleef samen o.a. Plitvice Meren 1-pers.kamer in hotel aan de kust Bewonder exotische eilanden Geniet van parelwitte stranden Inclusief vliegreis en transfers Inclusief ontbijt Prachtig uitzicht over de baai In het populaire St. Julian's Ruige kliffen en gezellige pubs Dublin, Ring of Kerry Belfast Klantbeoordeling 8/4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6