Eens in de drie weken feest in Jeugdsoos De Pul Rijkswaterstaat wil de hinder beperken 6 Om de verkeershinder bij het doortrekken van de Dammenweg tussen Serooskerke en Noordwelle te beperken, wordt misschien een tijdelijke weg aangelegd. De bedoeling is in 2020 met de gigaklus te beginnen. Dorpsraad denkt na over oprichten van hulpkring IN DE REGIO Duo-expositie in BuB-Art Leerlingen exposeren in het Omnium Yoga bij Koole Sport Lab MIJN DORP, MIJN STAD ,,De aanleg van een extra weg is een optie. Maar of die ook als zodanig uitgevoerd gaat worden, is nog lang niet duidelijk", verwoordt woord voerder Edwin de Feijter van Rijks waterstaat de huidige stand van za ken. Hij verwacht dat het werk bin nen afzienbare tijd wordt aanbe steed. Het is dan aan de aannemer om aan te geven hoe hij het werk van plan is te gaan doen en hoe hij hinder zoveel mogelijk binnen de perken wil houden. ,,Er zijn veel wegen naar Rome en daar zal door ons een keuze in worden gemaakt." Een alternatiefis dat verkeer om geleid wordt over de recreatiever- deelweg. Rijkswaterstaat neemt de wegenstructuur N59/N57 aan de westkant van Schouwen-Duive- land rigoureus op de schop. Wie nu van de Dammenweg (N57) de Stoofweg oprijdt, heeft twee moge lijkheden. Afbuigen richting ver- SEROOSKERKE De dorpsraad van Serooskerke gaat samen met SMWO uitzoeken of er een hulp kring kan worden opgestart in het dorp. Het gaat om de negende hulpkring op Schouwen-Duive- land. Hulpkringen dienen als een vangnet voor inwoners als er nood aan de man is. De klusjes variëren van een lamp indraaien tot meegaan op doktersbezoek of een container aan de weg zetten. In Brouwershaven, waar de hulpkring nu een maand of acht actief is, zijn inmiddels 23 hulp vragen gehonoreerd. In driekwart van de gevallen gaat het om men sen die graag willen dat er ie mand mee gaat op afspraak bij de dokter. ,,Dat zorgt voor rust en stabiliteit", weet Peter van der Meide van de Stadsraad Brou wershaven. De dorpsraad Seroos- kerke heeft al een project 'Lief Leed', waarbij dorpsbewoners bij hoogte- en dieptepunten een be zoekje van de dorpsraad krijgen. Gekeken wordt of de hulpkring daarbij kan aanhaken. keerslichten bij Serooskerke of rechts afslaan richting Noordwelle en Renesse. Het plan is om de Dam- menweg door te trekken, waardoor er een veel betere aansluiting komt op de Serooskerkseweg. Handig voor zowel automobilisten richting Tot een jaar of twee geleden was De Pul elke week open. Ook als er grote feesten waren in Renesse of elders op het eiland. Maar dat heeft geen zin, heeft de leiding geleerd. Zonde om daar vrijwilligers voor in te zet ten. De soos ging voortaan nog maar eens in de drie weken open. En dat werkt, zegt bestuurslid Arjan de Koning. ,,We organiseren dan gelijk ook een leuk feest en dan zitten we ook echt altijd vol. De an dere weekenden kunnen onze be zoekers dan naar de andere feesten gaan." Toevallig is er de afgelopen tijd wel eens een avondje tussenuit ge vallen, waardoor in Bruinisse het idee ontstond dat De Pul de ope- Burgh-Haamstede of Walcheren alsook voor chauffeurs op de N59 richting Zierikzee. Het nieuwe stuk weg wordt ingeklemd door twee, ook nieuw aan te leggen, rotondes. En daar blijft het niet bij. Naast nog eens twee extra rotondes op de Kraaijensteinweg wordt er nog een vijfde rotonde aangelegd bij de kruising Zwaardweg met de N59. Dat is ter hoogte van de Heeren keet, waar ook altijd veel fietsers proberen over te steken. Die klus sen kunnen niet allemaal gelijktij dig worden geklaard. ,,Alles tegelijk plat leggen, is geen optie. Maar grote hinder in die periode is on vermijdelijk. Daar kun je niet om heen." Miljoeneninvestering Aanvankelijk was het de bedoeling in 2019 aan de slag te gaan. Inmid dels is bekend dat er vóór 2020 nog niets gebeurt. Eerst wordt het werk nu aanbesteed, daarna volgt de gunning. Is er een aannemer geko zen dan moet die het werk gaan voorbereiden. Met het karwei is een miljoeneninvestering gemoeid. Rijkswaterstaat wil dat geld inves teren