Voor honderdste keer treinen ruilen in Heinkenszand 6 Analyse De Marconistraat, bij de woonboulevard, was aan het begin van de eeuw nog een brede weg. Toen al gold er éénrichtingsverkeer, maar dat werd door veel automobilisten ge negeerd, met soms gevaarlijke si tuaties tot gevolg. Bijna iedereen was het erover eens dat de straat een andere inrichting moest krij gen, maar de manier waarop dat gebeurde, kon op minder instem ming rekenen. Minirotondes Sinds de herinrichting slingeren fietsers van de ene naar de andere kant van de versmalde straat, waarbij ze twee keer een miniro- tonde moeten oversteken. Veel fietsers vonden meteen dat het slingerende fietspad een onding was en ook in de gemeenteraad klonk kritiek. De VVD vroeg zich af of het ontwerp misschien ge maakt was door een artiest in plaats van een verkeersdeskun- dige. Ook andere partijen spuw den hun gal. Toenmalig wethouder Charles Linssen oordeelde dat mensen nog moesten wennen aan de nieuwe inrichting. Het was vol gens hem echt veiliger geworden. Een vertegenwoordiger van inge nieursbureau Royal Haskoning, dat bij het project betrokken was, deed er nog een schepje bovenop door te voorspellen dat deskundi gen uit heel Europa de Marconi straat zouden komen bekijken. Hij liet zelfs optekenen een lijstje te hebben van meer straten in Goes die wel zo'n ontwerp konden ge bruiken. De deskundigen uit Eu ropa zijn nooit gekomen en een vergelijkbaar slingerfietspad is nergens anders in de stad te vin den. Voorrang Om de situatie iets te verbeteren, hebben fietsers later voorrang ge kregen op de rotondes, maar een door de raad afgedwongen on derzoek naar de mogelijkheden voor een fietspad aan één kant van de weg leidde tot niets. Veel fiet sers mopperen een kleine vijftien jaar na dato nog steeds over de verkeerssituatie. Voor de meeste automobilisten is bovendien nog altijd niet duidelijk hoe ze de kleine rotondes moeten passeren. In het midden ervan liggen kleine cirkeltjes met kinderkopjes. De één rijdt daar keurig omheen, de ander gaat er dwars overheen. Het huidige college lijkt in te zien dat de inrichting van de straat niet toekomstbestendig is. In een deze week gepresenteerde schets voor het 'nieuwe' Marconigebied zijn de minirotondes en het slin gerfietspad verdwenen. Over een paar jaar ziet de straat er waar schijnlijk heel anders uit. Gezien de reacties op de sociale media komt dat voor de meeste mensen geen moment te vroeg. Heinkenszand Van 't Veen, zelf ook een liefhebber van modelspoorbanen, begon des tijds met de beurs, omdat er in de omgeving nog niet zoiets was. Het bleek een schot in de roos. In 1995 was het evenement dermate ge groeid dat het dorpshuis in 's-Heer Hendrikskinderen niet groot ge noeg meer was. Nadat de ruilbeurs acht jaar lang in Kapelle was gehou den, vormt De Stenge in Heinkens zand sinds 2003 het decor. Waar de eerste editie nog zo'n tien deelnemers telde, zijn dat er nu meestal zo'n 25. Daar komen de vele tientallen bezoekers nog eens bij. Aangezien de beurs vier keer per jaar wordt gehouden en veel deel nemers (bijna) altijd van de partij zijn, is in de loop der jaren een hechte band ontstaan. ,,Het is bijna familie geworden'', zegt de organi sator. ,,Ik ben al op begrafenissen en huwelijken geweest.'' Testtafel Een vaste waarde tijdens de beurs is de testtafel, door Van 't Veen geïn troduceerd, nadat hij zelf een keer een miskoop had gedaan. Elke be zoeker kan nu ter plaatse even kij ken of hij of zij geen defect treintje heeft aangeschaft. Aan de beurs hangt ook nog altijd het verschij nen van de Zuid-Wester Rail Koe rier vast. Eén keer per jaar ver schijnt dit informatieve blad over modelspoor en treinen in het alge meen. De Zeeuwse Trein Model Ruil beurs vindt morgen plaats in De Stenge en duurt van 10.00 tot 15.30 uur. De entree bedraagt 1,50 euro. Kinderen tot tien jaar