Ravesteijnplein oogt desolaat Raadsfracties bezorgd over kans van slagen 6 In Vlissingen moeten inwoners die ondersteuning of jeugdhulp nodig hebben over een jaar weer naar de gemeentebalie. Er waren nog zure verwijten richting Middelburg en Veere over het omvallen van het gezamenlijke zorgloket Porthos, maar ,,de Wal- cherse politiek mag het zichzelf aanrekenen" dat de Walcherse sa menwerking na vier jaar kwakke len is mislukt, noteerde Lilian Jan sen (SGP). John Dooms hekelde het Middelburgse voorstel om ook de Walcherse instelling voor werk en inkomen Orionis taken te ont nemen, in het bijzonder de schuldhulpverlening. Straks gaat het daar dezelfde kant op, waar schuwde hij. Bezorgdheid Er heerste in de vergadering vooral bezorgdheid of het allemaal wel goed komt met de gemeentelijke zorg. Is er voldoende menskracht om alles te organiseren (PSR), moet er niet een centraal punt ko- ■■W porthos men voor specialistische zorg (SGP), kan de ambtenarij van Vlis- singen dit wel klaren onder de grote tijdsdruk (GroenLinks), wat gaat het allemaal niet kosten (PvdA) en worden de mensen die Wmo-zorg krijgen en die door het stoppen van Porthos ongerust zijn wel goed voorgelicht (POV)? Dat de financiële problemen van Vlis- singen niet leidend mogen zijn bij het toekennen van zorg, maar de nood van de aanvrager de doorslag moet geven, was al toegezegd door wethouder Albert Vader, herin- nerde Rijnco-Jan Suurmond nog eens. In de uitgangspunten voor het zorgloket wordt nadruk gelegd op het voorkomen van zorgvragen door vroegtijdige inzet van man telzorg, wijknetwerken en vrijwil ligers. Weggegooid Die insteek was Frances Oreel (PvdA) te gortig. Budget zal de ver strekking van zorg drukken, denkt zij. „Porthos heeft geen enkele kans gehad, met name door de voorwaarden die de Walcherse colleges stelden." Het Vlissingse college heeft het besluit om uit Porthos te stappen doorgezet zon der de raad te raadplegen, vond zij. ,,Vier jaar werken aan oplossingen wordt weggegooid en dit besluit lost niets op." Vlissingen valt wel meer op als het gaat om de Wmo, verwees Oreel naar de reparatie aan huishoudelijke hulp die de ge meente heeft moeten doorvoeren. „Vlissingen denkt het allemaal be ter te kunnen." Gebrek aan geld gaat de zorg bepalen, vreest Oreel. Informatie Lijst Duijndam en SP wilden een aanpassing van de uitgangspunten voor het zorgloket. Daarin moet het belang van gedegen informatie over zorgmogelijkheden en kosten wor den benadrukt. De opdracht aan college en projectleider van het zor- gloket om daar voor te zorgen, kreeg de steun van alle fracties, op POV en PvdA na. Claudia Sondervan Vlissingen Dat verwacht projectleider Olaf Cornelius van woningcorporatie L'Escaut. De schuurtjes in de tui nen van de lege huizen zijn al op geruimd. ,,Dat geeft overzicht", zegt Fikri Bouzambou, directeur Wonen. ,,Iemand die hier rond loopt, wordt nu snel gezien. Hoe meer mensen wegtrekken, hoe meer de leefbaarheid van de wijk onder druk komt te staan. Het is voor de mensen in de zuidelijke helft van het Ravesteijnplein naar geestig genoeg, zonder dat er types rondlopen die deuren intrappen en loodslabben uit vensterbanken trekken." De onttakeling geeft het wijkje een desolaat aanzien. In het eerste kwart, aan de Hogeweg en Schuit- vaartgracht zijn nog twee wonin gen bezet, maar de bewoners heb ben al nieuwe adressen elders. Gor dijnen en houtplaten schermen ra- men af. Daartussen nog een enkele vensterbank vol bloempotten. Als ook de bewoners uit het al halflege tweede kwart aan de zijde Nieuw Bonedijkelaan weggetrokken zijn, na de zomer, begint de sloop. Asbest Drie lege huizen zijn van binnen tot op de bakstenen kaal gemaakt. ,,Dat was nodig om te weten met hoeveel asbest de sloopbedrijven te maken krijgen. Zo voorkomen we tegenvallers die we in de ver nieuwing van de Engelse wijk wel hebben gehad", zegt Cornelius. Eind dit jaar moet de hele wijk ontvolkt zijn. De bewoners ver spreiden zich door heel Vlissingen, een paar daar buiten. ,,Veel blijven in het Middengebied en de Rooie Buurt. Een aantal huurders zegt te rug te willen in de nieuwbouw. Maar dan ben je twee jaar verder", weet Bouzambou. Er is al belang stelling voor de nieuwe