Doek valt definitief voor Finlandcircuit AMZ 7 Woning op locatie van Rozenhofje lunnel Innovatieweg INFRASTRUCTUUR NIEUWE MAATREGELEN Een scala aan maatregelen moet voorkomen dat het verkeer van en naar Dow en het nieuwe bedrijventerrein Maintenance Valuepark verder vastloopt. 'Maar', stelt provinciebestuurder Harry van der Maas, 'nieuwe infrastructuur is niet genoeg'. Dat gezegd, onthulde Van der Maas met vier part ners gisterochtend een bouwbord bij de Com municatieboerderij van Dow. De provincie, de gemeente Terneu zen, de NV Westerscheldetunnel, Dow en het Valuepark Terneuzen (Dow en North Sea Port) leggen er gebroederlijk een fietstunneltje aan. Ze hoesten samen de investe ringskosten op. Het fietstunneltje komt onder de Innovatieweg, dé toegangsweg tot het Maintenance Valuepark. Fietsers die naar het Valuepark of Dow rijden, moeten die weg nu oversteken. Zonder voorrang. Sommige automobilisten zijn zo vriendelijk even te stoppen, maar dat geeft oponthoud en schept verwarring. „Kortom", aldus gede puteerde Van der Maas, ,,dit is de beste oplossing voor de veiligheid en verkeersdoorstroming." Het is een begin, dat fietstunnel- tje, of eigenlijk een vervolg op eer dere maatregelen. Zo is de calami- teitenweg aan de westkant van Dow, richting Biervliet, in de och tend- en avondspits opengesteld. Dit heeft de druk op de Wester- scheldetunnelweg vanaf de Sluis kiltunnel verlicht. Gevaarlijke file vorming op de rechterrijbaan is flink afgenomen. ,,Wellicht kan de calamiteitenweg de hele dag open", suggereerde Neldes Hove- stad van Dow Terneuzen. De calamiteitenweg ligt er, dus is het logisch die goed te gebrui ken. Zo zijn er meer maatregelen waarvoor de asfaltmachines niet op pad hoeven. Op korte termijn is de aanleg van nieuwe wegen ook niet te regelen, terwijl de opening van het nieuwe hoofdkantoor van Dow op het Maintenance Value park met zo'n elfhonderd werk plekken al in april is. Meer creati- Meer creativiteit is nodig. Denk aan flexibele werktijden en carpoolen viteit is nodig. Geerten van Dijk, directeur Valuepark Terneuzen, noemde een serie oplossingen. Om te beginnen: flexibele arbeids tijden. ,,Wie dat wil, kan om 6.00 uur al beginnen in het Dow- hoofdkantoor, in overleg met z'n teamleider." In de ochtend- en middagspits gaan vaker bussen van Connexxion rijden tussen het busstation Terneuzen en het Maintenance Valuepark. Dow blijft het fietsgebruik stimuleren met een fiscaal aantrekkelijk fiet- senplan. En tenslotte heeft het heeft zich aangesloten bij carpool- systeem Toogethr. Honderden medewerkers doen mee. Blijft staan dat van tevoren toch duidelijk was dat de verkeersaf wikkeling bij het Maintenance Va luepark en Dow een probleem zou worden? Van Dijk vindt dat iets te gemakkelijk. De eerste fase van het bedrijventerrein is vanaf 2016 veel sneller volgelopen dan gedacht. En bedrijven als Engie en SPIE heb ben er hun regiokantoren geves tigd, waardoor er meer mensen werken. Het fietstunneltje zal er overigens snel zijn. Het werk eraan moet voor de zomer gereed zijn. KLOOSTERZANDE Op de plaats van het voormalige Ro- zenhofje in Kloosterzande komt één woning. Een kavel voor maximaal acht garage boxen krijgt een nieuwe in vulling. Het Rozenhofje was jarenlang een schooltje en daarna het onderkomen van de plaatselijke KBO. Toen het gebouwtje na leegstand ver pauperde, is het in 2017 ge sloopt. Voor het braaklig gende terrein is nu een be stemming gekozen; een wo ning met uitzicht op de vijver en ruimte voor garages. Beide kavels worden verkocht door de gemeente Hulst. Harmen van der Werf Westdorpe Sloop- en recyclingbedrijf Beelen, eigenaar van de grond, heeft het terrein nodig voor uitbreiding van de werkzaamheden. Stichting Fin- landcircuit had tot oktober dit jaar een gebruiksovereenkomst voor het circuit, maar die is door Beelen opengebroken, laat secretaris en vice-voorzitter Marijke Hemelsoet weten. Al jaren stond het voortbe staan van het Finlandcircuit ter dis cussie. Het moest in 2013 verhuizen van de oude locatie aan de Finland weg, nadat dit door Beelen was ge kocht. Een kleiner terrein, ook aan de Finlandweg, kon een jaar later tijdelijk in gebruik worden geno men. Het is uitstel van executie ge bleken. Stichting Finlandcircuit blijft zoeken naar een andere plek. ,,Het is lastig, maar we geven de moed niet op", meldt Hemelsoet strijd baar. Eén van de mooiste activiteiten op het circuit was elk jaar de Special Day voor mensen met een lichame lijke en/of verstandelijke beper king. Keukenhof vr 5-4, wo 24-4, do 2-5 €43,-- Maastricht Diverse data 36,- Musical Mamma Mia! za 20-4 &za 18-5 €98,- Musical The Lion King zo 21-4, vr 31-5, za 29-6 98,-- Libelle Zomerweek Dagtocht Delft Scheveningen Beverwijkse Bazaar za 9-3 &za 12-10 €36,- vrijdag 1 maart 2019 VL Fietstunneltje voor de zomer gereed Harmen van der Werf Terneuzen -Geerten van Dijk, directeur Valuepark Terneuzen Het doek is definitief gevallen voor het Finlandcircuit op de Axelse Vlakte. Motorcrossers kunnen er morgen voor het laatst hun rondjes rijden. ^®rne<4fe «2BA Provincie Zeeland [3 BudgetBusters.nl Het bord met de aankondiging van de aanleg van de f ietstunnel wordt onthuld. foto peter nicolai Beleefde sfeer van begin jaren'70 met het Flower Power thema! Een geliefde winkelstad! Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Na 18 jaar nog altijd één van de populairste musicals ter wereld Hétvriendinnenfeestvan deze zomer! do 23-5, za 25-5, ma 27-5 Inclusief ticket €48,-- (alleen vervoer 34,--) Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl Verzorgde dag met bezoek aan de stad van Delfts blauw en de boulevard van Scheveningen di 16 april €74,- Europa's grootste overdekte markt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54