wil de nationale titel Burgemeester redt klassieker, jeugd is de dupe II ZEELAND 13 Polka Print pakt weer eens remise SLUISKIL De driebanders van Polka Print speelden sinds 21 november weer eens gelijk in de tweede di visie. Tegen Lynn Somers was er eindelijk weer eens reden tot tevredenheid, na vier nederlagen op rij. Het handelsmerk van de eerste seizoenshelft, gelijk spelen (7 keer), werd weer eens van stal gehaald. Koen Saver en Meerten Dallinga wonnen met roy ale cijfers, 35-28 en 30-16. Dirk Vlerick trof in Hans Snijders een te sterke te genstander en verloor met 30-35 en Cees Wissel ging kansloos onderuit tegen Jef Jacobs. Daarbij kwam zijn fanatisme hem wel eens in de weg te zitten ,,Ik trainde Flakkee en had daarmee vooraf besproken wat zij wilde. Ho gerop was de doelstelling. Daar ben ik voor gegaan, maar dat viel niet goed, omdat ik te fanatiek zou zijn. Op mijn 47ste ben ik gestopt met het trainerschap en toen ben ik gaan hardlopen." Ook in de atletiek liet Noordijke er geen gras over groeien. ,,Een jaar later liep ik de marathon van Rot terdam uit", geeft hij aan. ,,Sinds die tijd heb ik overal in Europa halve marathons gelopen, met IJsland en Malta als hoogtepunten. Ik heb ook nog twee keer geprobeerd de Kust- marathon uit te lopen, maar door blessures moest ik opgeven." Inmiddels heeft Noordijke ook het hardlopen achter zich gelaten. ,,Vorig jaar kreeg ik problemen met mijn benen tijdens het lopen en ben ik gestopt", legt hij uit. De fiets bood uitkomst. ,,Ik fietste al vaak op een hometrainer en keek onderwijl televisie, omdat het anders te geest dodend was voor mij. Toen heb ik een mountainbike gekocht en daar fiets ik nu veel op. Afgelopen zon dag nog zijn we met een paar vrien den naar Bergen op Zoom geweest en hebben daar in de bossen ge fietst. Dat vind ik mooi." Winnen Maar biljarten is de nieuwe passie geworden van Noordijke, ook al vanwege het competitie-element. De sport beoefent hij een paar keer per week in teamverband en indivi dueel. Ook daarbij is winnen een belangrijke factor voor hem. Verliezen doet hij liever niet. Vol gens ingewijden slaapt hij zelfs niet na een slechte wedstrijd. Die hoopt hij tijdens het NK dan ook niet te spelen. ,,Ik ga zondag voor het hoogste. Of het lukt, weet ik na tuurlijk niet. Maar aan de inzet zal het niet liggen." zambou. ,,Ik heb altijd wel een beetje op m'n sport gelet en voor mezelf getraind", verklaart de Vlissinger, nippend aan een kop thee. De Vlissinger oogt fit en be vestigt dat hij zich ook zo voelt. ,,Weet je: ik doe nooit echt gekke dingen", vertelt Bouzambou over zijn voedingspatroon. ,,Je zal mij nooit bij een shoarmazaak zien of een pizza in de stad zien eten. Li monade, prik drinken na de wed strijd, doe ik ook nooit. Dat zit ge- Niet in de laatste plaats vanwege zijn arbeidsethos en pro fessionaliteit De routi nier is, mede door de band om zijn bovenarm, een voorbeeld voor de andere spe lers van Groene Ster Vlissingen. Zijn rol is langzaamaan veranderd. „In de beginjaren maakte ik veel acties en dribbelde ik veel", legt Bouzambou uit „Dat is nu wat minder, want het kost veel kracht. Ik speel nu zake lijker en meer op ervaring. Ervaren spelers heb je ook gewoon nodig. Je merkt dat heel veel wedstrijden in de laatste fase beslist worden, dan gaat het echt om slimmig heidjes. Een overtreding wel of niet maken, dat soort keuzes. Dat mijn rol veranderd is, vind ik hele maal niet erg." Hoogtepunt Vandaag kan Bouzambou geschie denis schrijven met zijn club. Groene Ster Vlissingen gaat in de halve finale van het bekertoernooi op bezoek bij Futsal Apeldoorn. De eindstrijd werd nooit eerder bereikt. „Op het veld heb ik mooie tijden meegemaakt", vertelt Oes- sie, zoals hij liefkozend wordt ge noemd. „In de zaal ook natuurlijk: promotie met Groene Ster en al die mooie wedstrijden. Maar er ontbreekt nog wel iets. De play offs halen of de beker winnen, zou echt mooi zijn. Een hoogtepunt