Weitjerock maakt eerste namen bekend NRC-column over Middelburg valt verkeerd bij Paskal Jakobsen 4 Gemeente Veere wil ambtenaren verbod opleggen ,,Met die maatregel willen we als college een gezonde leefwijze sti muleren en zorgen we ervoor dat alle medewerkers netto evenveel tijd werken", aldus wethouder Marcel Steketee. Het rookverbod geldt straks ook voor medewerkers van de buitendienst. Zij mogen ook niet meer roken als ze bijvoorbeeld buiten staan te schoffelen in de plantsoenen. De Veerse ambtenaren mogen al leen buiten de gebouwen van de gemeente roken tijdens hun offici ële pauzes. Steketee: ,,Dan mogen ze doen waar ze zin in hebben. Wij gaan daar niet over." Gezondheid Anouk van Weert van de afdeling personeelszaken van de gemeente benadrukt dat de maatregel vooral ingegeven is uit gezondheidsover wegingen. Werkgevers kunnen niet achterblijven nu er steeds meer stappen worden gezet naar een rookvrij e generatie. Het getuigt vol gens haar van goed werkgeverschap om het roken te ontmoedigen. Maar het dagelijks bestuur van de ge meente wil niet alleen een verbod opleggen gedurende de werkuren. Het wil medewerkers ook daad werkelijk helpen van hun rookver slaving af te komen. Ze kunnen straks maximaal 112,50 euro krijgen voor een behandeling om te stop pen met roken. Het college trekt 2250 euro uit om twintig medewer kers in de gelegenheid te stellen een anti-rookbehandeling te volgen. Het nieuwe rookbeleid kan op de wat langere termijn zelfs financieel gunstig uitpakken voor de ge meente. Het college wijst erop dat volgens onderzoeken blijkt dat een actief rookreglement ervoor zorgt dat medewerkers productiever zijn en minder ziek. Veere heeft nu geen rookbeleid, vertelt Steketee. Zo staat er achter Het getuigt van goed werkgeverschap om het rokente ontmoedigen het gemeentehuis ook geen hok waar rokende ambtenaren even on der elkaar kunnen zijn. ,,Er staat daar op de stoep alleen een sigaret- tendover, meer niet." Steketee weet niet hoeveel ambtenaren roken en daardoor af en toe hun werkplek verlaten om toe te geven aan hun verslaving. De gemeente Middelburg is niet van plan het Veerse voorbeeld te volgen, aldus woordvoerder Peter Wisse. Volgens hem kunnen amb tenaren die even willen roken, dat rustig doen zonder dat dat gevolgen heeft. ,,Het is natuurlijk niet de be doeling dat ze constant buiten staan." In Vlissingen moeten ambtena ren die willen roken zich uitklok- ken. Op die manier werken ze, al dus woordvoerder Mirjam Jonge- jan, netto evenveel als de niet-ro- kers. De organisatie heeft de eerste na men bekendgemaakt. The Ama zons is de grootste naam, de Britse band stond eerder ook op Best Kept Secret en ging met The Kooks op tour. In mei komt hun nieuwe al bum uit. Dr. Lektroluv, de groenge- maskerde Belg, is ook een grote naam in festivalland. Hij krijgt pu bliek aan het dansen met een mix van klassieke electro, house en techno. De dj stond ook twee keer op Vestrock in Hulst. Nesim Najih en Qucee vormen samen Supergaande. Ze doen straatinterviews, vlogs en een talk show op Youtube én ze maken mu ziek. Jaguar Jaguar is een nieuwe Belgische band, met groovy drums, dromerige synthesizers, gitaren en aanstekelijke zang. Kaarten kosten vooraf 30 euro via weitjerock.com. Op zaterdag 6 april wordt de hele line-up bekendge maakt. Weitj erock wordt gehouden op zaterdag 27 juli. Jakobsen vindt het een neerbui gend stukje, schrijft hij op Face- book. ,,Meneer Van Roosmalen is ook een keer in Middelburg ge weest. Hij heeft een vervelende meneer gesproken die lang van stofwas, er was iemand die boeken verkocht, die al blij was met vier verkochte exemplarenHet sta tion van deze middelgrote stad was zo leeg, dat had hij nog nooit meegemaakt. Het triple biertje was dan wel lekker, maar dat was werkelijk het enige positieve dat hij weet te melden." Herinneringen Van Roosmalen haalt in zijn co lumn herinneringen aan Zeeland op, waarbij hij vooral denkt aan klei, mosselen en Bl0f. ,,Pffff... wat een slappe lulkoek", schrijft Jakob- sen. ,,Als ik een euro zou krijgen voor elke keer als deze 'grap' wordt gemaakt, had ik er zeker een leuke auto van kunnen kopen." Ook valt de zanger over de laat ste alinea van de column, waarin Van Roosmalen schrijft: ,,Zelden een stiller station van een middel grote stad gezien als dat van Mid delburg. Ik zat daar helemaal alleen op een bankje in de zon. Jammer dat ik in een plastic bakje met een kwak frietsaus was gaan zitten. Als ik in Zeeland zou wonen had ik het waarschijnlijk wel een belevenis gevonden om dat thuis te vertel len." Achterhaalde nonsens, conclu deert Jakobsen. STEN vrijdag 1 maart 2019 Niet meer roken onder werktijd Even naar buiten tijdens werk tijd om een sigaret te roken is er binnenkort niet meer bij voor de Veerse ambtenaren. Als de on dernemingsraad akkoord gaat, mag er dan niet meer gerookt worden. Ook niet op de stoep aan de achterkant van het ge meentehuis. Emile Calon Domburg - Anouk van Weert, gemeente Veere The Amazons, Dr Lektroluv, Su- pergaande en Jaguar Jaguar staan dit jaar op Weitjerock. Ook is de online kaartverkoop voor het IJzendijkse festival inmid dels begonnen. Sophie Stockman IJzendijke Marcel van Roosmalen en Paskal Jakobsen. Op de achtergrond Middelburg. Lulkoek. Dat vindt Bl0f-zanger Paskal Jakobsen van de column van Marcel van Roosmalen woensdag in NRC. De columnist beschreef daarin een bezoekje aan Zeeland, waar de inwoners volgens hem zelden iets mee maken en het verder vooral leeg en triest is. Bas Bareman Middelburg wat erst lupScheldestromen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32