woningen. Voor de koophuizen ook, maar die verkoopt L'Escaut als bouwkavels aan een ontwikkelaar. In 2021 kan er weer gewoond worden aan een autovrij hofje Ravensteynplein. Dan met y in plaats van een ij. IN DE REGIO Taalhuis zoekt vrijwilligers Yoga bij Koole Sport Lab Bingo in Het Bastion MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 1 maart 2019 WA Vlissings zorgloket roept vragen op Claudia Sondervan Vlissingen De uitgangspunten voor het eigen loket voor Wmo en jeugdhulp werden gisteren in de gemeente raad met één tegenstem (PvdA) aangenomen. w swm"* p ii. ManteMnS llutSU>< ill- :- - Porthos. De ontruiming van de woningen rond het Ravesteijnplein in Vlis singen loopt hard. Van de 183 huizen staan er 140 leeg. Eind dit jaar is de helft van het bouw blok opgeruimd. Een van de laatste bewoners van het Ravesteijnplein Magda de Troije. foto ruben oreel. VLISSINGEN Taalhuis Walcheren is op zoek naar taalvrijwilligers en houdt daarom spreekuren in Vlis singen en Middel burg. Van de vol wassen Nederlan ders heeft één op de negen moeite met lezen en schrij ven. Deze achter stand zorgt voor sociale uitsluiting en minder kansen op de arbeidsmarkt. Taalvrijwilligers kun nen hier iets aan doen door als taal- maatje aan de slag te gaan. In Vlissin- gen zijn de spreek- uren op maandag en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur in de bibliotheek. In Middelburg vinden de spreekuren ook plaats in de biblio theek, op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Koole Sport Lab aan het Armeniaans Schuitvlot 20 in Middelburg opent morgen officieel haar deuren voor een nieuwe samen werking met Yoga By The Sea. Om 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur wor den er gratis yoga- lessen gegeven. Ook kunnen men sen gewoon een kijkje komen nemen en vragen stellen. MIDDELBURG Activiteitenvereni ging Het Bastion houdt morgen vanaf 14.30 uur de maandelijkse bingo. De deuren gaan om 13.45 uur open en de kosten bedra gen 5 euro. Hier voor krijgen de deelnemers acht ronden bingo, een lot voor de loterij en twee consumpties. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00 17.00 uur: Weekmarkt DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Expositie 'Veerse Schatten' (t/m 9 maart) KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor senioren (50+); Padma, 09.00-17.00 uur: Ex positie Thea van Soelen; Het koffiehuis, 09.30-11.30 uur: In loopmoment; Calvijn College, 10.00-14.00 uur: Tentoonstel ling 'Wereldwonder Israël; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; Ruimte Caesuur, 14.00 17.00 uur: Tentoonstelling Ko de Jonge; Kinderboerderij de Klepperhoeve, 16.00-18.00 uur: Carnavalsdisco; Kruitmo- lenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé van 12-18 jaar OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; Schoolstraat 4, 10.00-12.00 uur: Gratis cursus Digisterker; Duinvlietweg 6, 13.00-13.0 uur: Kijkje achter de schermen van het zee aquarium; vanaf 13.30 uur: Activiteiten 'Zelf een vogel van papier vouwen' en 'Bij kletsen met de imker' OOST-SOUBURG Spoorstraat 84, 18.30 uur: Kinderbingo; Podium Razzmatazz, 20.30 uur: Optreden Na Leanai RITTHEM Klein Theater de Verwachting, 20.15 uur: Optre den Vincent Bijlo VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhoven- zaal, 09.00 uur: Peutergym; Museum Scheldewerf, 11.00 17.00 uur: Kinderactiviteiten en tentoonstelling Kungsholm; De Piek, 20.30 uur: Optreden Ant werpse formatie Handkerchief WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00-17.00 uur: Exposities 'De reizende kunstenaar' en 'Westkapelle en haar kerken, toen en nu' SCHOOLVERLATER BIGGEKERKE Basisschool Onderdak (voorheen de Schute) in Biggekerke nam gisteren afscheid van directeur Carla Koole. Ze werd 's ochtends thuis opgehaald en bij de school stonden kinderen, ouders en collega's om haar een warm onthaal te geven. Koole werkte in totaal 28 jaar op de school in Biggekerke en gaat nu met pensioen. In 2001 werd ze benoemd tot directeur. Ze maakte ruim een maand gele den nog net de verhuizing mee naar het nieuwe onderkomen nadat de school enkele jaren noodgedwongen in noodloka- len zat. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34