'Saamhorigheid bepalend in Aangeslagen Feyenoord-trainer Giovanni van 18 Günes Turkse bondscoach Elf wedstrijden nog om te knokken voor slechts plek drie. Dat is het lot voor Feyenoord en Giovanni van Bronckhorst, die het seizoen gewoon afmaakt. Het verlies tegen Ajax was 'een enorme tik'. Kort Ramos extra duel geschorst De UEFA heeft Sergio Ramos (32, foto) een extra duel geschorst vanwege het uitlokken van een gele kaart in de wedstrijd tegen Ajax (1-2) in de Champions League. De aanvoer der van Real Madrid moet de eerstvolgende twee duels toekijken in plaats van de ge bruikelijke uitsluiting voor één duel. VOETBAL De Turkse bond heeft Senol Günes aange steld als bondscoach. De 66-jarige Turk blijft nog tot de zomer verbonden als hoofdtrai ner bij zijn huidige werkgever Besiktas. Gü- nes is een contract van vier jaar overeenge komen met de Turkse bond, waar hij na vijf tien jaar terugkeert als bondscoach. Büchli heeft zijn gouden plak Matthijs Büchli heeft bij de WK in het Poolse Pruszkow het onderdeel keirin ge wonnen. De Noord-Hollander hield in de fi nale de Japanner Yudai Nitta en de Duitser Stefan Bötticher achter zich. Büchli ver overde bij de Spelen van Rio 2016 al zilver op de keirin. Daarvoor was hij al twee keer derde geweest op een WK: in 2013 en 2014. Laurine van Riessen is in Pruszkow net als vorig jaar gestrand in de kwartfinales op de sprint. De Fran^aise Mathilde Gros had niet meer dan twee heats nodig om de Leidse uit te schakelen. Roy Eefting heeft een zilveren medaille veroverd op het onderdeel scratch. De Australiër Samuel Welsford won. Flitsen Spelen Afscheid Tennis De motivatie zal uit de spelers van Feyenoord zelf moeten komen. En juist dat bleek de laatste maanden, als er geen topper of thuiswedstrijd op het menu stond, al een enorm probleem. ,,Toch hebben we nog genoeg om voor te spelen'', zegt keeper Kenneth Vermeer. En zijn medespelers knikten. Over de roep van de achterban hoef je bij spelers niet aan te komen. Daar gaan ze niet over, zeggen ze terecht. Feyenoord staat drie punten voor op nummer 4 AZ en moet dat gat in de resterende wedstrijden verdedi gen. Anders zijn de Rotterdam mers, net als vorig seizoen, de num mer 4 van Nederland. En toen had Feyenoord in de slotfase van het seizoen nog een behoorlijke stok achter de deur: de bekerfinale. Dit keer dreigt een grote leegte in maart, april en mei. In een sfeer vol cynisme, dat ook nog eens. Een deel van de aanhang van Fey- enoord riep in de tweede helft te gen Ajax voortdurend om het ver trek van technisch directeur Martin van Geel. Dat geklaag zal de ko mende weken ongetwijfeld aan houden. Van Bronckhorst vertrekt Dit is de andere kant van de euforie die wij hier voelden als we de prijzen wonnen zelf al, maar benadrukte al eerder: niet eerder dan 12 mei als Feyen- oord het mislukte seizoen afsluit tegen ADO Den Haag. Van Bronckhorst zou de ko mende weken de op Varkenoord zo bewierookte talenten Orkun Kökcü en Wouter Burger en straks mis schien ook weer Dylan Vente en Tyrell Malacia speeltijd kunnen ge ven. De trainer wijst op het belang van het verdedigen van plek drie. ,,Volgens jullie (media, red.) was die strijd al gestreden, maar ik heb altijd gezegd dat plek drie nog lang niet was beslist. Zeker niet op dit moment. Na de wedstrijd tegen Ajax overheerst teleurstelling. We zullen het toch weer snel weg moeten stoppen. Feyenoord moet via de competitie Europees voet bal veiligstellen.'' Berry Powel vermaakt zich al een poosje opperbest op de training als hij een microfoon van TV West onder zijn neus krijgt. Wat het verschil is tussen De Graafschap en ADO? ,,Het verschil", zegt de man die beide clubs diende als spits, ,,is dat