om de wegen op Schouwen- Duiveland veiliger maken. Het stre ven is minimaal drie van de vijf sterren volgens de EuroRAP-me- thodiek (European Road Assess ment Programme) te behalen. Dit is een internationale methode om wegen op hun veiligheid te beoor delen. ningstijden nog meer zou beper ken. ,,Er is een hele generatie opge groeid in de soos", vertelt De Ko ning, ,,en die wonen er nog bijna al lemaal. Het zijn mensen die met weemoed terugdenken aan de tijd dat ze elke week in de soos zaten. Maar de tijden zijn veranderd. Jon geren willen ook naar andere fees ten." Middernacht En als ze naar de Pul komen, is dat vaak pas na elven. Rond midder nacht, als de Pul alweer bijna dicht gaat, is de drukte op een hoogte punt. ,,Maar ja, dat is overal. We zouden graag langer open gaan, om het gat van Petit op te vullen, maar dat mag niet van de gemeente. In tegendeel: ze zouden liever zien dat de deur nog vroeger dicht gaat. Daarom doen we nu gewoon eens in de drie weken een goed feest. Dan denken bezoekers van nu later ook met weemoed terug aan de tijd die ze in De Pul doorbrachten." vrijdag 1 maart 2019 Tijdelijke weg optie tijdens megaklus SD ZIERIKZEE Vanaf vandaag tot en met 27 april ex poseren Jan Bart Visser en zijn doch ter Barbara van der Steen samen in Ga lerie BuB-Art. De duo-expositie met als titel Foto Acryl heeft landschappen als onderwerp, voornamelijk in Zeeland en in het bijzonder Schou- wen-Duiveland. Ga lerie Bub-Art is ge opend op vrijdag en zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur en iedere eerste zon dag van de maand tijdens de Kunst route Havenkwar tier van 13.00 tot 17.00 uur. GOES Leerlingen van het Goese Lyceum slui ten vandaag hun groene project af met een tentoon stelling in het Tro pisch bos van Om nium Sport Re creatie. In totaal hebben 107 leerlin gen gewerkt aan een project met als thema reizen. De leerlingen zijn aan de slag gegaan met eigen poëzie en ge bruikten het Om- nium ter inspiratie. De werken zijn te zien vanaf 13.00 uur en vervolgens tijdens de voor jaarsvakantie van 10.00 uur tot 17.00. MIDDELBURG Koole Sport Lab aan het Armeni- aans Schuitvlot 20 in Middelburg opent morgen offi cieel haar deuren voor een nieuwe samenwerking met Yoga By The Sea. Om 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur wor den er gratis yoga- lessen gegeven. VINCENT BIJLO a ZIERIKZEE Nog niet eerder haalde Theaters aan Zee ca baretier Vincent Bijlo naar Zeeland. Nu wel en dan meteen twee avonden achter elkaar. Na zijn optreden gisteravond in theater De Weverij in Zierik- zee is Bijlo vanavond nog te zien in De Verwachting in Ritt- hem. Bijlo laat in zijn voorstelling Ik hoor alles zien dat hij niet gek te krijgen is van een beetje herrie. Hij houdt ervan. ,,Het is alleen zaak tussen de herrie door te luisteren, dan hoor je pas wat er echt toe doet." Er zijn nog kaarten ver krijgbaar voor vanavond. foto marieke mandemaker Esme Soesman Serooskerke Het stukje weg tussen Serooskerke en de Dam- menweg. De Pul minder vaak open? De leiding van de Bruinisser jeugd soos kan iedereen geruststellen: dat is niet het geval. Het huidige beleid slaat namelijk goed aan. Wendy Wagenmakers Bruinisse BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 9.00 en 10.00 uur: Gymen bij Allevo; BURGH-HAAMSTEDE DFS, 19.30-22.00 uur: Jeugd soos; Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Wijkgebouw De Westkant, vanaf 17.30 uur: Oriëntaalse avond; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 20.50 uur: Optreden Sirenia KERKWERVE Dorpshuis, 20.00-23.00 uur: Oefenavond Shantykoor Nep- tunus; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 9.30 10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 20.00 uur: Stan & Ollie; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Havenplein, 13.00-22.00 uur: IJsbaan ge opend; Theater de Verdieping, 20.00 uur: Pas de Deux door theatergroep Zie- rik; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut & Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49