ook." Futsal Apeldoorn is de nummer drie van de eredivisie, Bouzambou en consorten bezetten plek vijf. ,,Maar ik zie hen niet als favoriet", aldus Bouzambou. ,,Wij zitten in een goede flow en gaan met moed naar Apeldoorn. Iedereen heeft het erover. Er gaat ook een aantal supporters mee. Het is toch 230 ki lometer of zo. Dat geeft ons alleen maar vertrouwen. We gaan er alles aan doen om die finale te berei ken.'' EHBO-inzet, verkeersregelaars, start- en finishlocatie enzovoort. Bovendien hadden wij expliciet aan de KNWU gevraagd om geen andere wedstrijd in dat weekend in te plannen, maar dat is helaas wel gebeurd." De organisatie gaf zich echter niet zomaar gewonnen en stuurde naar Jan Lonink, de burgemeester van Terneuzen. ,,Terwijl de Omloop van Borsele inmiddels al groen licht had ge kregen, zag het er voor ons nog steeds erg slecht uit. Dankzij de inzet van burgemeester Lonink zijn er op de valreep politieagen ten beschikbaar gesteld voor ons. Zo zie je maar dat politieke druk toch het verschil kan maken. We zijn de burgemeester daar enorm dankbaar voor." Geen nieuwelingen Desondanks is het alles behalve een storm in een glas water. Inte gendeel; de diverse nieuwelingen wedstrijden op zaterdag kunnen onmogelijk doorgaan en het is nog maar de vraag of dat in de toe komst verandert. „De KNWU heeft naar aan leiding van de afne mende politiecapaci teit immers besloten dat er geen nieuwe lingen- en junioren- klassiekers mogen worden georganiseerd waarbij politiebegelei ding nodig is", legt Kouijzer uit. Dat betekent dat die categorieën enkel op afgesloten circuits mo gen rijden, die volledig door ver keersregelaars beveiligd kunnen worden. ,,Dat is voor ons echter onbestaande. Overigens is er per district één uitzondering moge lijk, maar dat is bij ons in Zeeland al de Junioren Driedaagse. Dat be tekent dus min of meer het einde van de Wim Hendriks Trofee voor de nieuwelingen in de huidige vorm. We gaan immers geen cri terium organiseren voor nieuwe lingen, dat is de Wim Hendriks Trofee onwaardig. Hoewel de klassieker voor elites en beloften voor nu gered is, blijkt de jeugd voorlopig de dupe te zijn." woon niet in mijn systeem. Nee, ik heb er geen behoefte aan." Bouzambou geniet alom respect. Een wielervoorjaar zonder de Wim Hendriks Trofee is voor de doorsnee Zeeuwse wielerliefheb- ber ondenkbaar. Toch was het bijna een feit, door de beperkte politiecapaciteit. Doordat de wedstrijd in het zelfde weekend valt als de Omloop van Borsele en Konings dag, stond de wed strijd op losse schroeven. „Iedereen keek naar mij en ver wachtte dat ik het w zou oplossen, aangezien ik nota bene zelfbij de politie werk. In dit geval was ik echter machte loos", schetst Kouijzer de wan hoop bij de organisatie eerder dit jaar. Hanchelijk Wedstrijdvoorzitter Olaf Adam ging vervolgens naar Papendal om met wielerbond KNWU de ha chelijke situatie te bespreken. ,,De KNWU dacht ons blij te maken met een andere datum, maar dat was voor ons simpelweg geen op tie. Het verzoek om in het Ko ningsweekend de douchegelegen heid van voetbalvereniging Koe wacht te gebruiken, is bijvoor beeld al afgelopen zomer inge diend. Hetzelfde geldt voor de De play-offs halen of de beker winnen, zou echt mooi zijn. Een hoogtepunt ook vrijdag 1 maart 2019 GO is vol vertrouwen A Benjamin Verraes reed vorig jaar solo naar de zege in de Wim Hendriks Trofee. foto ca- MILE SCHELSTRAETE Het had niet veel ge scheeld of de Wim Hen driks Trofee was volledig van de ka lender ver dwenen. De wed strijd jaar gelijktijdig geprogram meerd met de Omloop van Bor- sele in het Koningsweekend, waardoor de politie in eerste instantie de veiligheid niet kon garanderen. „Dankzij burge meester Jan Lonink (foto) is de klassieker voor elite en belof ten alsnog op het nippertje gered", aldus wedstrijdsecre taris Ludwig Kouijzer. Job de Feijter Koewacht - Hoessein Bouzambou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41