een Haags Kwartiertje slechts een kwartiertje duurt en dat ze hier negentig minuten d'ran gaan." En met die instelling, be zweert Powel, gaat de ploeg van Henk de Jong ook ADO verslaan. Het klinkt gek voor een club die voorlaatste staat. Maar De Graaf schap is vol vertrouwen, helemaal na de zege zaterdag bij PEC. Daar door liep de voorsprong op num mer 18 NaC op tot vier punten. Enige tientallen mannen staan deze stralende ochtend langs het trainingsveld, pal naast De Vijver berg. Zo'n beetje allemaal hebben ze een hand gekregen van Henk de Jong. Die ook nog even vroeg hoe het met hun vrouw is. En met hun hond. Typisch De Graafschap. ,,Voetballen is geen product'', zegt de coach later, ,,voetballen is van de mensen. En die mensen koeste ren wij elke dag. Ze zijn hier wel kom en de koffie staat klaar.'' Geen club in Nederland die zo toegankelijk en zo wars van hiërarchie is als De Graafschap. Of het nu de supporter van de Spin- side is, levende legende Tedje van de Pavert of algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp; ze zijn groot geworden door klein te blij ven. ,,Dit is hoe voetbal moet zijn en hoe wij willen zijn'', zegt Os- tendorp, wiens voortuin grenst aan De Vijverberg. ,,We doen nor maal, zijn gastvrij en raken nooit in de stress. We willen dolgraag in de eredivisie spelen. Van gemid deld eens per drie jaar, zoals nu, naar driemaal in de vijf jaar en uit- rrent Qurrent Qurrent Quote van de dag 'Na een korte opleving viel het allemaal tegen. Niet onlogisch dat er dan iets gebeurt' vrijdag 1 maart 2019 VOETBAL WIELRENNEN Arnold Kruiswijk stopt na dit seizoen als profvoetballer. De 34-jarige speler van Vi tesse tobt met een slepende rugblessure. Sportkledingfabrikant Puma is de komende jaren verbonden aan de Engelse topclub Manchester City. Met het contract is een bedrag van 60 miljoen euro gemoeid. Jordi Alba heeft zijn contract met FC Bar celona verlengd tot juni 2024. In het nieuwe contract staat van de linksback (29) staat een afkoopsom van 500 miljoen euro. GO De Olympische Spelen van 2020 in Tokio zijn 100 pro cent rookvrij. De organisator meldde giste ren dat er zelfs geen speciale rookruimtes komen. Opval lend, want Japan loopt ver achter in de strijd tegen roken. De 40-jarige Dirk Nowitkzi sluit niet uit dat hij er nog een seizoen in de NBA aan vast plakt bij Dallas Mavericks. Dat zou zijn 22ste jaargang in de Amerikaanse profcompetitie worden. De derde editie van Melkhuisje Masters, het Hilversumse tennistoernooi als voorberei ding op Roland Garros, is ge schrapt. De or ganisatie krijgt de begroting niet rond. Alles moet nu Mikos Gouka Rotterdam - Van Bronckhorst (trainer) Je hebt als hoofdtrainer tot het einde van elk seizoen gestreden om een prijs. Tweemaal de beker, eenmaal de landstitel. Hoe voelt het nu duidelijk is dat er een heilig doel ontbreekt? ,,Dat voelt uiteraard anders dan de afgelopen seizoenen. En natuurlijk ben ik heel teleurgesteld. We heb ben onze fans niet weer een mooi moment kunnen geven met een nieuwe bekerfinale.'' Voel jij de volle motivatie nog bij jezelf om de strijd om plek te kunnen aangaan? Want er moet nog wel een strijd worden gele verd. Elf wedstrijden, maar zonder be kerfinale als stok achter de deur. Dat zal vooral heel anders voe- Giovanni van Bronck horst: ,,Al onze energie moet nu in de strijd om plek drie." foto pim ras Nog voor het seizoen begon, was De Graafschap al afge schreven. Maar de laatste weken halen de Superboeren punten. Vanavond komt ADO Den Haag op bezoek. ,,We heb ben potdorie aardige spelers.'' Dennis van Bergen Doetinchem o a 0) - Claudio Ranieri over zijn ontslag bij Fulham

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18