betalen maar vijftig cent. IN DE REGIO Leerlingen exposeren in Omnium Yoga bij Koole Sport Lab Voordracht Jan Hutsebaut Tfc' - -«pt» MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 1 maart 2019 Nieuwe inrichting straat wende nooit BE 'Heel Europa komt kijken naar deze geweldige straat.' Er werden grote woorden ge bezigd toen in 2005 de her ingerichte Marconistraat in Goes werd geopend. Toch zijn de inwoners nooit van de straat gaan houden. Daarom gaat hij weer op de schop. Rob Paardekam Goes HflIllllHil i i - Al bijna vijftien jaar slingeren fietsers in de Marconistraat van de ene naar de andere kant van de weg. foto marcelle davidse Met een handvol deelnemers ging Jan van 't Veen dertig jaar geleden van start. Nu is zijn Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs niet meer weg te denken. Mor gen vindt in Heinkenszand de honderdste editie plaats. Rob Paardekam Opa en kleinzoon tijdens een eerdere editie van de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs in Heinkenszand. archieffoto johan van der heijden GOES Leerlingen van het Goese Lyceum slui ten vandaag hun groene project af met een tentoon stelling in het tro pisch bos van Om nium Sport Re creatie. In totaal hebben 107 leerlin gen gewerkt aan een vakoverstijgend project met als thema reizen. De leerlingen zijn aan de slag gegaan met hun eigen poëzie en gebruikten het Om nium ter inspiratie. De voorstelling telt tientallen poëtische werken die te zien zijn vanaf 13.00 uur en vervolgens tij dens de voorjaars vakantie van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG Koole Sport Lab aan het Armeniaans Schuitvlot 20 in Middelburg opent morgen officieel haar deuren voor een nieuwe samen werking met Yoga By The Sea. Om 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur wor den er gratis yoga- lessen gegeven. Ook kunnen men- sen gewoon een kijkje komen nemen en vragen stellen. KAPELLE Op verzoek van de Zeeuwse afdeling van de Neder landse Genealogi sche Vereniging houdt Jan Hutse- baut morgen een voordracht in Ka- pelle. Jan Hutsebaut ver telt over de stam boom van de lite raire Uilenspiegel. Belangstellenden zijn om 14.00 uur welkom in de Vroone en de toe gang is gratis. BLAUW WONEN KAPELLE Met gepaste tegenzin heeft burgemeester Huub Hieltjes (rechts) gistermiddag op het Kapelse gemeentehuis het principeverzoek voor Blauw Wonen in Maelstede in ont vangst genomen. Het verzoek werd onaangekondigd inge diend door Filip van Gurp (links) en Peter van Wallenburg (midden). Zij willen bij Maelstede woningen bouwen die voorzien in hun eigen energiebehoefte met een onziltingsin- stallatie. Diezelfde installatie zorgt er ook voor dat er extra zoet water wordt aangemaakt. En dat zou de landbouw dan weer goed kunnen gebruiken. De burgemeester nam het ver zoek in ontvangst en beloofde 'het netjes te zullen behande len'. Kijk op de site bij /video: 'Blauw Wonen-plan' aangebo den. FOTO MARCELLE DAVIDSE COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Tussen water en wind' GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uit voering'; Wijkgebouw De Westkant, vanaf 17.30 uur: Oriëntaalse avond; Podium 't Beest, Bees tenmarkt 3, 20.50 uur: Optre den Sirenia HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00 18.00 en 19.00-20.30 uur: Ex positie Marius van Nieuwkerk en Lies van Strijdhoven KAMPERLAND Dorpshuis Casembroot, Alexi- aplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Kibeo, Dijkwelseweg 1b, 10.00 11.30 uur: Mamacafé SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WOLPHAARTSDIJK De Griffioen, vanaf 10.00 uur: Opruimactie zwerfvuil door leerlingen basisscholen Het Samenspel en Johannes Cal- vijnschool; Papeweg 10, 11.00 15.00 uur: Zwerfboekenmarkt YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Week markt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51