Bezige biljarter Noordijke (78) O O) CD O 12 ZEELAND Kerkhove knokt zich naar kwartfinale Hoek verlengd met De Jager en Mbikulu Kevin Kloet gaat zijn ouders achterna Groene Ster Vlissingen treft vanavond Futsal Apeldoorn in de halve finale van het bekertoernooi. Aanvoerder Hoessein Bouzambou ziet kansen tegen de huidige nummer drie van Nederland. ZAALVOETBAL KNVB-BEKER Lesley Kerkhove heeft de kwartfinale van het 25.000 dollartoernooi in het Franse Macon be reikt. In de tweede ronde was de tennisster uit Zierikzee te sterk voor thuisspeelster Julie Gervais. Kerkhove won in de eerste ronde in Frankrijk heel eenvoudig van de Bosnische Nefisa Ber- berovic. Het werd 6-0 6-1. Ook in de tweede ronde leek ze onderweg naar een makkelijke zege. De eerste set won Kerkhove met 6-2. De tweede set verliep echter een stuk moeiza mer. Ze kwam op een achterstand en leek af te stevenen op verlies. Bij een stand van 5-4 won ze echter drie games op rij, waardoor ze ook de tweede set won: 7-5. Zaterdag-derdedivisionist Hoek heeft Ruben de Jager en Sven Mbikulu langer vastgelegd. Het voormalig FC Twente-duo heeft met één seizoen verlengd bij de Zeeuws-Vlamingen. Met de 22-jarige Ruben de Jager heeft Hoek voor volgend seizoen weer een aanvaller vast gelegd. Hij speelt bij voorkeur in de spits, maar maakt zijn minuten bij Hoek dit seizoen vooral aan de rechterkant. Sven Mbikulu, net als De Jager 22 jaar oud, is een middenvelder. Vanavond speelt het tweetal met Hoek een oefenwedstrijd in eigen huis tegen Racing Gent (aftrap 19.30 uur). Die ploeg staat onder leiding van oud-Hoek-trainer Jannes Tant. Kevin Kloet uit Arnemuiden maakt komende zomer de overstap van TOP Arnemuiden naar Swift. De twintigjarige korfballer kiest ervoor om zich bij de Middelburgse ploeg verder te ontwikkelen en heeft de ambitie op termijn een plaats in Swift 1 af te dwingen. Hij hoopt mee te groeien met zijn nieuwe club en zich verder te ontwikkelen. Kloet stapt met zijn overgang in de voetspo ren van zijn ouders Leon en Mirjam Kloet, die in de jaren 90 ook enkele seizoenen uitkwa men voor Swift. Hij zal in augustus aansluiten bij de selectie, maar is in het najaar vanwege studie enkele maanden in het buitenland. Oefenduel Beker Harms oensdagavond, kwart over negen. Hoessein Bou- zambou stapt zijn appartement bin nen, zet zijn sporttas neer, pakt de afstandsbediening en zapt naar de Spaanse voetbalkraker tussen grootmachten Real Madrid en Bar celona. Vervolgens maakt hij in de keuken een herstelshake. ,,Dat drink ik altijd na de training", zegt Bouzambou, alvorens hij neerploft op de bank. De aanvoerder van Groene Ster Vlissingen is dan wel bijna 33 jaar, voetbal neemt nog al tijd een prominente plaats in zijn leven in. Wie de training van de Vlissingse eredivisionist heeft ge zien, snapt dat de zaalvoetballer er verstandig aan doet goed op zijn lichaam te letten. Het is anderhalf uur lang zaalvoetbal in de hoogste versnelling, met duels op het scherpst van de snede. ,,Daarom ging ik wat eerder naar binnen", legt Bouzambou uit. ,,Wij trainen écht hard." Des te knapper is het dat de 32-jarige zaalvoetballer nog altijd op het hoogste podium ac tief is. Al merkt hij dat de jaren be ginnen te tellen. ,,Je herstelt lang zamer", zegt Bouzambou. ,,Twee, drie jaar geleden speelde ik nog wel eens 38 minuten. Dan waren er veel blessures en zat je mis- schien twee minuten op de bank. Dat