Kassa korting tót 300/p JOL Zwangeren krijgen te weinig calcium binnen Het zijn gouden tijden voor de fietsenhandel Minister wil sector betaalbaar houden Multivitaminen vullen tekort niet genoeg aan »P3 Nog nooit gaven we zoveel uit aan onze tweewielers p« Karin Voet uit 's- Heerenhoek vormt dit jaar samen met Irma Pieters het carnavalsduo Twï Pronte Wuuven. Met een speciale outfit natuurlijk. Kleding, eten, drinken, lidmaatschap van een bouwclub. Het leutfeest mag wat kosten. De komende dagen gaan er honderden euro's per persoon doorheen. „Daar sta ik echt niet bij stil hoor!'' Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl De CDA-bewindsman kraakt het liberale heilige huisje van keuze vrijheid voor patiënten. Het in zijn ogen 'absolute' recht om de eigen zorgverlener te kiezen, maakt de organisatie van de zorg duur en lastig. Nieuwe aanbieders, vaak van bedenkelijke kwaliteit, schie ten als paddenstoelen uit de grond. Daarnaast wordt de zorg nu per uur vergoed; een ongezonde prikkel om te veel zorg te leveren. ,,Dat is een ongezonde cocktail. De zorg heeft minder markt en meer samenwerking nodig. An ders houden we het niet vol. En sa- menwerking gaat niet vanzelf, maar moet ingebakken zijn in de manier waarop we de zorg met el kaar organiseren", aldus De Jonge. De bewindsman, die eerder als wethouder in Rotterdam ook aan liep tegen 'ongezonde situaties' door doorgeschoten marktwer king, vindt het tijd om het roer om te gooien. Hij wil nieuwe zorgaan bieders strenger controleren en wil in elke wijk een herkenbaar team van wijkverpleegkundigen, waarbij de zorg niet meer per uur wordt gefinancierd. Ook lobbyt de minister in Brussel voor soepelere Europese regels bij de inkoop van zorg. Zorgverzekeraars, zorgkantoren en gemeenten moeten wat De Samenwerking moet ingebakken zijn in de manier waarop we de zorg organiseren Jonge betreft in de toekomst sa men de verantwoordelijkheid ne men voor de gezondheidszorg in een regio. Daarbij moeten zij aan spreekbaar zijn en regelen dat het aanbod de stijgende zorgvraag aankan. Dan zullen de kosten van de gezondheidszorg vanzelf ook minder snel stijgen. De uitspraken van zorgminister De Jonge zijn politiek saillant, om dat 'zijn' CDA meermaals heeft deelgenomen aan kabinetten die de marktwerking in de zorg juist hebben vergroot. Momenteel zit de partij in een coalitie met twee liberale partijen. Vooral de VVD is een groot voorstander van een vrije zorgmarkt. Toch gelooft de CDA-minister dat bij alle politieke partijen het besef leeft dat de zorgkosten lang zaam de pan uit rijzen en dat de personeelstekorten in de toekomst niet meer zijn op te vullen. Daarom zullen ze hun ideologi sche verschillen opzij zetten en op zoek gaan naar praktische oplos singen, denkt De Jonge. »P8 Nieuwsmedia Nog 5 dagen kassakorting ZEELAND2 Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en caJamiteitenfbnds 2,50 per boeking. 'Marktwerking verziekt de zorg' De marktwerking in de gezond heidszorg is 'doorgeslagen' en moet worden ingeperkt. Anders wordt goede zorg steeds moeilijker te organise ren en te betalen. Dat zegt mi nister Hugo de Jonge (Volksge zondheid, CDA) vandaag in een interview met deze krant. Laurens Kok Edwin van der Aa Den Haag —Minister Hugo de Jonge Wisselvallig weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 7°C Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530" Boek nu uw verre rondreis met extra korting ProFiteer nog 5 dagen tot €300 per persoon korting op al onze 311 wereldwijde groeps- en privéreizen. Boek vóór woensdag 6 maart. Vertrekken t/m maart 2020. neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1