doe je maar in je eigen tijd! lEdB Gedupeerd touringcarbedrijf is opgelucht Elke hap is raak bij Katseveer Willem Willemse hoopt op nog twee 'keffers' Groene Ster kan geschiedenis schrijven Even een korte rookpauze tijdens het werk. Het is een alom bekend fenomeen. Maar het gemeentebestuur van Veere wil ervan af. Daar mogen de ambtenaren binnenkort niet meer onder werktijd roken. Ook de mensen van de buitendienst niet. Voorman 50-Plus wil er ook zijn voor de jongere kiezers Bekerfinale ligt binnen bereik van Vlissingse zaalvoetballers De branden begonnen in 2014 'klein' met een verkeersbord, een parasol en een stapel kranten. Maar het werd van kwaad tot erger. Zo gingen auto's, touringcars en (leeg staande) schuren en woningen in vlammen op. Dit ging zo ver dat er volgens de politie 'reëel gevaar ont stond voor mensen en dieren'. De drie verdachten hebben di verse brandstichtingen bekend. Ze gingen in wisselende samenstelling te werk. De hoofdverdachte, de 31- jarige man, deed zich regelmatig voor als 'ontdekker' van branden. Hij waarschuwde daarop bewoners of eigenaars, zodat hij als de redder in nood werd gezien. Maar uit on derzoek blijkt dat hij waarschijnlijk zelf betrokken was. De politie ver denkt hem ook de andere twee te hebben aangezet tot brandstich ting. Het Openbaar Ministerie ver volgt het drietal. De 18-jarige mag thuis het proces afwachten, de an dere twee zitten vast. Omdat de brandweer vaak moest uitrukken, wil de gemeente Hulst de kosten daarvan op de verdachten verhalen. Verder zijn hulpverleningsinstan ties ingeschakeld om verdachten te kunnen bijstaan. Zeebra Bij touringcarbedrijf Zeebra in Ter- neuzen zijn ze opgelucht over de aanhoudingen. In september en november van 2017 werd op het parkeerterrein bij viaduct Den Eeck in Kloosterzande een touringcar in de brand gestoken. De bussen wa ren daar beide keren geparkeerd door dezelfde chauffeur, die in Kloosterzande woont. Hoewel de remise in Terneuzen zit, nam de chauffeur de bussen 'mee naar huis' zodat hij de volgende ochtend niet eerst langs Terneuzen hoefde. ,,Je kunt je voorstellen dat wij als bedrijf en de chauffeur zelf, al die tijd hebben gedacht dat de branden persoonlijk tegen ons gericht wa ren", zegt José Dijkman van Zeebra. ,,Dat voelt bepaald niet fijn." Vol gens Dijkman werkt de chauffeur We dachten al die tijd datde branden persoonlijk tegen ons gericht waren nu ergens anders. ,,Hij is ook scheidsrechter in de regio. Het is een heel aardige man en die heeft wel rondgelopen met het idee dat hij wellicht iemand heel boos ge maakt had en daarvoor moest boe- ten. Net zoals wij als bedrijf ook gingen nadenken waarom iemand ons zo moest hebben. Maar van dit alles lijkt geen sprake, dat en het feit dat ze zijn opgepakt en hebben be kend, geeft in ieder geval een beetje rust." Zeebra is door de branden flink gedupeerd: bijna drie ton schade. Dijkman: ,,We zijn voor vanalles verzekerd, maar nét niet voor brand. De premies zijn hoog en je denkt: „Wanneer krijg je nou brand in je bus?" Zeebra wil de schade verhalen op de verdachten en het bedrijf heeft daar bij het Openbaar Ministerie ook een verzoek voor ingediend, maar José Dijkman ziet het somber in. ,,Van een kale kipDus ik denk niet dat we ons geld gaan terugkrij gen." Roken ZEELAND4 I vrijdag 1 maart 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl m ZEELAND 10 FOTO GETTY IMAGES d ZEELAND 5 ZEELAND12 Drie brandstichters Hulst vast Met de aanhouding van drie mannen van 18, 22 en 31 jaar oud uit Hulst denkt de politie meer dan veertig brandstichtin gen te hebben opgelost. Twee verdachten zijn in december al aangehouden, de derde begin deze maand. Bij touringcar bedrijf Zeebra in Terneuzen zijn ze ontzettend opgelucht. Jeffrey Kutterink Sheila van Doorsselaer Hulst - José Dijkman, Zeebra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29