gaat nu niet meer gebeuren. Het is gewoon zwaar, de eredivi sie." Fit In de hoek van de woonkamer trekt een knalblauwe Swiss Ball de aandacht. Het blijkt een van de vele fitness-gadgets in huize Bou- De veteraan is in vorm en heeft een duidelijk doel. ,,Ik won het per soonlijk kampioenschap in het dis trict, daarna het gewestelijk kampi oenschap en nu wil ik ook de Ne derlandse titel", zegt Noordijke vastberaden. Hij is eigenlijk een laatbloeier. ,,Ik biljart sinds 2011, na dat ik bij Hotel van der Weijde een feestje had en daar biljarters bezig zag. Ik maakte een praatje en als ik wilde, kon ik bij BV Windenburg komen spelen. Dat heb ik gedaan en ik was meteen verkocht." Drie jaar geleden speelde Noor- dijke al zijn eerste nationale titel strijd in het bandstoten vierde klasse en werd toen vijfde. ,,Dat was in Steenwijk", weet hij nog. De nu 78-jarige biljarter was dus meteen fanatiek ,,Ja, zo zit ik in elkaar. Als ik iets doe, wil ik het zo goed mogelijk doen. Dat heb ik mijn hele leven al gehad." Andere sporten Zo is Noordijke lang actief geweest in andere sporten. ,,Ik heb tot mijn 41ste gevoetbald. Eerst bij SPS, dat ik mede heb opgericht toen ik nog in Scherpenisse woonde. En nadat ik naar Schouwen-Duiveland ben gekomen, ben ik naar WIK'57 ge gaan." Het bleef niet alleen bij voetbal len. ,,Later heb ik mijn trainersdi ploma gehaald en ben trainer ge worden", vertelt de Schouwenaar. Irfllruwtt vrijdag 1 maart 2019 TENNIS VOETBAL Ruben de Jager. foto peter van huijkelom KORFBAL De eerste voorbereidingsritten van ZRTC Theo Middelkamp zitten er inmiddels op. Vanaf morgen is het de beurt aan Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ). Vijf zaterdagen ach ter elkaar houdt de vereniging op het circuit van Den Inkel bij Kruiningen wedstrijden waarin de benen kunnen worden getest. De eerste start is morgen om 13.30 uur. Alle categorieën kunnen deelnemen. De start is met tussenpozen, zodat iedereen in de eigen categorie kan rijden. Er zal worden gestreden met transponders, waardoor de uitslag vrij eenvoudig kan worden opgemaakt. Het is ver plicht om een transponder op de fiets te mon teren. De inschrijving is in de brasserie van camping Den Inkel bij Kruiningen. GO 1-2 Zondag-hoofd klasser Vlissin- gen en zater dag-tweede klasser Oost- kapelle troffen elkaar gisteren voor een oe fenduel. De tweedeklasser won de derby. Het werd 1-2. H Zaalvoetbal team FC Kerk- werve/Olie- geultje mag op 8 april in Goes de Zeeuwse bekerstrijd aan gaan namens Schouwen-Dui- veland. De ploeg plaatste zich via een 7-1- overwinning op S.C Telecom S.B. 125 Orson Harms komt op 9 maart in actie tijdens het Ne derlands kam pioenschap bankdrukken. De Terneuze- naar doet mee in de gewichts klasse tot 125 kilogram. Jelle de Graaf (-75) en Dylan de Ruiter (-90) doen ook mee aan het NK. Voorbeeld 'Oessie' Stefan Maas Vlissingen W Hoessein Bouzambou (links) namens Groene Ster Vlissingen in actie tegen FC Eindhoven. foto paul ten hacken Sinds januari is de Schouwse biljarter Adrie Noordijke 78 jaar, maar aan verliezen heeft hij nog altijd een hekel. Dat komt ko mend weekeinde goed uit, want dan neemt Noordijke deel aan het Nederlands Kampioenschap libre derde klasse. En het laatste dat hij tijdens het NK wil, is na tuurlijk verliezen. Joop van den Oudenhoven Zierikzee Adrie Noordijke. foto ria bolle a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40